UWAGA!

"Malarze" wstrzymali ruch

 Elbląg, "Malarze" wstrzymali ruch

Wtorkowe popołudnie. Natężenie ruchu maksymalne, a tu korek w centrum miasta. Sznur aut stoi na ul. 12 Lutego od skrzyżowania z Grota Roweckiego, bo na skrzyżowaniu z Nowowiejską robotnicy malują pasy na jezdni! Na tej trasie i tak trudno przejechać w godzinach szczytu, niepotrzebne są dodatkowe utrudnienia – gorączkuje się nasz Czytelnik. Wykonawca przebudowy drogi 504 przeprasza i tłumaczy, że to konieczne, by z pracami zdążyć przed zimą.

W czasie przebudowy skrzyżowania ul. 12 Lutego-Teatralna-Nowowiejska kierowcom często puszczały nerwy. Z ruchu wyłączane były kolejne pasy jezdni, blokowane wyjazdy, nie działała sygnalizacja świetlna. Poruszanie się w obrębie tego skrzyżowania przypominało manewry. Auta slalomem pokonywały trasy wyznaczane przez robotników budowlanych. A i piesi też nie mieli lekko. Wszyscy więc odetchnęli z ulgą, gdy stare-nowe skrzyżowanie zostało uporządkowane. A właściwie uporządkowany został ruch, bo inwestycja drogowa nie została jeszcze zakończona.
       - Wtorkowe popołudnie. Ruch samochodów maksymalny, a tu korek w centrum miasta. Sznur aut stoi na ul. 12 Lutego od skrzyżowania z Grota Roweckiego, bo na skrzyżowaniu z Nowowiejską robotnicy malują pasy na jezdni! Na tej trasie i tak trudno przejechać w godzinach szczytu, niepotrzebne są dodatkowe utrudnienia – gorączkuje się nasz Czytelnik. - Czy to naprawdę konieczne, by oznakowanie na jezdni malować właśnie wtedy, gdy ruch pojazdów jest najbardziej natężony?
       - Mając na uwadze bezpieczeństwo w ruchu zarówno kierowców, jak i pieszych wykonawca robót w zakresie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 504 w Elblągu zobowiązany jest do jak najszybszego zakończenia robót związanych z wykonaniem oznakowania pionowego i poziomego – wyjaśnia Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Niestety, oznakowanie poziome, ze względu na technologię, musi być wykonywane w odpowiedniej temperaturze dodatniej oraz na suchej, czystej nawierzchni. Biorąc pod uwagę powyższe, wykonawca musi wykorzystywać wszystkie możliwe terminy do realizacji oznakowania, nawet te w godzinach szczytu – dodaje rzeczniczka. - Wobec obecnie sprzyjających warunków atmosferycznych, mamy nadzieję, że roboty związane z oznakowaniem zostaną zakończone w możliwie najkrótszym terminie przed nadchodzącą zimą.
      
A

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • oby
 • Tym razem nie napiszę NIC. Nie mam już sił i słów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  4
  prorok(2013-11-13)
 • Coś tam jednak wydukałeś.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Halinka.(2013-11-13)
 • Róbcie swoje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  StaruchyodSz.(2013-11-13)
 • "roboty związane z oznakowaniem zostaną zakończone w możliwie najkrótszym terminie przed nadchodzącą zimą": Przed którą zimą ? Na zimową olimpiadę w 2022 roku ? Bo już mamy dość przez lata tego syfu, brudu i czekania w korkach gdzie ludzie pouciekali za chlebem, miasto jest wyludnione głownie przez młodych a to największa grupa jeżdżąca autami oraz bezpieczny przejazd z naszymi dziećmi do przedszkola i do pracy.
 • fakt, jak można w godz szczytu robić takie prace na głównym skrzyżowaniu miasta. polowa Elbląga nie przejezdna z powodu przebudowy a na drugiej części pasy sobie malują. takie prace to się robi nocą!!!! tez stałem w długim korku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  gustlik(2013-11-13)
 • znowu "małosprytni" zrobili 5 sekundowe światło zielone na skręcie na ul. Nowowiejską. Oczywiście korki, że hej! Samochody na pasach nie mieszczą się i właściwie to pół dnia można stać i blokować przejazd na wprost i nie skręcić, ale co tam jeszcze można pół miasta przejechać, żeby dostać się na Nowowiejską. Paranoja! Już przed remontem były zgłoszenia, że trzeba wydłużyć światła, ale co tam pamięć krótka!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  :(degust(2013-11-14)
 • Trzeba trochę pomyśleć i wymalować pasy w nocy. Tylko Pan prezydent WILK nie ma pojęcia co się w Elblągu dzieje. Jak mieszkańcom Elbląga udogadnia się życie w godzinach szczytu. Jak na budowanym rondzie przy Brzeskiej woda stoi, jak pseudo budowlańcy " pracują ". Nie ma pojęcia i on i SŁYNNI RADNI bo jego CZŁOWIEK miał monitorować budowę i przebudowę dróg a gdzie on jest ????? a Radnym jest wszystko jedno, bo oni latają ponad mieszkańcami !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  Pilocik(2013-11-14)
Reklama