UWAGA!

Kreatywnie, twórczo i cyfrowo. Bezpłatne warsztaty dla starszych i młodszych

 Kreatywnie, twórczo i cyfrowo. Bezpłatne warsztaty dla starszych i młodszych

W ramach „Cyfrowego weekendu w Światowidzie” w piątek i w sobotę (19 i 20 maja) odbędą się warsztaty artystyczne dla dzieci z rodzicami, warsztaty z grafiki komputerowej oraz zajęcia multimedialne. Wstęp wolny.

Warsztaty plastyczne dla rodzin

Warsztaty adresowane są do osób w każdym wieku. Dzieci mogą wraz z rodzicami opiekunami stworzyć wizualizację drzewa genealogicznego. Na te zajęcia warto zabrać zdjęcia swoich bliskich, które na miejscu mogą zostać zeskanowane i wydrukowane na potrzeby tworzonej pracy. Organizatorzy zapewniają materiały do wykonania pracy (na podobraziu

 

Warsztaty graficzne bez ograniczeń wieku

Do wszystkich, niezależnie od wieku adresowane są warsztaty graficzne, które będą wprowadzeniem do korzystania z programu graficznego ,obróbki cyfrowej zdjęć oraz tworzenia kolarzy z fotografii archiwalnych i współczesnych. Organizatorzy zapewniają stanowiska komputerowe dla każdego uczestnika.

 

Warsztaty multimedialne dla młodzieży, dorosłych i osób starszych

Międzypokoleniowe warsztaty interdyscyplinarne z historii mówionej wykorzystujące materiały archiwalne i współczesne narzędzia medialne. Do udziału zapraszane są osoby starsze, które chcą podzielić się swoimi wspomnieniami z okresu powojennego życia w Elblągu, oraz młodzież którą interesuje tworzenie podcastów, narzędzie do prezentacji treści cyfrowych. W ramach spotkania stworzona zostanie multimedialna mapa wspomnień. Organizatorzy zapewniają stanowiska komputerowe, ale wskazane jest także posiadanie własnego telefonu.

 

Szczegółowy program bezpłatnych warsztatów dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych:

 

Piątek, 20 maja:

w godz. 17:00 - 20:00
       „Skąd się wziąłem?” - warsztaty plastyczne dla rodzin (dzieci wraz z dorosłymi) - twórcza wizualizacja drzewa genealogicznego

w godz. 17:00 – 18:30
       „Powojennie i współcześnie” – warsztaty graficzne (od podstaw) z obróbki i tworzenia kolaży z fotografii archiwalnych i współczesnych

w godz. 17:00 – 20:00
       „Multimedialna mapa wspomnień” - międzypokoleniowe warsztaty z historii mówionej wykorzystujące materiały archiwalne i współczesne narzędzia medialne. (część I)

 

Sobota, 21 maja:

w godz. 12:00 – 13:30
       „Multimedialna mapa wspomnień” - międzypokoleniowe warsztaty z historii mówionej wykorzystujące materiały archiwalne i współczesne narzędzia medialne (część II).

w godz. 14:00 – 15:30
       „Powojennie i współcześnie” – warsztaty graficzne (od podstaw) z obróbki i tworzenia kolaży z fotografii archiwalnych i współczesnych

w godz. 15:30 – 18:30 wykorzystujące materiały archiwalne i współczesne narzędzia medialne (część III)

 

Miejsce warsztatów: CSE „Światowid”, Elbląg, Plac Jagiellończyka, II piętro

 

Wstęp wolny

 

W grupach warsztatowych ilość miejsc ograniczona.
       Istnieje możliwość rezerwacji miejsca tel. 55 611 20 69, 55 611 20 84 lub mailowo rpd@swiatowid.elblag.pl

 

Event podsumowujący realizację projektu „Muzea ponad granicami. Etap II”.

Projekt „Muzea ponad granicami. Etap II” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa.

Za treść niniejszej informacji odpowiada Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu i w żadnym wypadku nie należy przyjmować, że odzwierciedla ona stanowisko Unii Europejskiej, Instytucji Zarządzającej lub Wspólnego Sekretariatu Technicznego.

 

 

---komunikat---

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie