UWAGA!

Kto kierował audi?

Do policyjnej celi trafili 34-letni mężczyzna i 28-letnia kobieta, którzy podróżowali osobowym audi 100. Byli pijani i nie przyznawali się funkcjonariuszom do kierowania samochodem, który dachował, wpadł do rowu i uderzył w słup energetyczny.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (10 maja), kilka minut po godzinie 14, przy ulicy Żuławskiej.
     - Osobowym audi 100 od strony miejscowości Helenowo jechały dwie osoby – informuje Justyna Grzeczka z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Kierowca nie zapanował nad pojazdem na mokrej nawierzchni i zjechał do rowu. Auto dachowało i uderzyło w słup energetyczny.
     Na miejsce natychmiast pojechali policjanci ruchu drogowego i pogotowie ratunkowe. Interweniowało również pogotowie energetyczne. Na szczęście, podróżującym autem 34-letniemu mężczyźnie i 28-letniej kobiecie, nic się nie stało.
     - Żadne z nich nie przyznawało się do kierowania pojazdem, żadne też nie posiadało prawa jazdy – mówi Justyna Grzeczka. - Policjanci poddali ich badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się że, byli pijani – mężczyzna miał 2 promile, a kobieta 2,5 promila. Zarówno 34-latek, jak i jego towarzyszka trzeźwieją teraz w policyjnej celi. Funkcjonariusze ustalają, kto kierował pojazdem.
     Za kierowanie pod wpływem alkoholu, zgodnie z Kodeksem Karnym, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
     Policjanci przypominają: zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, stan po użyciu alkoholu występuje wówczas, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Natomiast stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila.
     Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem karanym aresztem lub grzywną. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest już przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. W obu przypadkach sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama