UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Marszałek nie likwiduje ośrodków adopcyjnych

W związku z pojawiającymi się w mediach nieprawdziwymi informacjami na temat przyszłego funkcjonowania ośrodków adopcyjno-opiekuńczych informujemy, że marszałek województwa warmińsko-mazurskiego nie likwiduje żadnych placówek.

Na mocy ustawy z 9 czerwca 2011 roku o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej wszystkie ośrodki w kraju ulegają likwidacji z dniem 1 stycznia 2012 roku. Dotychczasowe zadania adopcyjne będą realizowały ośrodki adopcyjne powołane przez marszałków województw do końca bieżącego roku.
       Nie ma zatem zagrożenia przerwania procesów adopcyjnych, a zmiany organizacyjne nie wpłyną na ciągłość pracy.
       Marszałek województwa zgodnie z ustawą zobligowany jest do przejęcia pracowników merytorycznych publicznych ośrodków adopcyjno-opiekuńczych, o ile spełniony jest warunek przeprowadzenia dziesięciu procedur adopcyjnych w 2010 roku (zgodnie z art.244). W województwie warmińsko-mazurskim ten warunek spełnia Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy przy Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Edukacyjnych i Diagnostycznych w Olsztynie.
       W celu zapewnienia dostępu do tych placówek wszystkim zainteresowanym planowane jest uruchomienie ośrodka wojewódzkiego w Olsztynie oraz filii w Elblągu i Ełku.
       Według nowej ustawy możliwe jest również zlecenie zadań adopcyjnych niepublicznym ośrodkom adopcyjno-opiekuńczym, ale konieczne jest spełnienie ustawowego kryterium przeprowadzenia dwudziestu procesów adopcyjnych w 2010 roku (zgodnie z art. 245). W województwie warmińsko-mazurskim żaden z czterech niepublicznych ośrodków nie spełnia tego warunku, zatem nie ma możliwości prawnej zlecenia tym ośrodkom zadań.
      
Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama