UWAGA!

Mamy 60 tysięcy i swojego Owsiaka

Elbląg, Sztab finansowy elbląskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieścił się w Banku PEKAO S.A na Starym Mieście
Sztab finansowy elbląskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieścił się w Banku PEKAO S.A na Starym Mieście (fot. Anna Dembińska)

Żółta koszula i czerwone spodnie to znak rozpoznawczy Jurka Owsiaka. Dziś (10 stycznia) w identycznym stroju elbląskim Finałem WOŚP dyrygował Adam Krause. – Do tej pory zebraliśmy ok. 60 tysięcy złotych – mówił o godz. 19. – A liczenie pieniędzy będzie trwało jeszcze długo.

Sztab finansowy elbląskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieścił się w Banku PEKAO S.A na Starym Mieście. Tam przez cały dzień wolontariusze przynosili zebrane do puszek pieniądze, które na bieżąco były liczone.
       - Teraz [rozmowa z godz. 19 – red.] mamy ok. 60 tysięcy złotych – mówił Adam Krause, szef elbląskiego sztabu WOŚP. – Pieniądze nadal spływają, bo kolejni wolontariusze przychodzą z puszkami. Myślę, że zebrana przez nas kwota w ciągu jednego dnia będzie podobna, jak w roku ubiegłym. Wówczas było to ok. 70 tysięcy złotych.
       A to przecież nie wszystko. Oprócz głównego finału, grały również sztabiki, które zebrane przez siebie pieniądze będą wpłacały bezpośrednio na konto Fundacji WOŚP. Pokwitowania trafią do elbląskiego sztabu głównego.
       Elblążanie po raz kolejny pokazali, że mają gorące serca i nie żałowali datków na Orkiestrę. Do puszek trafiały nie tylko pieniądze.
       - Mamy też pierścionki, obrączkę, łańcuszek – wszystko ze złota, a nawet różaniec, który na pewno dla kogoś był przedmiotem wyjątkowym – dodały wolontariuszki, które liczyły pieniądze. – Jest również obca waluta.
       Orkiestrą w Elblągu kierował ponownie Adam Krause, który w poprzednich latach czynił to z ramienia Hufca ZHP, a tym razem reprezentował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tegoroczny finał dla niego był wyjątkowy, bo…wolontariusze sprawili mu niespodziankę.
       - Miałem czerwone spodnie więc postanowili mi do kompletu a’la Jurek Owsiak dodać żółtą koszulę – mówił z uśmiechem.
       Adam Krause jest zadowolony z tegorocznego Finału WOŚP.
       - Jestem bardzo zadowolony z tego, co udało nam się zorganizować – przyznał. – Wszystkie instytucje, które przyłączyły się do grania zaoferowały bardzo urozmaicone atrakcje –każdy więc mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.
       Zobacz też: www.wosp.elblag.pl.
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Szczyt jak najbardziej słuszny. .. Lecz trochę naciągane to wszystko w naszym Elblągu. .. [Chociaż by to że do informacji publicznej podawane było, że wolontariuszy będzie 500.. .A było 357.. .][Czy pieniądze zebrane też tak będą zaokrąglać?. .. ]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marszałek(2010-01-10)
 • Bardzo szczytny cel, gorąco zachęcam darczyńców. Nikt nie wie kiedy będzie potrzebował pomocy być może skorzysta z urządzeń zakupionych przez WOŚP.
 • Podobno ZHP miało nie organizować tegorocznego finału WOŚP. A tym czasem przy scenie wśród innych bannerów, wisiał banner ZHP.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ęyżźć(2010-01-10)
 • Nie marudź:). Dolicz wolontariuszy, którzy pracowali przy organizacji, w sztabach, przy liczeniu pieniędzy, obsłudze sceny, itd. itd. Na pewno było ich więcej w sumie niż pół tysiąca!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fanwośp(2010-01-10)
 • Ciekawe ile w tym roku zniknie pieniędzy dzięki ZHP!!! Czuwaj !!!
 • To nie jest marudzenie tylko stwierdzanie faktów. .. Bo jeżeli oni złe dane podają. .. To potem nie ma się co dziwić że w danych co do rozliczenia, też im się nie zgadza. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marszałek(2010-01-10)
 • ZHP zakład chowania pieniędzy
 • a ja dzisiaj nikogo nie widziałam w elblągu kto by sprzedawał serduszka, MIMO ZE SPEDZIŁAM W ELBLĄGU GDZIES 7GODZIN!!!!!1 MAKABRA I WSTYD!!!!!
 • jest juz ponad 80 000 na godzinę 22:22 A sztab Finansowy nadal pracuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  www.wosp.elblag.pl(2010-01-10)
 • Jak łatwo wydaje się wyroki. Ostatnio Źiobro przepraszał za nazwanie lekarza mordercą. Spadła ilość przeszczepów. Ale kogo to obchodzi. Najważniejsze że minister zebrał punkty medialne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zniesmaczony(2010-01-10)
 • 'ZHP zakład chowania pieniędzy' ortografia pierwsza klasa. :)
 • do UU trzeba czytać informację !!!!! Puszkarze stali na wyznaczonych ulicach by nic nie zginęło!!!!! A ja ni zł nie dałem na WOŚP w Elblągu !!!!! tak dla WOŚP nie dla złodziejii z Elbląga!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  okoniowaty(2010-01-11)
Reklama