UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Od razu zaznaczę, że nie jestem przedstawicielem opozycji politycznej ale tym bardziej zwolennikiem partii rządzącej, można powiedzieć, że jestem "ZA" a nawet "PRZECIW";) program 500+ niestety nie ma nic wspólnego z polityką prorodzinną. Żyjemy w społeczeństwie pamiętającym politykę opiekuńczą państwa (Elbląg to dobitny przykład) gdzie ludzie czekają aby im DAĆ ! bo MI SIĘ NALEŻY ! - niby za co ? Wracając do programu 500+ wiem, że będę miał same minusy pod postem ponieważ większość elblążan jest zadowolona z polityki rozdawnictwa a tym samym zwolennikami tegoż "chorego" programu. Programu który rozwinie i umocni i tak już szeroką patologię w naszym kraju. Polityka prorodzinna nie polega na rozdawaniu pieniędzy a na programach pomagających rodzinom wielodzietnym w zakresie ulg na żłobki, szkoły, komunikację czy codzienne potrzeby itd. Już w czasach starożytnym było oczywiste, że aby komuś pomóc nie wolno dawać mu "ryb" a należy dać "wędkę i nauczyć łowić". Nikt rozsądny chyba nie sądzi aby ten program obowiązywał przez kolejnych 18 lat. Wiadomo, że to chwilowy zryw polegający na dotrzymaniu obietnic przedwyborczych (nie przemyślanych) a tym samym elektoratu, który upadnie po opracowaniu budżetu na rok 2017 i ujawnieniu dziury budżetowej na rok przyszły. "Kciuki w dół" pod moim postem nie działają na mnie, oczekuję konstruktywnej polemiki na argumenty i zapraszam do dyskusji w temacie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    60
    17
    ztrójkądzieci(2016-02-16)
  • 1989 roku uwolniliśmy się od wschodniej "opieki", po 1 maja 2004 roku zostaliśmy członkiem UE, ile to już lat? A nas nadal na nic nie stać, nawet 125 EUR na 2 czy 3 dzieci gdzie standard w UE jest podobna kwota na jedno dziecko. Ile lat jeszcze trzeba będzie po odzyskaniu wolności klepać biedę?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    14
    3
    Lolelb(2016-02-16)
  • Dlaczego uważasz że ten program przyczyni się do rozszerzenia patologii?? Czy rodzice według Ciebie nagle zaczną chlac na potęgę?? Rzucać pracę i ustawiać się kolejce pod mopsem? Proszę o jakieś konkrety poparte przykladami. Ja nie mam pojęcia czy 500 plus to pomysł świetny czy do kitu dlatego że jeszcze nawet nie wszedł w życie, a jasnowidzem nie jestem. Trzymam kciuki za Pis bo w końcu robią coś dla ludzi
  • Sytuacja demograficzna w Polsce jest katastrofalna! Dzietność na jedną kobietę wynosi 1,33 - to daje nam 216 miejsce w świecie. Program 500+, który kosztuje 17 mld w tym roku stanowi 0,8 % PKB Polski. Przypominam, że na obronę narodową wydajemy 2 % PKB. Nikt nie wie, czy ten program przyniesie znaczący wzrost dzietności, ale musimy przecież zacząć działać. Pomoc w zakresie żłobków, przedszkoli urlopów macierzyński i tacierzyńskich przecież pozostaje. Na pewno nie jest to panaceum, ale niech to będzie początek dobrej zmiany. A jeżeli chodzi o pieniądze, to myślę, że przy olbrzymim marnotrawieniu środków publicznych, wystarczy zacząć mądrzej wydawać środki budżetowe i pieniędzy na pewno wystarczy (np. czy potrzebne są ekrany akustyczne przy autostradach w lesie? )
  • Lepiej jak dają pieniądze na więzienia na utrzymanie morderców niż dzieciom... I tak dziura budżetowa jest i będzie lepiej by było gdyby dla ludzi miejsca pracy były bądź wyższe zarobki ale to fikcja więc dobrze że dają i ludzie mogą chociaż trochę odbić i iść do sklepu kupić zabawę dzieciom a nie jak zawsze nie dziś bo pieniążków nie mam...
  • W Unii w innych państwach już dawno istnieje taka pomoc i nikt nie biadoli, tylko korzysta z pomocy, dzięki czemu rodzice mają się dobrze, ich pociechy i Państwo ma się dobrze. Dlaczego jak zwykle u nas jest tak dużo szumu?????
Reklama