UWAGA!

Legenda Marka Kotańskiego ożyła pod dębem tolerancji

Elbląg, Na spotkaniu.
Na spotkaniu.

Dzisiaj (19 sierpnia) mija szósta rocznica śmierci Marka Kotańskiego. Z tej okazji zorganizowano krótkie spotkanie pod dębem tolerancji zwanym również "Marek". Na placu Słowiańskim o godz. 16.00 odbył się happenig. Każdy, kto wspominał go pozytywnie i reaguje na słowo TOLERANCJA musiał przyjść!

Marek Kotański był człowiekiem wielkiego serca, który nie mógł przejść obojętnie obok tragedii rozgrywających się na jego oczach. Pomagał ludziom z marginesu społecznego powrócić do normalnego, dawnego życia. Szczególną opieką otoczył narkomanów, bezdomnych, byłych więźniów, ale również osoby zakażone wirusem HIV. Szukał nowych rozwiązań, starych problemów.

 


     Był charyzmatycznym twórcą i liderem Monaru oraz Markotu, z czego jest najbardziej znany. Jednakże mało kto wie, że stworzył ponad 160 placówek pomocy i leczenia dla uzależnionych, chorych, bezdomnych, dla ludzi znikąd. Zwykł o sobie mawiać, że „sprzedał się ludziom”.
     "Dąb Marek" został posadzony 6 lat temu w dniu pogrzebu człowieka - legendy podczas specjalnego koncertu na Bulwarze Zygmunta Augusta.
     
     Relacja Marty Hajkowicz:

oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • No to Słoniny tam napewno nie będzie
  • A co ma do tego słowo, ,tolerancja''. Chyba bardziej pasowałoby, ,miłosierdzie''? I co to za plakat jest w tym tle?Może ktoś na portelu był i wie?
  • Do poprzednika. Czy w każdym okienku i na każdy temat musisz coś "mądrego" wpisać. Rozumiem że zalecili ci klawiaturową terapię. Każde lekarstwo które na frustracje pomaga jest dobre Szybkiego powrotu do normalności.
Reklama