UWAGA!

Marymoncka tonie w błocie. Co radzi urząd?

 Elbląg, Ta ulica to dramat - żalą sie mieszkańcy ul. Marymonckiej
Ta ulica to dramat - żalą sie mieszkańcy ul. Marymonckiej (fot. nadesłana)

- Nasza droga jest w opłakanym stanie i nigdy pewnie się nie doczeka lepszych czasów. I choć mieszkamy w mieście to droga przypomina drogę wiejską na Podlasiu – żalą się mieszkańcy ul. Marymonckiej. Urząd Miejski odpiera: w Elblągu jest jeszcze wiele ulic, które od lat oczekują na remonty, ale w obecnej sytuacji finansowej pieniędzy na naprawę wszystkich nie wystarczy. Na pewno nie na Marymoncką. Co więc radzi mieszkańcom?

"Mieszkamy w XXI wieku, ale u nas czas się zatrzymał na średniowieczu. Nasza droga jest w opłakanym stanie i nigdy pewnie się nie doczeka lepszych czasów. Władza zapomniała o nas mieszkańcach i gdy nasze dzieci wychodzą do szkoły bądź przedszkoli to muszą zakładać dwie pary butów. Pierwsza para aby przebrnąć przez błoto, a potem, gdy jest już się na chodniku to zakłada drugą, czystą. Płacimy, jak wszyscy, podatki i myślę, że nam też powinno się żyć lepiej tak, jak mieszkańcom miasta. Piszę miasta, bo my, choć mieszkamy w mieście, to droga nasza mówi coś innego i przypomina drogę wiejską na Podlasiu" – tak w imieniu sąsiadów z ul. Marymonckiej 1-2 pisze nasz Czytelnik.
       W Urzędzie Miejskim usłyszeliśmy, że choć władza o mieszkańcach Marymonckiej nie zapomniała, pomóc im nie może.
       - W ostatnich latach Miasto zrealizowało wiele inwestycji drogowych, które dotyczyły między innymi takich ulic, jak: Traugutta, Chrobrego, Grota Roweckiego, Legionów, Niepodległości oraz ulic w obszarze Starego Miasta. Obecnie realizowane są dwie duże inwestycje drogowe tj. przebudowa dróg DW 503 i DW 504, których wartość przekroczyła 100 mln złotych – wskazuje Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - W bieżącym roku z nowych inwestycji rozpocznie się planowana od wielu lat przebudowa ul. Częstochowskiej.
       - Potrzeby remontów znacznie przewyższają możliwości budżetu Gminy Miasto Elbląg – podkreśla rzeczniczka prezydenta. - W mieście jest jeszcze wiele ulic, które od lat oczekują na remonty. Są to między innymi ulice: Daszyńskiego, Barona, Okrzei, Zajchowskiego, Diaczenki, Gdyńska, Sucha, Winnicka, Sosnowa i Iławska. Należy wspomnieć, że Gmina Miasto Elbląg, ze względu na swój znaczny obszar terytorialny obejmujący dzielnice Próchnik, Krasny Las i Dąbrowę, posiada wiele ulic o nawierzchni gruntowej. W obecnej sytuacji finansowej Miasto nie posiada wystarczających środków na realizację wszystkich potrzeb w zakresie budowy docelowej nawierzchni dróg gruntowych – kończy Monika Borzdyńska.
       I do sedna: na budowę odcinka gruntowego ul. Marymonckiej, poprzedzoną wykonaniem projektu budowlano-wykonawczego na wykonanie kanalizacji deszczowej, oświetlenia i nowej nawierzchni, Miasto nie zaplanowało środków w budżecie na 2014 r. Środki na bieżące remonty dróg są ograniczone i w pierwszej kolejności będą przeznaczone do zlecania napraw jezdni głównych ciągów komunikacyjnych miasta, a dopiero w drugiej kolejności na pozostałych ulicach Elbląga, w tym także na nawierzchniach gruntowych.
       Jakie więc rozwiązanie problemu Urząd proponuje mieszkańcom Marymonckiej?
       - Zachęcamy do złożenia projektu do Budżetu Obywatelskiego – radzi rzeczniczka prezydenta Elbląga.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wezcie kredyt na 25- 30 lat i zmodernizujcie ulicę. W ramach rekompensaty miasto umoży wam na ten okres spłaty kredytu podatki które płacicie i bedzie gicio. Nie bedziecie narzekac na nikogo że płacicie podatki tylko róbcie. Bedzie Wilk syty i mieszkancy cali w skowronkach. Tylko nie całowac owcy mnie tu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  10
  Karguloweplemie(2014-02-19)
 • niestety muszę jeździć właśnie tą drogą aby dostać się do garażu i moje brudne buty to mało powiedziane, samochód wyjeżdża stamtąd jak po rajdzie, mimo małej prędkości, można się tam wręcz zakopać!! a wszystko to przez to, że droga ta była rozkopywana jeszcze przed zimą!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  niezadowolonyabardzo(2014-02-19)
 • A magistrat na to:-" radzcie sobie sami"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  wilkiowcacała(2014-02-19)
 • Pani Moniko a ul. Chopina to h. .. ?Polecicie w slad za Nowaczykiem juz w lisopadzie.
 • Pani Monika chyba bladego pojęcia nie ma o czym mówi, zachęcając do złożenia projektu do Budżetu Obywatelskiego. Nie ten poziom kosztów, pani rzecznik.
 • Ps. Z budżetu obywatelskiego to sobie można postawić ławeczkę na skwerku, szanowna pani rzecznik, a nie drogę/ulicę przebudować.
 • No tak droga 200 metrów prowadząca do prywatnych domów jest Wam potrzebna asfaltowa. Wystarczy się złożyć po 100zł od domku i sami sobie załatajcie dziury. Proste ale nie wolicie marudzić i czekać aż miasto za parę naście lat Wam drogę wybuduję. Żadnego pozwolenia na na załatanie dziur nie potrzeba, wystarczy tylko zgłosić taką chęć do UM.
 • Problem na miarę XXI wieku ! Powinni to zapisać gdzieś na kartach Historii; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  3
  DanielRomanowicz(2014-02-19)
 • Robiąc spacery do Bażantarnii mijam tę drogę i zawsze się zastanawiam jak Ci ludzie to wytrzymują. Pewnie przeważanie jeżdżą autami bo o inne wyjście ciężko. Uważam, że ta droga jednak najbardziej przeszkadza temu, co prowadzi tam sklep, podejrzewam, że klienci nie zostawiają na nim suchej nitki za ten dojazd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  totalnie(2014-02-19)
 • do " GośćzE-g" ale jesteś deb. .. .. Co tam chcesz łatać? Żeby łatać to trzeba mieć co. A tam tylko wielkie bajoro jest. A Monisia jak zwykle elokwentna i nie wie o czym mówi hahaha. Żenada ten Elbląg i jego władze.
 • Ciekawe czy Monika by składała projekt do Budżetu Obywatelskiego gdyby pod jej nową chatką takie błoto było????? i by sobie buciki musiała ubrudzić.
 • Wypraszam sobie. Jestem z Podlasia i tam wiejska droga wygląda inaczej np. miejscowośc Korycin. Podlasie to już nie Polska " B" jak się komuś wydaje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  ćwokoćwokowi(2014-02-19)
Reklama