UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Krzysztof Krasowski nowym prezesem EPEC

 
Elbląg, Nowym prezesem EPEC został Krzysztof Krasowski
Nowym prezesem EPEC został Krzysztof Krasowski (fot. Anna Dembińska)
Reklama

Prezydent Witold Wróblewski rekomendował, a Rada Nadzorcza na tę kandydaturę jednogłośnie przystała. Tak, jak mówiło się już wcześniej, na stanowisko prezesa EPEC powołany został Krzysztof Krasowski, były dyrektor Energa-Kogeneracja w Elblągu. Dziś (3 listopada) odbyła się pierwsza konferencja prasowa z jego udziałem.

Gorąco wokół fotela prezesa EPEC zrobiło się w połowie roku. Łukaszowi Piśkiewiczowi skończyła się kadencja i prezydent Elbląga rozpisał konkurs na jego następcę.
       - Nie miałem takiego obowiązku, bo chodziło o stanowisko prezesa spółki komunalnej, ale chciałem, by wybrany został najlepszy kandydat z doświadczeniem w branży ciepłowniczej - wyjaśnia dziś Witold Wróblewski.
       Spośród sześciu kandydatów komisja wybrała Piotra Baranowskiego, ale ten w ostatniej chwili zrezygnował. W trybie pilnym fotel prezesa EPEC zajął więc Jerzy Dombrowski, dotychczasowy członek rady nadzorczej EPEC i miejski urzędnik. Prezesem miał być tymczasowo, do czasu znalezienia docelowego kandydata. Już w czerwcu w tym kontekście mówiło się o Krzysztofie Krasowskim, byłym dyrektorze Energa Kogeneracja w Elblągu.
       Dziś (3 listopada) więc nikt się nie zdziwił, gdy rada nadzorcza EPEC powołała go na stanowisko prezesa spółki. Jak zapewnia prezydent Witold Wróblewski, Krzysztof Krasowski przejmuje spółkę w dobrej kondycji finansowej, ale przed nim poważne wyzwania - "techniczne i medialne" - jak określił. Audyt w spółce przeprowadza firma zewnętrzna, bo - i tu znowu słowa prezydenta Elbląga: - Powołana przeze mnie komisja stwierdziła naruszenia w spółce i zewnętrzna firma ma uciąć spekulacje.
       - Wierzę, że wyprostuję te rzeczy, które tego wymagają - zapowiada Krzysztof Krasowski. - Podejmę wyzwania, które mają określić pozycję spółki na rynku ciepłowniczym.
       EPEC jest dostawcą ciepła w 20 proc, w pozostałej znacznej części "ogrzewa" nas Energa Kogeneracja. W EPEC będą inwestycje, ale tylko takie, które nie odbiją się na mieszkańcach.
       - Nie będzie zgody na podniesienie cen ciepła - kończy prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
      
       O nowym prezesie Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej:
       Dr inż. Krzysztof Krasowski ma 37 lat.  Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu (2003) oraz Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej (2006). W roku 2009 uzyskał tytuł doktora nauk technicznych na Politechnice Gdańskiej w dziedzinie wymiany i wymienników ciepła. Od 2015 r. był prezesem spółki Energa-Kogeneracja, a wcześniej dyrektorem ds. inwestycji i rozwoju w tej spółce. Był też jednym z uczestników konkursu na prezesa EPEC, ale nie mógł nim zostać od razu, bo miał zakaz konkurencji, który obowiązywał z grupą Energa. Prezydent Elbląga wprowadził więc w EPEC tymczasowe rozwiązanie. Od dziś jednak można już mówić do Krzysztofa Krasowskiego "Panie prezesie".
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Gratulacje i powodzenia. Ale czy przypadkiem nie odpowiada za wybór rozwiązania, wykonawcy i kadr, które nie są w stanie przez wiele lat wprowadzić do eksploatacji nowego bloku ciepłowniczego w EC?`
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 4
  sceptyk(2016-11-03)
 • Gratulacje dla nowego Prezesa i BRAWO dla Prezydenta to najlepsza kandydatura na tu i teraz! Elblążanin, młody wykształcony, bezpartyjny i nieuwikłany w nic!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 11
  Kat.Na.Idiotów(2016-11-03)
 • Mam nadzieję, że odetnie się od wszystkich pieniaczy SLD-owskich i spółkę "w dobrej kondycji" jak powiedział W. Wróblewski będzie rozwijał dalej i nie pozwoli jej paraliżować - jak to ma miejsce obecnie. Rychu. .. to koniec :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 4
  OdbiorcaCiepla(2016-11-03)
 • Panie Prezesie! Za chwilę radny Klim coś wymyśli. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 5
  nenufar(2016-11-03)
 • A proszę odpowiedzieć dlaczego Energa-Kogeneracja pozbyła się tego pana ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14 8
  hamulcowy(2016-11-03)
 • Trzeba przyznać jedno, że Wroblewski tym wyborem trochę zamyka usta przeciwnikom politycznym i wiecznym malkontentom. Oczywiście wyniki finansowe i czas zweryfikuje wszystko. Niemniej trzeba podkreślić, że młody i wykształcony i to "mję" się podoba - doktorku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 7
  No-i-fajno(2016-11-03)
 • @hamulcowy - Bo po wyborach PiS masowo wymieniał dyrektorów w większości oddziałów Energi na swoich. Głośno o tym było
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 1
  Eddek(2016-11-03)
 • Gratulacje z okazji nominacji i wielu sukcesów życzę Panu w pracy zawodowej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 4
  (2016-11-03)
 • A co ten pan zrobił w firmie energa-kogeneracja? Chyba tyko brał pieniądze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 6
  staryelblążanin(2016-11-03)
 • Były prezes w EC E-G, a nie dyrektor. Sceptyku szukaj dziury gdzie indziej. Coś ci dzwoni? Dlaczego został odwołany z EC ? No cóż, dobra zmiana przecież. A to chyba osoba z poza układu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 4
  Wrrrr(2016-11-03)
 • Energa Kogeneracja?co to za stwór?chyba stworzony dla stołków?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 3
  EG1(2016-11-03)
 • do hamulcowy: niestety dojna zmiana jak nastała pozbyła się tego fachowca z funkcji prezesa i wsadzili swojego ziomka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 2
  onci(2016-11-03)
Reklama