UWAGA!

Krzysztof Krasowski nowym prezesem EPEC

 
Elbląg, Nowym prezesem EPEC został Krzysztof Krasowski
Nowym prezesem EPEC został Krzysztof Krasowski (fot. Anna Dembińska)

Prezydent Witold Wróblewski rekomendował, a Rada Nadzorcza na tę kandydaturę jednogłośnie przystała. Tak, jak mówiło się już wcześniej, na stanowisko prezesa EPEC powołany został Krzysztof Krasowski, były dyrektor Energa-Kogeneracja w Elblągu. Dziś (3 listopada) odbyła się pierwsza konferencja prasowa z jego udziałem.

Gorąco wokół fotela prezesa EPEC zrobiło się w połowie roku. Łukaszowi Piśkiewiczowi skończyła się kadencja i prezydent Elbląga rozpisał konkurs na jego następcę.
       - Nie miałem takiego obowiązku, bo chodziło o stanowisko prezesa spółki komunalnej, ale chciałem, by wybrany został najlepszy kandydat z doświadczeniem w branży ciepłowniczej - wyjaśnia dziś Witold Wróblewski.
       Spośród sześciu kandydatów komisja wybrała Piotra Baranowskiego, ale ten w ostatniej chwili zrezygnował. W trybie pilnym fotel prezesa EPEC zajął więc Jerzy Dombrowski, dotychczasowy członek rady nadzorczej EPEC i miejski urzędnik. Prezesem miał być tymczasowo, do czasu znalezienia docelowego kandydata. Już w czerwcu w tym kontekście mówiło się o Krzysztofie Krasowskim, byłym dyrektorze Energa Kogeneracja w Elblągu.
       Dziś (3 listopada) więc nikt się nie zdziwił, gdy rada nadzorcza EPEC powołała go na stanowisko prezesa spółki. Jak zapewnia prezydent Witold Wróblewski, Krzysztof Krasowski przejmuje spółkę w dobrej kondycji finansowej, ale przed nim poważne wyzwania - "techniczne i medialne" - jak określił. Audyt w spółce przeprowadza firma zewnętrzna, bo - i tu znowu słowa prezydenta Elbląga: - Powołana przeze mnie komisja stwierdziła naruszenia w spółce i zewnętrzna firma ma uciąć spekulacje.
       - Wierzę, że wyprostuję te rzeczy, które tego wymagają - zapowiada Krzysztof Krasowski. - Podejmę wyzwania, które mają określić pozycję spółki na rynku ciepłowniczym.
       EPEC jest dostawcą ciepła w 20 proc, w pozostałej znacznej części "ogrzewa" nas Energa Kogeneracja. W EPEC będą inwestycje, ale tylko takie, które nie odbiją się na mieszkańcach.
       - Nie będzie zgody na podniesienie cen ciepła - kończy prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
      
       O nowym prezesie Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej:
       Dr inż. Krzysztof Krasowski ma 37 lat.  Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu (2003) oraz Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej (2006). W roku 2009 uzyskał tytuł doktora nauk technicznych na Politechnice Gdańskiej w dziedzinie wymiany i wymienników ciepła. Od 2015 r. był prezesem spółki Energa-Kogeneracja, a wcześniej dyrektorem ds. inwestycji i rozwoju w tej spółce. Był też jednym z uczestników konkursu na prezesa EPEC, ale nie mógł nim zostać od razu, bo miał zakaz konkurencji, który obowiązywał z grupą Energa. Prezydent Elbląga wprowadził więc w EPEC tymczasowe rozwiązanie. Od dziś jednak można już mówić do Krzysztofa Krasowskiego "Panie prezesie".
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Gratulacje i powodzenia. Ale czy przypadkiem nie odpowiada za wybór rozwiązania, wykonawcy i kadr, które nie są w stanie przez wiele lat wprowadzić do eksploatacji nowego bloku ciepłowniczego w EC?`
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  4
  sceptyk(2016-11-03)
 • Gratulacje dla nowego Prezesa i BRAWO dla Prezydenta to najlepsza kandydatura na tu i teraz! Elblążanin, młody wykształcony, bezpartyjny i nieuwikłany w nic!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  11
  Kat.Na.Idiotów(2016-11-03)
 • Mam nadzieję, że odetnie się od wszystkich pieniaczy SLD-owskich i spółkę "w dobrej kondycji" jak powiedział W. Wróblewski będzie rozwijał dalej i nie pozwoli jej paraliżować - jak to ma miejsce obecnie. Rychu. .. to koniec :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  4
  OdbiorcaCiepla(2016-11-03)
 • Panie Prezesie! Za chwilę radny Klim coś wymyśli. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  5
  nenufar(2016-11-03)
 • A proszę odpowiedzieć dlaczego Energa-Kogeneracja pozbyła się tego pana ?
 • Trzeba przyznać jedno, że Wroblewski tym wyborem trochę zamyka usta przeciwnikom politycznym i wiecznym malkontentom. Oczywiście wyniki finansowe i czas zweryfikuje wszystko. Niemniej trzeba podkreślić, że młody i wykształcony i to "mję" się podoba - doktorku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  7
  No-i-fajno(2016-11-03)
 • @hamulcowy - Bo po wyborach PiS masowo wymieniał dyrektorów w większości oddziałów Energi na swoich. Głośno o tym było
 • Gratulacje z okazji nominacji i wielu sukcesów życzę Panu w pracy zawodowej.
 • A co ten pan zrobił w firmie energa-kogeneracja? Chyba tyko brał pieniądze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  6
  staryelblążanin(2016-11-03)
 • Były prezes w EC E-G, a nie dyrektor. Sceptyku szukaj dziury gdzie indziej. Coś ci dzwoni? Dlaczego został odwołany z EC ? No cóż, dobra zmiana przecież. A to chyba osoba z poza układu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  4
  Wrrrr(2016-11-03)
 • Energa Kogeneracja?co to za stwór?chyba stworzony dla stołków?
 • do hamulcowy: niestety dojna zmiana jak nastała pozbyła się tego fachowca z funkcji prezesa i wsadzili swojego ziomka
Reklama