UWAGA!

Kolejna pikieta KOD

 
Elbląg, - Manifestacja będzie o wiele lepiej zorganizowana niż poprzednia - mówi Michał Mazurkiewicz
- Manifestacja będzie o wiele lepiej zorganizowana niż poprzednia - mówi Michał Mazurkiewicz (fot. MS, archiwum portEl.pl)

„Elbląg dla demokracji nie inwigilacji” - pod takim hasłem 23 stycznia pikietę w naszym mieście zorganizuje Komitet Obrony Demokracji. Ma się odbyć pod Pomnikiem Ofiar Grudnia '70.

To będzie druga pikieta KOD-u w Elblągu. Pierwsza – jeszcze w grudniu w obronie Trybunału Konstytucyjnego – zgromadziła około dwustu osób. Tym razem członkowie Komitetu Obrony Demokracji zapowiadają, że będą manifestować w sprawie zmian w ustawie o policji, procedury karnej, nie zabraknie też odniesień do obecnej sytuacji w Trybunale Konstytucyjnym.
       Pikieta ma się odbyć 23 stycznia o godz. 12 pod Pomnikiem Ofiar Grudnia '70 przy ul. 1 Maja i potrwać około godziny. - Manifestacje będą formą sprzeciwu społecznego na aktualne działania obozu rządzącego – informują przedstawiciele elbląskiego KOD-u.
       Elbląg będzie jednym z kilkudziesięciu miast w Polsce, w którym odbędą się takie manifestacje. Wśród nich będzie także Olsztyn (pikieta na starówce) oraz Ełk (pikieta w Parku Solidarności). - Manifestacja będzie o wiele lepiej zorganizowana niż poprzednia. Wybraliśmy Pomnik Ofiar Grudnia, bo to symboliczne miejsce – mówi Michał Mazurkiewicz, koordynator KOD w województwie warmińsko-mazurskim. - Mamy przygotowane nagłośnienie, będziemy śpiewać hymn Polski, zabrzmi też hymn Unii Europejskiej. Będziemy również wykrzykiwać hasła i uzasadniać, dlaczego te akurat są ważne. Podczas pikiety głos zabiorą elblążanie w różnym wieku, także osoby znane w mieście.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Gdzie wcześniej byli? Komu i czemu ma to służyć? Kto za nimi stoi? Niestety ale nie widzę nikogo innego poza zgranymi już od ponad 20 lat twarzami i twarzami. Zaś Gazeta Wyborcza już od ładnych paru lat nie jest dla mnie żadnym autorytetem. Liczyłem na Partię Razem! Ale cisza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  84
  34
  de_koder(2016-01-15)
 • powinni zostać tak potraktowani jak PO traktowało ludzi na marszach 11 listopada - spałować i do sądu !
 • Gdzie byliście jak przelano pieniądze do ZUS z II filaru??? Gdzie byliście po "Nocnej Zmianie"??? i tak dalej. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  83
  23
  tito(2016-01-15)
 • A jeszcze kilka miesięcy temu wasz były prezydent Bronisław mawiał że: "Jeśli ktoś kwestionuje wynik wyborczy, powinien dochodzić swoich racji zgodnie z zasadami demokracji, w sądzie, a nie na ulicy"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  70
  20
  KomitetObronyDarmozjadów(2016-01-15)
 • O Matko! Weźcie ludzi nie okłamujcie!!! Lepiej dajcie ludziom żyć! Mam dość tych waszych pikiet. Nawet z dzieckiem nie wolno wyjść bo stoicie i ujadacie. W Święta też nie uszanowaliście!!! Idźcie naskarżyć do Brukseli! Może w ramach demokracji i wspólnoty przyślą nam setki tysięcy imigrantów- młodych silnych mężczyzn z niewyżytym potencjałem sexualnym nawet na dzieciach! I to też dzięki Waszej polityki 8 latniej! Zajmijcie się własnymi rodzinami!!!
 • marsz ubeków, zomowców, PZPR'owców i innej hołoty
 • Zapraszamy Kiboli i młodych ludzi na przyjscie tam, nie zapomnijcie o bejsbolach by zabrać ze sobą !
 • Drodzy Elblążanie teraz zobaczycie dzięki komu stracicie pracę jak UE wprowadzi sankcję gospodarcze i będą zwolnienia w firmach. Możecie wtedy udać się do KOD'owców po pensję !
 • Przestańcie dawać niepotrzebnie energię temu KODowanemu korpopuczowi - najlepiej byłoby o nich zapomnieć, aż na takie "manifestacje" będą przychodzićtylko sami organizatorzy. Niepotrzebnie robicie im tłum. Robienie kontrdemonstracji czy jakieś przepychanki są całkowicie bez sensu - o to chodzi właśnie banksterce, Sorosowi, Goldman Sachs etc. .- tu ma być bajzel. Im większy i im większa wrzawa medialna - tym prędzej korpomedia będą miały pretekst, żeby wezwać UE, ONZ, Zielone ludziki, NATO i cokolwiek jeszcze, żeby zaprowadzić w naszym niedemokratycznym kraju PORZĄDEK i nie doprowadzić do jakiejkolwiek zmiany STATUS QUO. Korporacjom taniej jest tu zrobić "rewolucję" za mniej niż 1 mld PLN, niż zapłacić ok 40 mld PLN podatków (jeśli -optymistycznie- przejdzie ta ustawa o korpopodatku). Ludzie - nie dajcie się wyprowadzać na ulice w imię korporacyjnych interesów! Tu nie chodzi o WASZĄ wolność, tylko o wolność finansową korporacji - chcecie wolnych mediów - macie: WolneMedia (kropa) net :) - wyłączcie korporacyjne telewizorki i przestańcie wierzyć tym politycznym kukiełkom. Z zachodu idzie wredna medialna propaganda i bezczelna nagonka, jak na Ukrainie - każdy polski emigrant wam to powie. To cisza przed burzą. Pan Soros "zaniepokoił się" o los Polski - to bardzo, BARDZO zły znak. Nie dawajcie takim ludziom/instytucjom swojej energii - spalcie ją lepiej np. robiąc własne elektrownie, by uniezależnić się od tego systemu :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  16
  PolskiAnarchista(2016-01-15)
 • starzy ludzie (dzieci po komunie) poumierają a młodzi wyjadą, taki to będzie Wasz kraj, kraj lepszych Polaków, jak chcecie wyjść z UE to wynocha i kasy nie brać i nie korzystać z sprzętu Orkiestry bo też macie problem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  15
  lulion(2016-01-15)
 • Pogodnic ten caly KOD!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34
  16
  realista1(2016-01-15)
 • @lulion - najpierw trochę matematyki - WOŚP (Szacunek za akcję) ~50 000 0000 PLN, np. koncern Geronima Martens - czyli BIEDRONKA - wyprowadza z kraju ok. 6 000 000 000 $. Za taką kasę - gdyby ją mieć, gdyby Beidronka płaciła podatki jak w bardziej cywilizowanym kraju - możnaby zagrać KILKADZIESIĄT takich WOŚP'ów rocznie, albo np. budować kilkaset KM autostrad/tras kolejowych BEZ DOTACJI, BEZ KREDYTÓW. Rozumiesz to w końcu, czy nie? Unia Europejska to wspaniały wymysł, mam wielu znajomych z innych krajów, jeżdżę z lubością mając jedynie dowód w kieszeni, bez żadnych kontroli itd. itp. - cudowna sprawa. Tylko problem w tym, że tą UE przejmuje w coraz większym stopniu BANKSTERKA, używając jej do wprowadzania coraz bardziej totalitarnego imperium. Podobnie ONZ (UN) - idea bardzo słuszna i porządana, ale co z tego, skoro ta instytucja stała się bezwolnym narzędziem wielkich "graczy" tego świata???? Dlatego KOD - po wszelkiej analizie - to sponsorowana kontrolowana "pomarańczowa rewolucja" w Polsce - wystarczy poszukać trochę FAKTÓW i połączyć je logicznie. Nawet część Niemców (i ich polityków) nie wierzy w te brednie w korporacyjnych mediach o Polsce. Nie dajcie się nabrać jak naiwne lemingi. Pozdro
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  22
  11
  PolskiAnarchista(2016-01-15)
Reklama