UWAGA!

Laureaci sierpniowej Fotki Miesiąca z Dialogiem - z pasją oglądają świat przez obiektyw

 Elbląg, Laureaci sierpniowej Fotki Miesiąca wczoraj odebrali konkursowe nagrody
Laureaci sierpniowej Fotki Miesiąca wczoraj odebrali konkursowe nagrody (fot. WS)

Mają wspólną pasję - fotografowanie. Na co dzień oddają się swoim zwykłym zajęciom, ale zaraz po pracy chwytają za aparat, by uwiecznić fajne chwile. Mówią, że "stracili głowę" dla swej pasji. Do tego są bardzo skromni. Nieważne są dla nich nagrody, lecz satysfakcja z wykonywanej pracy, z każdego "cykniętego" zdjęcia. Oto oni, zwycięzcy sierpniowej Fotki Miesiąca z Dialogiem.

Patronat nad wakacyjnymi edycjami konkursu przejęła Telefonia Dialog SA. Komisja złożona wyłącznie z przedstawicieli tej firmy wytypowała zwycięzców "Letniej edycji  Fotki Miesiąca z Dialogiem". Firma Dialog ufundowała cenne nagrody, m. in. laptop marki Fujitsu Siemens Amilo Pro V351 oraz trzy nagrody niespodzianki. Wczoraj (20 września) laureaci konkursu odebrali z rąk dyrektora Regionalnego Centrum Sprzedaży firmy Dialog Pana Sławomira Gałki nagrody i dyplomy oraz opowiedzieli nam więcej o sobie.
       - Na co dzień zajmuję się głównie dziećmi, nie pracuję od 12 lat, a fotografią zajmuję się od roku - opowiada Dorota Zylbert, wyróżniona za zdjęcie "CSIO". - Fotografowanie moja główna pasja. Najbardziej lubię uwieczniać zwierzęta, dzieci i ciekawe, niespotykane rzeczy czy zjawiska. Nie przepadam natomiast za fotografowaniem krajobrazów. Bohaterami moich zdjęć są najczęściej ... moje pociechy, czyli moje dzieci.
       Kolejny wyróżniony za zdjęcie "Tymczasem gdzieś w okolicach Pasłęka" Dominik Wolski fotografią interesuje się od kilku lat. - Na co dzień pracuję jako urzędnik - mówi - a moja przygoda z fotografią zaczęła się w 2004 roku. Wtedy to zacząłem robić zdjęcia starą lustrzanką mojego taty, którą znalazłem gdzieś w piwnicy. Lubię fotografować krajobrazy, architekturę oraz ludzi. Od miesiąca tematem przewodnim moich zdjęć jest syn, który niedawno mi się urodził.
       - Na co dzień pracuję w zakładzie meblarskim, a fotografią zajmuję się od około trzech lat. Jestem typowym amatorem - mówi zwycięzca sierpniowej Fotki Miesiąca Arkadiusz Ławrynowicz, nagrodzony za zdjęcie "W odbiciu - na Zaciszu". - Najbardziej lubię fotografować krajobrazy i elbląską architekturę pokazaną w sposób abstrakcyjny.
       Wieloma sukcesami w dziedzinie fotografii może pochwalić się kolejny wyróżniony Jarosław Jaroszuk. Jest bowiem laureatem zorganizowanego przez "National Geographic" konkursu fotograficznego w kategorii Pejzaż Polski, w którym zajął pierwsze miejsce (jego zdjęcie zostało wybrane spośród 70 tysięcy nadesłanych!). Odebrał również nagrodę z rąk Prezydenta Olsztyna w konkursie dla osób szczególnie utalentowanych. W sierpniowej edycji Fotki pan Jarosław został wyróżniony za zdjęcie "Elbląska Poświata".
       - Fotografią zainteresowałem się na początku lat 80-tych, zaraz po stanie wojennym - mówi z radością o swojej pasji. - Była to wtedy fotografia przyrodnicza, krajobrazy, generalnie wszystko to, co dało się uchwycić na zdjęciu. Obecnie fotografuję głównie podczas podróży. Przywożę wiele zdjęć z miejsc, które uda mi się odwiedzić. Jakiś czas temu byłem na Mauritiusie, dokąd wyjechałem w celach zarobkowych. Stamtąd przywiozłem wiele ciekawych zdjęć. Moim ulubionym zdjęciem jest zdjęcie burzy, którą sfotografowałem w Czarnogórze - dodaje. - Wiele razy próbowałem uchwycić burzę, ale nigdy mi się to nie udawało. Dopiero w Czarnogórze udało mi się uchwycić błyskawice uderzającą w taflę lodu.
       Zwycięzcom konkursu gratulujemy, a naszych Czytelników zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach Fotki Miesiąca.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • szczere gratulacje! i aż samo pcha się na język. .. nagroda od prezydenta Olsztyna. hmmm. .. .my też mamy prezydenta, ale czy On się interesuje pasjami zwykłych szaraków? nawet jeśli ci odnoszą sukcesy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nie.fotograf(2010-09-21)
 • jarjar69 Interesuje interesuje bo otrzymałem dyplom z gratulacjami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jarjar69(2010-09-21)
 • rynsztokowy to on całkiem nie jest (ot taki amatorski elbląski z rzadkimi wyjątkami) ale co powinno być wzięte pod lupę to "system" ocen przy wyjściu z tzw poczekalni bo wychodzą z niej niektóre mało ciekawe fotki a pozostają godne obejrzenia. no i ci "fachowcy" z tzw akademii fm maja mocno szemrane możliwości aby daną fotkę zatrzymać lub puścić a co się za tym kryje to wiadomo. redaktor naczelny powinien tych "cenzorów" prześwietlić ale wiadomo jak jest. ..
 • rynsztokowy konkurs bagno i nic więcej a admin uważa że jest obiektywny ale się pytam wobec czego?
 • tak się zapytam czy portEl. pl jest apolityczny czy sprzyja partii rządzącej? czy administrator uważa się za boga czy zwykłego człeka? jak można zarzucać komuś brak obiektywizmu oceniając go jednoosobowo? bo coś mi tu nie pasi!
 • Komuś chyba skok na laptopa nie wyszedł, hi hi. Tępić oszustów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  malinka06(2010-09-21)
 • Te anomimy to chyba od artystow, ktorym karieara sie nie potoczyla :-)DDDD
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  DoRobotyWalkonie(2010-09-21)
 • pierwsze jest dobre, na prawdę dobre, ale reszta. .nie mówi, ze brzydkie ale nic szczególnego
 • jak niewiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o pieniądze
Reklama