UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Konferencja o Internecie

Jak Internet zmienił nasze życie? – na to pytanie spróbują odpowiedzieć uczestnicy rozpoczynającej się w czwartek w Elblągu konferencji „Internet a globalne społeczeństwo informacyjne”.

Instytut Informatyki Stosowanej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu zaprasza w czwartek i piątek na II Interdyscyplinarną Ogólnopolską Konferencję Naukową Oblicza Internetu, zatytułowaną „Internet a globalne społeczeństwo informacyjne”. Konferencja odbędzie się w Instytucie Informatyki Stosowanej PWSZ przy ul. Wojska Polskiego 1; w czwartek obrady potrwają od godz. 9 do 17, w piątek od 9.30 do 13.
     Tematy konferencji to: „Internet a globalizacja”, „Społeczeństwo informacyjne in statu nascendi”, „Internet i edukacja jutra”, „(Sub-)Kultura Internetu, kultura w Internecie”, „Ku pedagogii Sieci. Internet jako nowe wyzwanie wychowawcze”, „Technologie i zastosowania Internetu”.
     W zaproszeniu na konferencję czytamy:
     „Internet (dzięki World Wide Web) stanowi obecnie jedno z najistotniejszych źródeł informacji. Użytkownicy Internetu najczęściej poszukują w zasobach internetowych informacji związanych z wykonywaną przez siebie pracą, zainteresowaniami, kulturą. Sieć pomaga poszerzać horyzonty, dostarcza informacji do badań naukowych, do nauki w szkole, aż po zwykłe ciekawostki, które interesują wielu ludzi. Stwarza swoim użytkownikom ogromne możliwości własnego rozwoju, odgrywając znaczącą rolę w edukacji. Jest wprost idealnym narzędziem w edukacji ustawicznej i jego rola w tym zakresie będzie nieustannie rosła.
     Internet stał się symbolem ery informacyjnej i jest wykorzystywany coraz powszechniej przez członków społeczeństwa informacyjnego. Wszystkich fascynuje swoim zasięgiem, lawinowo rosnącą liczbą użytkowników oraz potencjalnymi możliwościami. Internet stał się najbardziej demokratycznym medium globalnym. Czy jednak dla wszystkich? Jakie są ekonomiczne, polityczne, socjologiczne i kulturowe zagrożenia, wynikające z braku dostępu do Internetu? Na naszych oczach kształtuje się społeczeństwo wirtualne on-line z milionami obywateli, którzy mają już własną kulturę, język, obyczaje, przekonania i poglądy polityczne, ukształtowane przez sieć. Technologie informatyczne, w tym szczególnie Internet, wywierają silny wpływ na każdego obywatela „społeczeństwa sieci”, modyfikując wzory jego pracy i życia.”
     Celem konferencji jest m.in. zdefiniowanie skutków coraz powszechniejszego dostępu do Internetu.
     Zajmą się tym naukowcy reprezentujący różne ośrodki naukowe w Polsce oraz dyscypliny akademickie: informatycy i medioznawcy, politolodzy i socjologowie, kulturoznawcy i pedagodzy, filozofowie i językoznawcy, wśród nich profesorowie Aouil Bassam z Akademii Bydgoskiej, Józef Sienkiewicz z elbląskiej PWSZ, Stanisława Wilmańska-Sosnowska i Bogdan Gregor z Uniwersytetu Łódzkiego.
     Już sama lista uczelni, które wysłały na konferencję swoich naukowców, przedstawia się imponująco. Są to: Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu, Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie, Akademia Pedagogiczna w Krakowie, Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, PWSZ w Chełmie i w Elblągu, Politechnika Białostocka, Politechnika Gdańska, Pomorska Akademia Pedagogiczna w Słupsku, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Zielonogórski, Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna w Ropczycach, Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Warszawie.
     W zorganizowaniu konferencji elbląskiej PWSZ pomogli: Grupa Lotos, OpeGieKa, Energa - Elbląskie Zakłady Energetyczne Energa, Salon Komputerowy PC Koni, i Telefonia Dialog.
     Przypomnijmy, że przed rokiem odbyła się w Elblągu pierwsza konferencja z cyklu „Oblicza Internetu” zatytułowana „Interfejsy Sieci”. Wiadomo już, że przyszłoroczna konferencja będzie poświęcona „Internetowi w przestrzeni komunikacyjnej XXI wieku”.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Oj zmienia zycie zmienia
 • Gadanina
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  RulerofBlaircourt(2005-11-15)
 • Pewnie że zmienia tyle że, nieraz na gorsze :-(
 • temat raczej trywialny,czy powiedziane bardziej naukowo - cienki, choć na konferowanie się nadaje. Alvin Tofler w "Szoku przyszłości" i w "Trzeciej fali " diokładnie opisal kilkanaście lat temu skutki internetowej epidemii. Oczywiście, konferować można na podobne tematy jak:- "Codzienna prasa, a globalne społeczeństwo informacyjne", "Telefonia komórkowa,a globalne społeczeństwo....", "Satelitarny system nawigacji, a globalne społeczeństwo techniczne" etc.itd. Owocnych obrad życzę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  egzegeta(2005-11-16)
 • Zmienia,szczególnie 22%VAT
 • i co -konferencja zaliczona i żadnych pokonferencyjnych reminiscencji? Ja tam nie byłem, ale myślę, że w temacie "Społeczeństwo informacyjne in statu nascendi" to musiało być bardzo dużo historii. Przecież pierwsze społeczeństwa informacyjne rodziły się wtedy, gdy sługa dworski na miejskim rynku trąbką przywołując uwagę gawiedzi, odczytywał najnowsze wieści; wtedy, gdy w w wiadomy sobie sposób rozsyłane były wici wśród danej społeczności, a dyliżanse pocztowe, a fale radiowe itp. Tak rodziło się społeczeństwo informacyjne. A internet? następny mały kroczek. TYLKO i li tylko. No ale konferencja się odbyła, szkoda że jej echo o Portel się nie odbiło .....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wiciowiec(2005-11-22)
Reklama