UWAGA!

Kontrola autokaru przed wycieczką

 Elbląg, Kontrola autokaru przed wycieczką
(fot. KMP Elbląg)

Policjanci wprowadzają zmiany w procedurze kontroli autobusów szkolnych i wycieczkowych. Funkcjonariusze będą kontrolować stan pojazdów i trzeźwość kierowców w miejscu wskazanym przez organizatora wycieczki lub osoby zgłaszającej.

Zmiana polega na tym, że nie będziemy stali w wyznaczonym jak wcześniej punkcie. Związane jest to z pragmatycznym podejściem do kontroli w dobie koronawirusa. Wycieczki należy zgłaszać na dotychczasowych zasadach. Po kontroli kierowca będzie mógł otrzymać dokument (sprawozdanie), który może stanowić źródło wiedzy dla organizatora. Jeżeli zaobserwujemy zwiększoną liczbę zgłoszeń wówczas policjanci dodatkowo będą przeprowadzać kontrole w wyznaczonym punkcie przy al. Grunwaldzkiej (parking PWSZ) w godzinach od 7.00 do 8.00.
      
       Kontrole będą przeprowadzane przez policjantów z ruchu drogowego oraz funkcjonariuszy ITD.
      
       Czekamy na Państwa sygnały pod numerami telefonów:
      
       Dni robocze - (47) 734 15 90 lub (47) 734 15 99,  weekendy (47) 734 15 55.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ale nowość!!!!!
 • ja zapytam czy podczas tych kontroli w Elblągu był choć jeden pijany kierowca ? Odpowiem sam sobie- Nie. Dziś firmy przewozowe nie mogą sobie na to pozwolić. Kierowcy badani są przed siadaniem za kółko i nikt nietrzeźwy z bazy nie wyjedzie.
 • a co z dziećmi w tym czasie ? Mają stać i czekać w upale godzinę aż dacie kierowcy spokój ?
 • badanie techniczne co pół roku czy policjant to diagnosta
 • Tak sobie nie mogą pozwolić jak Arriwa w Warszawie
 • A co ma wspólnego koronawirus z miejscem kontroli?
 • I jak zwykle zaczynają coś działać, ale najpierw musi dojść do jakieś tragedii. Kurde, czy w tym kraju nie można czegoś robić na co dzień sukcesywnie a nie tylko wtedy jak dojdzie do tragedii??? Zawsze ta sama bajka, zgłaszasz to nic nie robią, dojdzie do tragedii, to raptem ci na górze się budzą z letargu i zaczynają a może pozorują, że coś działają. Szlak normalnie człowieka trafia na tą obłudę!
 • Kiedy zaczną się kontrole w Wikrowie i Wiktorowie? Dzisiaj rano o godzinie 6 kolejny pokaz możliwości młodzieży wiejskiej brązowym seatem w miejscowości Wikrowo. Piski opon, jazda na pełnym gazie i wyzwiska typu ty kur. o itd. Kiedy policja w końcu zakończy te chuligańskie wybryki do jasnej cholery?
 • Dzisiaj przeczytam to na jednym z portali: "Drogówka zapowiada, że w wakacje nie będzie odpuszczać kierowcom. Wręcz przeciwni. Policjanci w białych czapkach mają być wyjątkowo surowi. Szczególnie ostro traktowani będą piraci drogowi przekraczający prędkość. Wysokie mandaty grożą też za brak maseczki i wygiętą tablicą rejestracyjną. "- Dobre sobie bo ja jakoś ich nie widuję mimo, że sporo jeżdżę. Tak jakby już mieli wakacje.
 • @dziunia - To nie jest ten brązowy seat z Wiktorowa na malborskich rejestracjach GMB? Jeżeli to ten samochód to wszystko jasne.
 • Czy Policja nie może zająć się latającym nad Elblągiem robiącym ogupiający hałas samolotem - Technoavia SMG-92T Turbo Finist, nie dość że wielka kupa w Elblągu, brak basenu odkrytego, jaka kolwiek rekreacja nie występuje, to jeszcze ten hałas w dobie pandemii wykańcza ludzi. Policja niech w końcu ruszy d..
 • Praktycznie ten samolot już codziennie warczy nam nad głowami !!!! Chyba nie ma w tym kraju nikogo z jajami, żeby zakończył ten horror? Jak długo jeszcze mamy ten hałas znosić? Zamiast mniej lotów to jest ich więcej, chyba ktoś ludziom chce za wszelką cenę udowodnić, że ma całkowicie opinię obywateli w czterech literach. Na zasadzie wy se piszta a my i tak będziemy latać jeszcze częściej i jeszcze mocniej hałasować !!!
Reklama