UWAGA!

Koniec ferii - czas powrotów

 
Elbląg, Koniec ferii - czas powrotów

Ostatni weekend zimowych ferii będzie szczególnie pracowity dla policjantów z ruchu drogowego. Na drogach przewiduje się zwiększony ruch pojazdów z uwagi na powroty z zimowego wypoczynku. Funkcjonariusze natomiast, zapowiadają więcej kontroli drogowych oraz badań kierujących na zawartość alkoholu, sprawdzeń stanu technicznego pojazdów oraz przestrzeganie przepisów drogowych.

Z kolei policjanci z prewencji kryminalnej podsumowują swoja pracę podczas zimowych ferii. W ciągu dwóch tygodni spotkali się 11 razy z dziećmi na wszystkich 7 organizowanych w Elblągu zimowiskach. Rozmawiali z nimi o bezpiecznych formach zabawy o zagrożeniach typu narkotyki, dopalacze a także o tym jak nie stać się ofiarą przestępstwa.
       W 6 dodatkowych spotkaniach wzięli udział policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy również mówili o bezpieczeństwie.
       W placówki organizujące półzimowiska przeszły kontrole, w których również uczestniczyli policjanci. Sprawdzano warunki w jakich dzieci wypoczywają.
       - Współpracujemy ze wszystkimi placówkami organizującymi zimowy wypoczynek – mówi podinsp. Piotr Cioła Naczelnik, Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń. – Mamy duże doświadczenie w rozwiązywaniu problemów a także dotykamy wielu tematów, więc jesteśmy chętnie zapraszani na takie spotkania.
       Jak mówią sami policjanci z prewencji kryminalnej spotkania i prelekcje to także okazja dla dzieci, aby mogły osobiście zapytać policjanta o różne nurtujące sprawy.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama