UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kwalifikacja wojskowa

Elbląg, Kwalifikacja wojskowa
fot. AD

Od 4 kwietnia do 19 maja w 110 Szpitalu Wojskowym z Przychodnią w Elblągu przy ul. Komeńskiego 35 (aula – III piętro) przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa.

Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej przed Powiatową Komisją Lekarską Nr 2 podlegają mężczyźni zameldowani na pobyt stały oraz czasowy trwający ponad trzy miesiące na terenie Elbląga:
       1. urodzeni w 1992 roku,
       2. urodzeni w latach 1987 – 1991, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.
       3. urodzeni w latach 1990 -1991, którzy:
       - zostali uznani, ze względu na stan zdrowia, za czasowo niezdolnych do czynnej służby wojskowej, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,
       - zostali uznani, ze względu na stan zdrowia, za czasowo niezdolnych do czynnej służby wojskowej, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowe i złożyli (w trybie art. 28 ust. 4 i 4b ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej), wnioski o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,
       - zostali uznani, ze względu na stan zdrowia, za zdolnych do czynnej służby wojskowej i złożyli (w trybie art. 28 ust. 4b ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej), wnioski o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, jeżeli nie zostali przeniesieni do rezerwy.
       4. którzy ukończyli 18 lat i zgłosili się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej
      
       Do kwalifikacji wojskowej wzywa się kobiety urodzone w latach 1987 - 1992, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiety kształcące się, by uzyskać te kwalifikacje, które w roku szkolnym lub akademickim 2010/11 kończą naukę w szkołach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych, albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków.
      
Anna Kleina, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • walic armie i ten kraj
 • do kobiet - nie wybierajcie szkół z kwalifikacjami wojskowymi, do mezczyzn- uciekajcie z kraju bo to bagno podatkowo-cenowe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  DJ EVIAN(2011-03-24)
 • i jako st szer tylko 12 lat a potem na ulice
 • kurde no; / ja sie nie kwalifikuje, a szkoda bo tym razem bym nie popelnil tego bledu i zostal na zawodowego zolnierza. ..
 • muhahahahaha!
 • Po co tracic czas dla tych 12 lat
 • zanim tam pójdziecie pomyślcie o tym że dostaniecie pracę kontraktową która max trwa 12 lat i to nie tylko w sferach mundurowych tak przewiduje ustawa mało tego po tych 12 latach odchodzicie bez żadnych praw emerytalnych !! 12 lat za nic !! a co gorsza starając się do pracy po tych latach kto przyjmie żołnierza który nic nie potrafi. .. bez żadnego stażu pracy czy doświadczenia zawodowego bo niech ktoś mi powie czy to doświadczenie wojskowe liczy się gdziekolwiek. pozdrawiam.
 • Czy aby nie za dużo pisze się i mówi o MON w tym mieście ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Obiektywny.(2011-03-25)
 • zgodzę się z wami za 12 lat i koniec jak się oczywiście nie skoczy na podoficera i stalą ale gdzie w eg 20 latek zarobi 2400 z mieszkaniówką hm chyba nigdzie a tak jęczycie po 2 jak armia wyjdzie z miasto to już tu nie zostanie żaden poterzny zakład pracy tylko sami wyzyskiwacze pozdrawiam i daje do myślenia oczywiście nie pochwalam tych 12 lat misjonarz ci co wiedza o co kaman
 • I znowu ginekolog będzie określał stan zdrowia mężczyzn hahaha!!!!
Reklama