UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Koniec Letniej Szkoły

Elbląg, Koniec Letniej Szkoły
(fot. Damian Matwiejczyk)

Interdyscyplinarne warsztaty integracyjne organizowane w ramach Letniej Szkoły Edukacji Artystycznej dobiegły końca. Przez ostatni tydzień uczestnicy szkoły brali udział w zajęciach teatralnych, plastycznych, muzycznych, tanecznych i fotograficznych. W programie znalazły się również wycieczki krajoznawcze, seanse filmowe i dyskoteka.Zobacz fotoreportaż.

W warsztatach uczestniczyło 20 osób niepełnosprawnych, trwały siedem dni, odbywały się codziennie z wyjątkiem niedzieli. Każdego dnia na uczestników warsztatów czekało wiele atrakcji. Były wycieczki krajoznawcze: zwiedzanie elbląskiej starówki i Bramy Targowej, a także rejs statkiem do Krynicy Morskiej i szanty. W piątkowy wieczór uczestnicy Letniej Szkoły bawili się na dyskotece.
     - W Bramie Targowej było ciekawie, ponieważ Karolina, która na co dzień jeździ wózkiem, weszła na samą górę. Przez ten pierwszy etap, gdzie są strome schody, wniósł ją wolontariusz, potem szła sama, trzymając się poręczy. Tak samo Lidka chodzi o lasce, a pokonała wszystkie piętra. Było w nich poczucie satysfakcji, byliśmy dumni, że przełamują swoje bariery - mówi Teresa Miłoszewska z CKiWM Światowid. - W opiece pomagało nam pięcioro wolontariuszy. Podoba mi się, że jest dużo młodych ludzi, którzy chętnie pomagają i tak się angażują. To miłe, że nawiązują się między nimi znajomości i przyjaźnie.
     Zajęcia w CKiWM prowadzone były przez instruktorów, m.in. Martę Osowską (warsztaty muzyczne), Ewę Bednarską-Siwilewicz i Małgorzatę Mielnicką (warsztaty plastyczne) oraz Ewę Kalkę (taniec).
     - Zajęcia bardzo mi się podobały. Byłam tu dziś pierwszy raz. Mieliśmy zajęcia plastyczne, robiliśmy prace z bibuły: wyklejaliśmy i wydzieraliśmy. Ja zrobiłam kwiaty. Nie wiedziałam, że mam taki talent - opowiada Lidia. - W zeszłym roku byłam też na plenerze w Stegnie i mam zamiar jechać tam jeszcze raz.
     Ostatniego dnia szkoły towarzyszyliśmy uczestnikom warsztatów na zajęciach muzycznych i tanecznych. Na tych pierwszych, prowadzonych przez Martę Osowską, śpiewali piosenkę, której słowa i tytuł wymyślili sami. „To my, jak tańczące dzieci, przedstawiające radość, to nasze zmysły kryją sekret przed poznaniem. Trzeba mieć serce, by odnaleźć duszę; trzeba mieć serce, by odnaleźć mnie” - oto fragment warsztatowej piosenki pt. „Wakacyjna radość”.
     - Słowa układałam ja, taka fajna pani i ktoś jeszcze - chwali się Iwona. - Trochę się naukładałam, trochę od Mandaryny ściągałam. Lubię muzykę. Uwielbiam śpiewać.
     Zajęcia podobały się wszystkim uczestnikom, ostatniego dnia warsztatów na kilku twarzach rysował się smutek.
     - Chodziłem na wszystkie zajęcia, bardzo mi się podobały. Uczyliśmy się różnych piosenek, a na plastyce różnych technik malowania, wyklejania - opowiada Sławek. - Było bardzo miło, sympatyczne i wesoło. Kiedyś chodziłem na warsztaty terapii zajęciowej do Władysławowa. Mam porównanie i wydaje mi się, że te tutaj są bardziej radosne i wesołe.
     - Zajęcia były fajne. Mieliśmy plastykę, muzykę i taniec. Różne wycieczki, wyjazdy. Z gliny zrobiłam dzbanek, a teraz ćwiczę taniec. Lubię tańczyć - przyznaje Agnieszka.
     - A tańce jakie są fajne, uczymy się salsy i cha-chy - dodaje jej kolega.
     - Jest super, normalnie super. Jestem bardzo zadowolona. Szkoda się rozstawać teraz. To jest najgorsze, że co dobre, szybko się kończy - mówi Iwona.
     Podczas warsztatów powstało mnóstwo pięknych prac m.in. kolaże, pastele, malowidła na drewnie i ceramika. Wszystkie dzieła będzie można zobaczyć wkrótce na specjalnej wystawie, która będzie w e wrześniu.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama