UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kolejny program dla Żuław

Na pierwszych miejscach ochrona przed powodzią i bezrobocie. Po roku prac w Elblągu został zaprezentowany Program Gospodarczej Rewitalizacji Obszaru Delty Wisły i Zalewu Wiślanego.

Przygotowali go m.in. naukowcy, samorządowcy, pracownicy ośrodków doradztwa rolniczego i zarządów melioracji z Pomorza, Warmii i Mazur oraz obwodu kaliningradzkiego.
     - Żuławy i tereny nadzalewowe borykają się z wieloma problemami i wymagają pilnej pomocy. Najważniejsze sprawy to ochrona przed powodzią oraz bezrobocie - mówi koordynator projektu prof. Piotr Kowalik.
     W programie mówi się o rewitalizacji - odnowie gospodarczej, przestrzennej i społecznej. Jest diagnoza sytuacji i strategia rozwoju oraz spis najważniejszych przedsięwzięć. - Dokument będzie podstawą do zdobywania unijnych pieniędzy - podkreśla dr Tadeusz Liziński z Instytutu Melioracji i Użytków Zielonych w Elblągu.
     Program Rewitalizacji jest jednak już kolejnym w sprawie Żuław i Zalewu. - Jeśli sami mieszkańcy i lokalne władze nie zrozumieją, że prawie wszystko zależy od nich, sterty papieru na nic się zdadzą - przestrzega elbląski planista i architekt Jacek Bocheński.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama