UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Majowe święto

Elbląg, W uroczystościach licznie uczestniczyli mieszkańcy Elbląga
W uroczystościach licznie uczestniczyli mieszkańcy Elbląga

Przemarsz wojsk i koncert orkiestry wojskowej rozpoczął obchody 3-majowego Święta Narodowego na Placu Konstytucji.

Zaraz po hejnale Elbląga zagranym w południe z wieży Urzędu Miejskiego pod pomnikiem Odrodzenia wygłoszono okolicznościowe przemówienia, a delegacje złożyły kwiaty i wieńce. Wśród gości uroczystości znaleźli się przedstawiciele władz miasta, radni, delegaci instytucji i przedsiębiorstw elbląskich, a także poczty sztandarowe szkół i harcerzy. Ci ostatni udzielali pomocy medycznej przy zasłabnięciach uczennic niosących sztandary.
     Święto sprzyjało refleksjom, szczególnie tym, którzy pamiętali obchody sprzed kilkudziesięciu lat.
     - Kiedyś to były defilady - wspominał przedwojenne czasy jeden z kombatantów Armii Krajowej. - Przemarsz trwał 2 godziny, były wszystkie szkoły, instytucje, przedsiębiorstwa. Świętowaliśmy wtedy tylko 3 maja i 11 listopada, a teraz...
     Plac Konstytucji odwiedzili dzisiaj nie tylko oficjale. Licznie zebrali się także mieszkańcy Elbląga wszystkich pokoleń.
     - Jest to Święto Narodowe i uważam, że w jakiś sposób powinniśmy to uczcić - mówiła Anna Maślińska, elblążanka. - Mój syn trochę się wzbraniał, ale musi nauczyć się szanować tradycje. Dlatego tu jesteśmy.
     Na uroczystości zabrakło przedstawicieli elbląskiej prawicy, która postanowiła urządzić konkurencyjne obchody przy Pomniku "Solidarności" także w samo południe. Mimo różnic światopoglądowych wszyscy spotkali się na mszy w intencji Ojczyzny w Katedrze św. Mikołaja.
DG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama