UWAGA!

Marszałkowskie przy Wojska Polskiego

 
Elbląg, Marszałkowskie przy Wojska Polskiego

Tak naprawdę dzisiaj klient wszystko, co ma do załatwienia na styku z Urzędem Marszałkowskim, załatwi tu na miejscu, w Elblągu – mówi marszałek województwa Jacek Protas. Jacek Protas był w Elblągu w piątek, otwierał nowe siedziby Warmińsko-Mazurskiego Biura Planowania Przestrzennego i Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Piotr Derlukiewicz: – Gmach przy ul. Wojska Polskiego wielu elblążan ciągle jeszcze nazywa Urzędem Wojewódzkim, bo taką funkcję pełnił przez ponad 20 lat. Obecnie jest to m.in. siedziba elbląskiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, a teraz także Urząd Marszałkowski lokuje tu swoje instytucje.
      
Jacek Protas: – Dostaliśmy od Urzędu Wojewódzkiego piętro, które, uważam, elegancko wyremontowaliśmy i zaadoptowaliśmy. Najwyższe piętro, na poddaszu. To była ruina, moi urzędnicy zastanawiali się, czy coś w ogóle da się z tego sklecić, ale się dało. Dostaliśmy też kilka pomieszczeń piętro niżej. Docelowo chcielibyśmy, żeby całe to piętro Urząd Wojewódzki nam przekazał, bo w tym budynku chcemy skoncentrować wszystkie swoje biura.
      
       – Do tej pory elbląski oddział Biura Planowania Przestrzennego funkcjonował w pomieszczeniach wynajętych od jednej ze spółdzielni mieszkaniowych, ODN wynajmował pomieszczenia od szkoły katolickiej. Będzie więc taniej?
      
– Taniej, bo oszczędzamy pieniądze, które do tej pory płaciliśmy za wynajem powierzchni ich właścicielom. Ale także wygodniej i nowocześniej. Biuro Planowania Przestrzennego już działa przy Wojska Polskiego, a od poniedziałku zaczyna się przenosić Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Mamy teraz w Elblągu dwa obiekty – przy ul. Zacisze, gdzie mieści się Biuro Regionalne Urzędu Marszałkowskiego, i przy Wojska Polskiego, z Biurem Planowania Przestrzennego o ODN-em.
      
       – Czy można powiedzieć, że administracja marszałkowska jest blisko elblążan?
      
– Tak naprawdę klient, który ma coś do załatwienia na styku z Urzędem Marszałkowskim, wszystko załatwi na miejscu. Do Olsztyna, jeśli chodzi o sprawy samorządowe, wybierają się prezydent albo jego urzędnicy – np. w celu uzgodnień dotyczących składanych projektów. Natomiast „zwykły” obywatel to, co ma do załatwienia, załatwi w Elblągu.
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Zwykłemu obywatelowi, jak zwykle, wiatr w oczy. Grunt by urzędnicy byli syci.
 • klient, czyli w skomercjonalizowanym świecie człowiek, który może cos zakupić. Okkreślenie nijak ma sie do do demokracji społecznej. To po prostu WAŁ, jaki moga nam zafundować Platformersi. Panie Derlukiewicz niech pan zrezygnuje ze stanowiska pierwszego sekretarza POrtel pl, bo to już wstyd. Robisz facet dzienniokarstwo rodem PRL.
 • a po co urzędowi taki ładny odstawiony budynek na 12 Lutego?
 • Urząd Marszałkowski remontuje rudery. Budynek nieopodal 12 Lutego straszył w centrum, teraz jak tam przechodzę z przyjemnością go oglądam. Czy naprawdę każda informacja, na dodatek mówiąca o konkretnych działaniach władzy, musi generować wypowiedzi frustratów, nieszczęśliwych, bo w Elblągu coś powstało za sprawą Urzedu Marszałkowskiego rządzonego przez PO? W końcu te wyremontowane budynki zostaną w naszym mieście po wsze czasy i chyba dobrze, że ktoś tam pracuje, kto wyda tutaj pieniądze. Czyżby lepiej było, gdyby Marszałek zlikwidował wszystkie swoje instytucje w Elblągu? Czy o to chodzi autorom poprzednich wpisów?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rozsądny(2011-07-25)
 • To właśnie za komuny człowiek był petentem, teraz Urząd świadczy usługi, a wiec każdy z nas jest klientem. Szacunek dla klienta oznacza również przyjmowanie go w czystym i estetycznym miejscu.
 • Rozjeżdżone trawniki, rozsypujące się schody wejściowe, których nikt nawet nie usiłuje remontować. .. .Niezbyt budujący widok. A swoją drogą jestem ciekaw KTO JEST GOSPODARZEM TEGO BUDYNKU?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Norden(2011-07-26)
Reklama