UWAGA!

Małe dzieci, duży problem

Elbląg, W żłobku nr 5 przy ul. Kalenkiewicza liczba miejsc ma wzrosnąć o 15
W żłobku nr 5 przy ul. Kalenkiewicza liczba miejsc ma wzrosnąć o 15 (fot.rp)

O 15 ma wzrosnąć liczba miejsc w żłobku przy ul. Kalenkiewicza - decyzja w tej sprawie ma być jedną z pierwszych, jakie podejmą radni na wrześniowej sesji.

Kto pierwszy, ten lepszy. Rodzice stają do wyścigu o miejsce w żłobku, często zanim jeszcze ich pociecha przyjdzie na świat.
       - Często przychodzą panie, po których jeszcze nawet nie widać, że będą mamami – mówi Małgorzata Ijuh, dyrektor przedszkola przy ul. Kalenkiewicza. – Dlatego najdłuższa lista oczekujących zawsze jest do grupy najmłodszych dzieci od 6 miesięcy do roku. W tej chwili na liście rezerwowych jest prawie 30 osób. Do końca jednak nie wiadomo, ile z nich naprawdę zabiega o miejsce. Bo czasami po zapisie kontakt z rodzicami się urywa i nie wiemy, czy dziecko do nas trafi.
       W żłobku przy ulicy Kalenkiewicza jest 75 miejsc, od września może być ich 90. Na pierwszej powakacyjnej sesji decyzję w tej sprawie mają podjąć radni.
       - Od trzech lat obserwujemy problem z umieszczeniem dzieci w żłobkach - tłumaczy Barbara Dyrla, naczelnik Wydziału Społecznego Urzędu Miejskiego. - Te 15 miejsc, które mam nadzieję powstaną w placówce przy ul. Kalenkiewicza, na pewno nie rozwiąże problemu, ale trochę pomoże. Robimy także rozeznanie, czy w pozostałych żłobkach istnieje możliwość zwiększenia liczby przyjmowanych dzieci. Może uda się rozbudować któryś z budynków. Jeśli nie, spróbujemy zaadaptować jakiś obiekt na żłobek, na razie nie chcę jednak mówić o lokalizacji, bo to wstępne rozmowy.
       W Elblągu działają trzy żłobki: przy ulicy Kalenkiewicza, Zajchowskiego i Asnyka, łącznie jest w nich 245 miejsc. Rodzice asekurując się, często zapisują dzieci do wszystkich trzech placówek, czasami też w ostatniej chwili rezygnują z oddania dziecka do żłobka. Dlatego warto zapisać się na listę rezerwową w nadziei, że zwolni się miejsce.
      
kojot
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Obserwować to można ptaki w przyrodzie! od urzędu miasta oczekuje się adekwatnych działań. I dalej można konstatować, jak to się mówi: -, ,dobrze się zapowiadał, aż w końcu umarł. .. .. , ,
 • jeszcze jedna modrzewine proponuje wybudowacnasza forse wywalic w bloto--w koncu po co martwic sie o zlobki jak sie ma sto lat za soba!!!
 • no cóż 245 miejsc na 100 000 mieszkańców. .. .i kolejna próba marnowania społeczeństaw poprzez fatalne warunki w placówkach opieki społecznej. .. .
 • Szkoda tylko, ze RADNI nie widzieli sensu i potrzeby wykorzystania fundamentów przy Szkole Podstawowej nr 14 do budowy choćby właśnie żłobka lub przedszkola. .. .. no cóż lepiej walczyć o parkingi przed rynkiem lub o przestawienie pomnika przed sądem. .. .PARODJA pora na wietrzenie Ratusza
 • A może pora na zmianę podejścia?. .. takie problemy powinien załatwiać wolny rynek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krystus(2009-07-17)
 • a może prywatny żłobek?; ]]
Reklama