UWAGA!

Komu dziękuje grupa referendalna?

 
Elbląg, Kazimierz Falkiewicz
Kazimierz Falkiewicz (fot. WS).

Kazimierz Falkiewicz, pełnomocnik grupy referendalnej „Wolny Elbląg”, przesłał do elbląskich mediów pismo, które wzbudzi pewnie większe wrzenie w naszym światku politycznym niż sam fakt złożenia list z ponad 12 tysiącami podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydenta Nowaczyka i Rady Miejskiej.

Dziękuje w nim za poparcie członkom wszystkich – poza Sojuszem Lewicy Demokratycznej – elbląskich partii politycznych. W pierwszej kolejności wymienia Ruch Palikota, czym ujawnia ścisłe związki grupy referendalnej z tą partią. Ale dziękuje też członkom Platformy Obywatelskiej, czym na pewno wywoła wrzenie w kierownictwie elbląskich struktur tej partii.
      
       „Grupa referendalna Wolny Elbląg
       W imieniu Grupy referendalnej dziękuję Mieszkańcom Elbląga za udzielone wsparcie. Dowodem tego są złożone tak licznie na listach podpisy za poparciem przeprowadzenia Referendum. Dziękujemy za pomoc, szczególnie w tych momentach, kiedy w sposób zaprzeczający demokratycznym standardom próbowano podważyć okazywaną nam sympatię, zaufanie i zdyskredytować w oczach Mieszkańców.
       W tym miejscu dziękujemy Panu Prezydentowi Grzegorzowi Nowaczykowi i jego doradcom, których działania umocniły w przekonaniu Elblążan, że należy zmienić władzę w naszym Mieście.
       Dziękujemy pracownikom zakładów komunalnych, spółek miejskich, w szczególności pracownikom Szpitala Miejskiego, którzy licznie wsparli nasze działania.
       Dziękujemy władzom i członkom Partii elbląskiego Ruchu Palikota, którzy od samego początku aktywnie nas wspierali. Dziękujemy Partii Stronnictwo -Sprawiedliwość, które chociaż z pewnym opóźnieniem zdecydowały się poprzeć inicjatywę referendalną. Dziękujemy tym członkom i sympatykom Partii Platformy Obywatelskiej, którzy wznosząc się nad poziom partykularnych interesów również nas poparli.
       Pamiętajmy, że jesteśmy w połowie drogi do osiągnięcia zamierzonego celu, a jest nim odwołanie przed upływem kadencji Prezydenta Grzegorza Nowaczyka i Rady Miasta Elbląga. Dlatego apelujemy do wszystkich Elblążan, którzy złożyli swoje podpisy na naszych listach poparcia, do tych, którzy z różnych przyczyn niezależnych od nich nie mogli tego dokonać, o masowy udział w referendum. Niech sprzeciw okazany aroganckiej władzy będzie naszym wspólnym sukcesem, który pozwoli nam lepiej i godniej żyć.
       Pełnomocnik Kazimierz Falkiewicz”
      
       Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Platforma Obywatelska zamierza zareagować na dzisiejsze wydarzenia we wtorek 29 stycznia.
      
      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a dziekujemy wszystkim pracownikom UM
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lkjhgfdsa(2013-01-25)
 • kim są ci na zdjęciu
 • jakieś dziwne te twarze. .. ..
 • Nie widzę w tym nic niestosownego. Podziękowania za utwierdzenie w przekonaniu oraz podziękowania za pomoc. Gdzie tu wrzenie i gdzie to o czym pisze Szanowny Redaktor? A może Panu Redaktorowi nie na rękę, że być może PO straci panowanie? Panie Kazimierzu, gratuluje odwagi i życzę daleszej wytrwałości. Na pewno ja i moja rodzina pójdzie na referendum i zagłosuje ZA ODWOŁANIEM prezydenta i Rady.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  namawiam gorąco(2013-01-25)
 • bravo za determinację!!!! nawte jak nie wygraja to jzu wiele robili, pokazali, mieli odawe zaprotestowac a nie kazyd ma taka odwage!! wiemy czy mto grozi, napietnowaniem przez system!!!! w elblagu WIELEu zyje się źle i dlatego bedą przeciw władzy elblaskiej jesli ta nie zmieni podejscia do mieszkancow, a wiec PRACA, gdzie ten biznes w elblagu, gdzie turysci?? elblag tonie a dyrketorzy zyja z dotacji z Unii Euro i z kasy Olsztyna, projekty to pozrony dobrobyt. bo te instytucje nic nie produkują! co maja do zaoferowania? niszowy towar? dwie ksiazki na krzyz? gospodarka w elblagu juz dawno padła na ryja!
 • Ha ha. .. ale szopka. .. Nie ciesz się Falkiewicz, prezydentem i tak nie zostaniesz, ani żaden z Twoich oszołomów. Do koryta się nie dopchasz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  poiuytr(2013-01-25)
 • Ogromne barawa dla Pana i Pana Kolegów za odwagę i działanie
 • śmiech na sali. .dosłownie
 • a przecież "Wolny Elbląg" nie miał nic wspólnego z partią Ruchu Palikota? teraz piszą co innego!!! eh co za cyryk, dziecinada i w ogóle co to ma być!!!!!
 • Ciekawe ile z tych podpisów jest dobrych, a ile "podrobionych". Wojciech P nie takie numery robił, heheheh. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kolega spod celi(2013-01-25)
 • ja nie podpisalem listy, bo byklem pewny ze i tak zbierzecie te 10tys glosow. Ale ja, moja rodzina POJDZIEMY JUZ ZAGŁOSOWAC. I takich jak ja, ktorzy nie podpisali listy a ktorzy pojda na wybory jest znaczna wiekszosc
 • Kaziu dziękuję Ci żeś policzył wszystkie bałwany w moim mieście. To co wydawało się wręcz niemożliwe -Ty dokonałeś. Obyś żył sto lat. Aby Twoje wielbłądy miały co nosić całe życie. Aby trąba słonia Twojego nie trafiła w kaktusy.
Reklama