UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • pan rzecznik policji trochę przesadził z tym obowiązkiem trzymania wszystkich piesków na smyczy, nie wszyscy policjanci wlepiaja mandaty za puszczone luzem pieski, wykształcony, znający się na przepisach policjant nie wlepi mandatu za spokojnego, łagodnego puszczonego luzem kundelka. Spotykałam się wielokrotnie z sytuacją kiedy przechodził patrol policji a moje psy biegały luzem i nie było żadnego problemu, nigdy na widok policjanta nie zapinałam ich na smycz. a jak policjant ''ciemniak'' to mandat wlepi nawet za 5-cio tygodniowego biegającego luzem szczeniaczka bo stwarza zagrożenie -to przecież pies
  • Na prawdę uważasz, że to jest takie ok, że prowadzisz psa bez smyczy i nikt Ci nie wlepił mandatu - ewentualnie jakiś "ciemniak"... To przykre... Moje psy biegają w miejscach do tego przeznaczonych - np. w parku dolinka w wyznaczonym miejscu, na ogrodzonej i zamkniętej działce u znajomych czy rodziny - co drugi dzień jeździmy sobie gdzieś poszaleć. I nie dlatego, że są źle wychowane i nie potrafią iść bez smyczy i zachować się wobec innych psów - a wręcz przeciwnie. Robię to po prostu dla ich bezpieczeństwa - wielokrotnie podbiegają do nich psy "które nic nie zrobią" i zaczynają szczekać lub nawet rzucają się do gryzienia - mogę wtedy kontrolować sytuację tak, żeby moje psy nie ucierpiały od agresora a i agresor jakoś strasznie nie ucierpiał (moje są w końcu dwa i jakby się porządnie wściekły to nie wiadomo co by się mogło wydarzyć). Poza tym istnieją jeszcze ludzie, a szczególnie dzieci (małe dziewczynki) lecące od razu do głaskania i tulenia... Psy raczej są mało przytulaśnymi stworzeniami względem obcych (z resztą ja też jakaś bardzo chętna do przytulania obcych nie jestem)... Także zwróć może uwagę na to co się dzieje wokół a nie tylko na czubek swojego nosa...
Reklama