UWAGA!

Lewica na jednym froncie

 Elbląg, Jarosław Szunejko, przewodniczący wojewódzkich struktur Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych (po lewej) oraz Władysław Mańkut podpisali porozumienie o wystawieniu wspólnych list w nadchodzących wyborach samorządowych
Jarosław Szunejko, przewodniczący wojewódzkich struktur Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych (po lewej) oraz Władysław Mańkut podpisali porozumienie o wystawieniu wspólnych list w nadchodzących wyborach samorządowych (fot. AD)

Nadchodzące wybory samorządowe nabierają rozpędu. Sojusz Lewicy Demokratycznej po głosy wyborców chce iść razem ze związkami zawodowymi oraz różnego rodzaju formacjami i wspólnie utworzyć listy wyborcze na obszarze całego województwa warmińsko- mazurskiego, w tym w Elblągu. Kandydaci będą więc startować z listy SLD – Lewica Razem.

Na razie podpisano porozumienie „na rzecz przyszłego rozwoju województwa warmińsko- mazurskiego w związku z wyborami samorządowymi”, które mówi przede wszystkim o tym, że wojewódzkie struktury ogólnopolskich związków zawodowych oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej wystawią wspólne listy w wyborach samorządowych. Jednakże Władysław Mańkut, szef wojewódzkich struktur SLD, zapewnia, że „tworzenie list jest już na finiszu” i mają się na nich znaleźć osoby z ok. 50 różnorodnych podmiotów.
       SLD nie przedstawiło jeszcze kandydata na prezydenta, chociaż Janusz Nowak, szef elbląskiego SLD oraz przewodniczący Rady Miejskiej,  przyznał, że „powszechnie mówi się o mojej osobie” jako o kandydacie na prezydenta miasta, ale na razie nie chce oficjalnie tego potwierdzić z uwagi na procedury partyjne.
       Z czego cieszyłaby się elbląska lewica i na co liczy po jesiennych wyborach?
       - Na wygraną kandydata i większość w radzie – odpowiedział Janusz Nowak. – A tak realnie chcielibyśmy po tych wyborach mieć zwiększony parytet, czyli siedmiu i więcej radnych.
      
mw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Potrzebujemy więcej kłamstw i obietnic !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34
  5
  Społeczeństwo(2014-09-12)
 • średnia wieku tych komunistów udających socjalistów to chyba 80 lat
 • to " rządzenie" 15 lat przez lewice władowało Elbląg do zapaści, ci ludzie ZNISZCZYLI to miasto 1 kadencja człowieka pod sztandarami SLD Witold Józef Gintowt-Dziewałtowski W latach 1981– 1986 pełnił funkcję I sekretarza Komitetu Miejskiego PZPR w Elblągu. Od 1994 do 1998 sprawował urząd prezydenta Elbląga. 2 Henryk Słonina. W 1998 został wybrany przez radę miejską na urząd prezydenta miasta. W wyborach samorządowych w 2002,startując z listy KKW SLD-UP, skutecznie ubiegał się o reelekcję, wygrywając w drugiej turze. 3.Witold Wróblewski (wiceprezydent w latach 2002-2011) OD 1994 roku do roku 2010 w ELblągu władzę sprawowała LEWICA ile to wielkich firm sprowadziła i jak zadbała o rozwój miasta ?! ŻENADA 16 lat ZMARNOWANE bezpowrotnie
 • W. Wróblewski to nie Lewica i SLD tym bardziej. Przypominam, że był wice a decyzje podejmuje prezydent a nie jego zastępcy!!!
 • Raz sierpem, raz młotem. .. !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  9
  czerwonąchołotę(2014-09-12)
 • za komuny ludzie po śmietnikach nie chodzili i wszyscy mieli pracę, do czego doprowadziła ta niby prawica to mamy teraz właśnie tego skutki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  21
  bynio199(2014-09-12)
 • znowu stare pryki co już wiedzą jak ukraść bezkarnie. wont stąd dać możliwość młodym.
 • a co oni mają wspólnego z lewicą? obecnie za lewicowość uważa się jedynie stosunek do dziwaków i narkotyków. niech pokażą swoje pit-y i oświadczenia majątkowe, a wyjdą ich lewackie poglądy, czyli " tkm" u władzy. w od razu po kredyty, by były igrzyska.
 • Te " czerwona chołota" - od kiedy słowo " HOŁOTA" piszemy przez " ch" ? Chodziłeś jełopie do szkoły powszechnej na komplety zimowe w gminie Przyducha Kapuściana ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  16
  Wonzinternet-hołotą!(2014-09-12)
 • Trutnie z każdej parti, żerują na niewiedzy ludzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  12
  osram(2014-09-12)
 • Stare prońcie _ w jednym froncie !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  5
  Tungsram(2014-09-12)
 • Tacy jak oni tylko państwo osłabiają, i wprowadzają chaos w społeczeństwie.
Reklama