UWAGA!

Matura 2019. Jak spisał się Elbląg?

 
Elbląg, Wyniki tegorocznych matur opublikowała CKE
Wyniki tegorocznych matur opublikowała CKE (fot. Anna Dembińska, arch. portEl)

Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) ogłosiła wstępne wyniki tegorocznych matur. Egzamin zdało 82 proc. zdających w Elblągu. To lepszy wynik niż krajowy (80,5 proc.), a także ten osiągnięty przez maturzystów w województwie warmińsko-mazurskim (77,3 proc.).

W województwie warmińsko-mazurskim do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju 2019 roku przystąpiło 8 542 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych(liceów ogólnokształcących i techników). Wszyscy absolwenci, którzy ukończyli szkołę w br. obowiązkowo przystępowali do egzaminu:
       1. w części ustnej z języka polskiego oraz wybranego języka obcego nowożytnego
       2. w części pisemnej z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego. Absolwenci szkół lub oddziałów z nauczaniem języka danej mniejszości narodowej obowiązkowo przystępowali również do egzaminu maturalnego z nauczanego języka, zarówno w części ustnej, jak i w części pisemnej.
       Tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych – zgodnie z zasadami przeprowadzania egzaminu maturalnego w nowej formule, obowiązującej od 2015 r. – obowiązkowo przystępowali również do egzaminu maturalnego z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, a w przypadku języków obcych nowożytnych – na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym.
       Do egzaminu maturalnego w maju przystąpili również absolwenci wszystkich typów szkół z lat ubiegłych, którzy dotychczas nie uzyskali świadectwa dojrzałości, oraz tacy, którzy uzyskali świadectwo dojrzałości we wcześniejszych latach, a w maju przystąpili do egzaminu ponownie, by poprawić swój wynik albo uzyskać wynik z nowego przedmiotu.
       Z opublikowanych dziś przez Centralną Komisje Egzaminacyjną danych wynika, że w województwie warmińsko-mazurskim maturę zdało 77,3 proc. zdających. W Elblągu na wskaźnik sukcesu to 82 proc. (absolwenci liceum ogólnokształcącego - 89 proc., zaś technikum 71 proc.). W Olsztynie zdawalność sięgnęła 79 proc.
       Wśród powiatów województwa warmińsko-mazurskiego najlepszy wynik zdawalności osiągnął powiat nidzicki - 86 proc., a najsłabszy braniewski - 64 proc. Powiat elbląski - 79 proc.
       Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w czerwcu i w sierpniu (sesja poprawkowa), będą udostępnione 11 września.
      
na podst. informacji CKE
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Gratulacje- lepiej niż w kraju i lepiej niż w województwie. I lepiej niż w Olsztynie. I na poziomie technikum i na poziomie liceum. /OKE/ I co malkontenci?
 • Najważniejsze byle by z dzieciaków nie wyrosło LEWACTWO! Amen
 • A psy wieszaliscie na nauczycielach. No ale teraz to sukces uczniów, jakby wynik był zły, to wina nauczycieli.
 • @A psy wieszaliscie na nauczycielach - nie myl gó, ,a z marmoladą są wspaniali pedagodzy z powołania, lecz jest ich tak naprawdę garstka
 • Od ucznia zalezy jak napisze mature i czy zda a nie od nauczyciela wiec nie piernicz glupot!!!!! Bo kiedy oni sobie przypominali material do matur to nauczyciele kawke na strajku popijali!!!!
 • no szok nauczyciele kawę pili, przecież oni nie mają prawa do żadnych przyjemności, nawet kawy. Ich rolą jest wieczne poświęcenie i umartwianie się o cudze dzieci. Jeszcze trochę i społeczenstwo zażąda, żeby żyli w celibacie. Jak nle niepotrzebni do zdania matury to nie posyłajcie do nich dzieci
 • są nauczyciele i osoby pracujące w szkole
 • Przede wszystkim ich rolą jest praca.
 • "Najważniejsze byle by z dzieciaków nie wyrosło LEWACTWO! Amen" tylko do kościółków nie za bardzo chodzą. amen
 • brawo nauczyciele (wbrew pisowi)
 • Lewacki Elbląg = mądra młodzież
 • Ci chorzy z urojenia widzą we wszystkim co postępowe i pełne tolerancji coś co określają lewactwem. To rzekomo ma być krytyką postaw lewicowych, które ich zdaniem są zagrożeniem naszej cywilizacji. Mówiąc językiem lewicy mój Boże kto tak ich ukonstytuował, bo chyba sami przy ich poziomie wiedzy nie doszliby do takiego wniosku. Ten konglomerat poglądów narodowo-prawicowych miesza się z hasłami lewicowymi i charakteryzuje znakomitą większość naszego społeczeństwa, co przejawia się w tak wysokim poparciu PiS. Ta partia bowiem łączy takie osoby, propagując w swoim programie właśnie te elementy żądań, a mianowicie precz z lewicą, ale realizujmy postulaty lewicowe, głównie społeczne i gospodarcze jak przykładowo wszystkie programy + 500.Tak nawiasem mówiąc w języku polskim nie istnieje słowo lewactwo. Zostało ono wymyślone na potrzeby określonych ugrupowań przez właśnie takich chorych z urojenia.
Reklama