UWAGA!

Kra zatrzymała Kumielę

W wyniku roztopów na Kumieli utworzyły się lodowe zatory. Dzisiaj w parku Dolinka oraz na wysokości ulicy Górnośląskiej i Bema interweniowali strażacy, by nie dopuścić do spiętrzenia wody. Niewiele brakowało, by rzeka wylała z koryta. Zobacz więcej zdjęć i film.

Spokojna na co dzień rzeka Kumiela dziś wyglądała jak rwący górski potok. W parku Dolinka utworzyły się kilkunastometrowe zatory z kry lodowej. Strażacy za pomocą siekier uwolnili krę, która następnie zatrzymała się w parku Traugutta w pobliżu ul Bema. W tym miejscu zator mierzył już blisko 60 metrów, przez co poziom wody był bardzo wysoki.
       Z Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego do pomocy wysłano koparkę, która szybko poradziła sobie z krą. Strażacy sprawdzili, czy na niższych odcinkach rzeki nie utworzyły się kolejne zatory. Dalsze prace przejęli pracownicy z Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, którzy dopilnowali, by spływająca kra bez przeszkód dotarła do ujścia rzeki.
      
      
Michał Skroboszewski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • widac, brakowały centymetry :)
 • niech nasz prezydent zareaguje i skaczy na lód będzie jak Kopernik „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”
 • Brawo niech ukamionują do końca Kumielkę, a byle deszczyk i lodzik zrobi wszystko co złe. To są jaja. Zapłacono te kilka milionów, a prawie zima już chciała nam zrobić krzywdę. Niestety człowiek nie pokona przyrody. Teraz zostaje nam usypać wały, nie lepiej wylać je z betonu na całej długości Kumieli i Srebrnego Potoku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  6
  Weteran(2016-01-27)
 • Brygada Rogala - trzech trzyma sznurek jeden siekierą nap. ..
 • ostatnie zdjęcie kozak, jak nie Elblag
 • Jak kasę za poglrbienie to bylo komu wziąć a do roboty jak zwykle straż pożarna dać chłopakom podwyżki zabrać nierobom nauczycielem i wojsku
 • Proponuję jeszcze "odkrzyć" kumielę przy Junaków. Tam ok14 już bylo male spiętrzenie a jak dojdzie lód z Dolinki i Bema to też zaczną się dziać cyrki
 • Jakim telefonem robione fotki ?
 • Ale fajne chaty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  dr.dox(2016-01-27)
 • Przyjechali Strażacy i se kuli siekierką, przyjechało Centrum Kryzysowe z koparką i rozwiązali problem w 10 minut.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  5
  xyz2016(2016-01-27)
 • Gratuluję odwagi(?) panu, który siekierą próbował ruszyć spiętrzenie lodu i ciekawe, czy tych dwóch panów utrzymałoby ten sznurek, gdyby lód ruszył? Ekipa popisała się skrajnym debilizmem. Brawo, brawo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  5
  RobertJu(2016-01-27)
 • Problem jak co roku, podkreślam CO ROKU, ma miejsce w tych samych miejscach: przejście nad rzeką w pobliżu mostu ul. Górnośląska, most ul. Bema od strony Parku Traugutta, przy Szpitalu ul. Związku Jaszczurczego, most ul. Grunwaldzka, przy ul. Fabrycznej za "Misiem Szklarzem" no i ujście ul. Junaków. A co do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego to niedługo ich już nie będzie i Straż Pożarna będzie musiała sobie sama radzić. W tym mieście nic nie jest potrzebne.
Reklama