UWAGA!

Konsultacje w Tolkmicku

 Elbląg, Konsultacje w Tolkmicku
fot. nadesłana

Mieszkańcy Tolkmicka spotkali się wczoraj (4 lutego) z policjantami w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury. Były to tzw. konsultacje społeczne w sprawie budowanej obecnie Mapy zagrożeń bezpieczeństwa.

Podczas spotkania mieszkańcy dzielili się z policjantami uwagami i spostrzeżeniami, co według nich powinno znaleźć się na wspomnianej mapie. Monitoring, parkowanie samochodów w miejscach niedozwolonych, więcej patroli ruchu drogowego w Tolkmicku i okolicach, a także współpraca z placówkami bankowymi w celu chronienia osób, które mogą paść ofiarą oszustów – to propozycje mieszkańców, którzy spotkali się wczoraj z policjantami w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tolkmicku.
       Podczas konsultacji społecznych mł. insp. Robert Muraszko, I zastępca komendanta miejskiego policji w Elblągu, nakreślił mieszkańcom wygląd samej mapy zagrożeń, jej dostępność w Internecie a także kategorie zdarzeń kryminalnych, jakie będą na nią nanoszone. Uzgodniono także sposób przekazywania informacji o proponowanych kategoriach zagrożeń m.in. poprzez kierownika rewiru dzielnicowych w Tolkmicku asp. szt. Sylwestra Rosoła a także za pomocą dostępnej na elbląskiej stronie internetowej policji zakładki: „przekaż informację/uwagę/sugestię”.
       Spotkanie, w którym wzięło udział blisko 40 osób, było także okazją do podsumowania i przedstawienia mieszkańcom minionego roku pracy Rewiru Dzielnicowych w Tolkmicku.
       Kolejne konsultacje społeczne zaplanowane są w Rychlikach oraz wśród mieszkańców należących do poszczególnych spółdzielni mieszkaniowych w Elblągu.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Przecież tam się wszyscy znają. Policjanci jak chcą to wszystko wiedzą, kto, co, gdzie i kiedy. Wystarczy tylko chcieć działać.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    0
    anonimek1(2016-02-05)
  • Wystarczy wreszcie włączyć latarnie, które "gmina" wyłączyła 2 lata temu. .. .i już będzie bezpieczniej !!!
Reklama