UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Maciej Romanowski: To była udana kadencja

 
Elbląg, Maciej Romanowski (z prawej) odebrał wyróżnienie z rąk Mirosława Czapli (foto Anna Dembińska)
Maciej Romanowski (z prawej) odebrał wyróżnienie z rąk Mirosława Czapli (foto Anna Dembińska)

Radni powiatu elbląskiego spotkali się dziś (8 listopada) na ostatniej sesji w mijającej kadencji. Była okazja do podsumowań, odsłonięto też pamiątkową tablicę upamiętniającą setną rocznicę odzyskania niepodległości. Nowo wybrani radni rozpoczną pracę 20 listopada. Zobacz zdjęcia.

- To była udana kadencja. Co roku wykonywaliśmy jedną poważną wielomilionową inwestycję drogową. Pozyskujemy środki zewnętrzne, jeszcze w tym roku będą zrealizujemy dwie inwestycje na drodze Milejewo – Pomorska Wieś oraz w Markusach. W tych przypadkach pozyskaliśmy ogromne dofinansowania z budżetu centralnego. W zasadzie wszystkie „strategiczne” drogi w powiecie zostały wyremontowane – podsumował starosta elbląski Maciej Romanowski.
       - Udało się dość dużo: nowy oddział rehabilitacyjny w szpitalu w Pasłęku, usamodzielnił się dom dziecka w Zielonce Pasłęckiej. Przez całą kadencję pracowaliśmy merytorycznie na komisjach, na sesję szliśmy już z gotowymi projektami uchwał. Nie było dzielenia się na opcje polityczne – dodał Roman Kogut, radny powiatu elbląskiego.
       W przyszłej kadencji remontu doczekają się niektóre drogi o mniejszym znaczeniu dla powiatu. Starosta liczy na pieniądze z programu rządowego, drobne remonty mają być finansowane w całości z budżetu powiatu. Kontynuowana będzie też rozbudowa stanicy w Nadbrzeżu.
       - Jest taki zwyczaj w starostwie: na początku kadencji piszemy do wójtów, jakie drogi chcieliby wyremontować w pierwszej kolejności. Tym razem też takie pismo się pojawi po wyborze nowego starosty. Mamy też przygotowane jeszcze 12 dokumentacji na kolejne duże inwestycje drogowe, nie mówiąc o robotach bieżących – mówił Maciej Romanowski.
       - Drogi – to jest najważniejsza sprawa dla wszystkich gmin w powiecie. To jest nasza bolączka – radny Roman Kogut wskazał najważniejsze zadania powiatu dla radnych kolejnej kadencji.
       Z dużym prawdopodobieństwem możemy napisać, że Maciej Romanowski będzie starostą elbląskim także w następnej kadencji. Rozmowy koalicyjne już się toczą.
       - W zasadzie to taka misja i obowiązek. Grupa starosty otrzymała 8 mandatów w tej radzie. To my jesteśmy liderem i prowadzimy rozmowy. Chciałbym do współpracy zaprosić wszystkich, chcę stworzyć szeroką koalicję. Wybory już się odbyły, teraz czas na pracę i tutaj już nie ma barw politycznych – zapowiedział Maciej Romanowski.
       Na pewno zmiana nastąpi na stanowisku wicestarosty – dotychczasowy zastępca Zbigniew Lichuszewski wygrał wybory na wójta Rychlik i odejdzie z pracy w starostwie. W nowej radzie nie zobaczymy też przewodniczącego Ryszarda Zagalskiego, który nie startował w wyborach. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jego następcą ma być Genowefa Kwoczek, dotychczasowa wójt gminy Elbląg.
       Radni na ostatniej sesji odsłonili w siedzibie starostwa tablicę upamiętniającą setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Maciej Romanowski został też uhonorowany pamiątkową statuetką Związku Powiatów Polskich. Pierwsza sesja rady powiatu nowej kadencji odbędzie się 20 listopada.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama