UWAGA!

Miała być bitwa na programy, a jest...

  Elbląg, Elżbieta Gelert (PO) deklaruje, że chce debat, a nie wywiadów
Elżbieta Gelert (PO) deklaruje, że chce debat, a nie wywiadów (fot. Witold Sadowski)

Nie unikam debat z panem Jerzym Wilkiem. Nie uprawiam też „czarnego PR” ani wobec jego osoby, ani wobec jego rodziny – zapewnia Elżbieta Gelert, kandydatka Platformy Obywatelskiej na prezydenta Elbląga i podkreśla:  – Konkurujemy ze sobą na programy, a nie na emocje. Ale emocje są i to po obu stronach.

Spór obu zawodników w wyścigu do prezydenckiego fotela od kilku dni toczy się o debaty – telewizyjne i radiowe. O ich termin, formułę, o to kto, kiedy nie chce bądź nie może w nich uczestniczyć. W tej sprawie sztaby wyborcze Elżbiety Gelert i Jerzego Wilka wystosowały nawet oświadczenia, które opublikowaliśmy.
       Dzisiejszą (3 lipca) konferencję prasową kandydatka Platformy Obywatelskiej zaczęła od tematu… debat, oczywiście.
       - Dziś w Radiu Gdańsk takie spotkanie się odbyło, ale – mówiła Elżbieta Gelert - każdy wypowiedział swoją kwestię. Uważam, że to specjalnie, by nie można było odnieść się do wypowiedzi konkurenta. To bardziej wywiad niż debata – skwitowała kandydatka na urząd prezydenta Elbląga. - Nam chodziło o spotkanie „jeden na jeden”, ale PiS się na to nie zgodził. Z kolei, jeśli chodzi o debatę w Telewizji Elbląskiej – długo nie dochodziło do porozumienia, nawet w kwestii jej terminu – kontynuowała. [debata Telewizji Elbląskiej zaplanowana jest na jutro, 4 lipca, o godz. 18. Jeśli dojdzie do skutku, będzie można ją śledzić w Internecie, zaś w piątek obejrzeć na kanale TV Elbląskiej – red.]
       Pewną debatą jest dzisiejsza (3 lipca) na antenie Telewizji Olsztyn. Potyczkę słowną na argumenty (taka jest deklaracja) Elżbieta Gelert i Jerzy Wilk rozpoczną o godz. 19.
       - Jerzy Wilk twierdzi, że komitet Platformy Obywatelskiej uprawia „czarny PR” na temat jego rodziny – podjęła kolejny temat Elżbieta Gelert. – Ja pytam: Gdzie? Kiedy? Kto? Nie rozumiem zarzutów i proszę o dowody. Tak, jak dla pana Jerzego Wilka, tak i dla mnie największą wartością jest rodzina - zaznaczyła. – Konkurujemy ze sobą MY – na nasze programy, a nie na emocje.
       Kandydatka PO na prezydenta Elbląga zabrała głos także w kwestii Szpitala Miejskiego oraz miejskiego stadionu.

  Elbląg, Od lewej: Henryk Gawroński, Elżbieta Gelert, Małgorzata Adamowicz i Michał Missan
Od lewej: Henryk Gawroński, Elżbieta Gelert, Małgorzata Adamowicz i Michał Missan


       - Nieprawdziwe są zarzuty konkurenta, że szpital wojewódzki nie wywiązuje się z porozumienia zawartego ze szpitalami miejskimi w Elblągu – stwierdziła Elżbieta Gelert. – Nie przekazał bowiem wyznaczonych oddziałów. Nie przekazał, ale przypominam, że w dokumencie zawarte jest stwierdzenie, że może to nastąpić z chwilą przygotowania i dostosowania pomieszczeń, a właśnie to nie zostało dopełnione w obu placówkach (Elbląski Szpital Specjalistyczny i Szpital Miejski – red.]. Nie wynika to z mojej niechęci czy kalkulacji finansowej – zastrzegła.
       Jednak jeśli chodzi o budowę miejskiego stadionu, Elżbieta Gelert mocno podkreśliła kwestię finansową.
       - Tak, jak napisałam w swoim programie wyborczym – prace muszą ruszyć w tym roku i muszą zakończyć się w następnej kadencji władz miasta, bo są zagwarantowane pieniądze [17,5 mln zł - drugie tyle ma dołożyć Miasto - red.], a drugi raz nie możemy aplikować o środki unijne – wskazywała. – W rozdaniu na lata 2014-20 nie będzie pieniędzy na stadiony.
       Wsparciem dla Elżbiety Gelert podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami byli radni Platformy: Henryk Gawroński, Małgorzata Adamowicz i Michał Missan. [na zdj. obok]
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Pani Gelert, to teraz porozmawiajmy o pieniądzach. Pański wizerunek na każdym płocie, na każdej lampie, dosłownie wszędzie to setki tysięcy złotych. Sam plakat to rzecz jasna grosze, co innego miejsce, tu już rozmawiamy o bardzo poważnych kwotach. Z jednej strony mówicie o kryzysie, o zaciskaniu pasa a z drugiej strony wydajecie tak ogromne pieniądze na kampanię wyborczą. Proszę spojrzeć w miasto i zobaczyć jak wygląda kampania Jerzego Wilka. Jest o niebo skromniejsza. To pokazuje tylko jak jesteście zakłamani. Jedno miejsce plakatowe na słupie to koszt od 50zł w górę, Pani wizerunek widoczny jest na tysiącach lamp i słupów. A matka niepełnosprawnego dziecka otrzymuje 153zł miesięcznie zasiłku pielęgnacyjnego. Pani jako była pielęgniarka a obecnie dyrektor szpitala powinna być szczególnie przewrażliwiona na krzywdę i biedę ludzką. A tymczasem Pani odstawia plakatową szopkę za kilkaset tysięcy złotych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36
  13
  Alicja36(2013-07-03)
 • To może ja zacznę, jak nie ma chętnych - nie ma Pani szans Pani Elżbieto. PO w całej Polsce jest już tak skompromitowana, ludzie w kraju tak upodleni i zniechęceni rządami sześcioletnimi tego ugrupowania, że nic Pani nie zdziała. Szkoda Pani zachodu. .. - swoją drogą, chyba warto czasami popracować w firmie, w której jest Pani z naszych podatków zatrudniona? Czy uważa Pani to za zbędny element życia (w końcu POlitykuje Pani cały czas i chyba sprawia to Pani przyjemność)?
 • dwa słowa na temat szpitala zarządzanego przez Panią Gelert, rzekomo taki z tej Pani super menedżer. z własnego doświadczenia rzecz jasna. dostałem skierowanie od lekarza rodzinnego do chirurga ogólnego w Szpitalu Wojewódzkim. Idę do rejestracji, dwa tygodnie oczekiwania na wizytę choć wara spuchnięta jak dorodna czereśnia. jakie moje zdziwienie kiedy zgłaszam się po tych dwóch tygodniach a chirurg patrzy na mnie ze zdziwieniem i sugeruje, żebym poszedł z tym do dermatologa. choć ewidentnie wymagało to interwencji chirurgicznej, która zresztą miała miejsce dwa dni później prywatnie. pan doktor nie omieszkał jednak wspomnieć do swojej asystentki i do mnie, że pomimo to muszą wpisać do kajetu moje dane z dowodu, zapewne po to, żeby rozliczyć się z NFZ za wizytę, która trwała co najwyżej minutę i nic nie przyniosła. to wszystko w temacie zarządzania szpitalem przez super menedżer Elżbietę Gelert.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  9
  Andrzej1978(2013-07-03)
 • ile kosztowały limuzyny ochrona przejazdy w tą i z powrotem - tego nikt nie liczy bo za to płacą wszyscy ? - ciekawy jestem czy p tusk by tak jeździł za swoją kasę. MÓJ KANDYDAT PIERWSZA LITERA TO W OSTATNIA TO K
 • Elblag. net w służbie Pani Kandydatki (w imię miłości oczywiście) już atakuje ostro. Mówiłem, ze grunt im się Pani i nie cofną się przed niczym. .. - PFRON wstrzymuje dotacje. W ELSIN-ie nie płacono składek ZUS- Panie Jerzy, proszę się nie poddawać!!!! Będą kopać, będzie bolało, da Pan radę!
 • Pani Gelert, tak pani "wspaniale"zarządza szpitalem? Moja matka dostała skierowanie na operacje endoprotezy kolana na luty. .. 2015r. Do tego czasu może sie wykończyc. A endoprotezy sa i czekają ns pacjentow, by o tym nie dawno reportarz w tv POLSAT. Ktos juz a pani "elektoratu"mówił mi, ze "moge zmienić szpital". Pytanie tylko czemu matka moja ma byc operowania nie w miejscu zamieszkania? S koperty nie dam, bo na pewno by to przyspieszyło operacje, ale NIE DAM KOPERTY ! I co pani na to?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  7
  /Alojzy/(2013-07-03)
 • Stadion nie powinien być budowany ze środków UE chyba, że taki malutki dla młodzieży. Duży stadion to inwestycyjne szaleństwo o którym piszą na wszystkich gospodarczych forach poważne osoby. To przejaw polskiej mentalności – dają to trzeba brać a później się zobaczy. Ze względów prawnych w dofinansowanych przez UE inwestycjach sportowych i kulturalnych niełatwo prowadzić działalność komercyjną, np. wynajmować sale na koncerty czy konferencje, a nawet organizować imprezy za biletami. Część wzniesionych za unijne pieniądze stadionów i sal stoi puste, bo samorządy nie sfinansują tam żadnych wydarzeń, a prywatne agencje nie mogą na nich zarabiać. Z tego powodu samorządów nie stać na utrzymanie piłkarskich boisk budowanych ze środków UE. Pani Gelert pisze, że nie będzie środków UE od 2014r. Powiem dlaczego - UE widzi głupotę samorządów i zabroniła. A w Elblągu szybko trzeba zacząć bo się nie załapiemy na środki UE. Szpital to nie miasto. Czerwony
 • Wilkowi zaczyna wizja przegranej zaglądać w oczy i używa chwytów poniżej pasa. Boi się debaty na argumenty. GELERT wygra
 • Dziś po spotkaniu z panem Wilkiem, w ratuszu staromiejskim, w kilku poszliśmy spotkac sie i porozmawiać z panem Nowaczykiem, ktory to-bidulek-siedział w ogródku restauracji VIVALDI, w towarzystwie "ochroniarzy"narodowości rosyjskiej. Nie chciał pan Nowaczyk z nami rozmawiać. Czego sie boi obstawiając sie ruskimi ochroniarzami?Boi sie szarych, zwykłych mieszkańców Elbląga? My nie mieliśmy nic w rękach, zadnej pały, spotkanie było czysto przypadkowe, chcieliśmy tylko porozmawiać. I takich ludzi pani Gelert ma w swym eleoktoracie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  7
  MojgłosnsPiS(2013-07-03)
 • Jestem bezstronny. Ale jakoś zauważam zarówno plakaty Pani Gelert jak i plakaty, banery i przyczepy za samochodami / z megafonami / Pana Wilka. Proszę wybaczyć, ale trudno porównać zarządzanie Szpitalem Wojewódzkim z zarzadzaniem upadajacym Elsinem / utrzymujacym się z dotacji /. Nie ta skala wielkości. To tak jakby porównać budzet i wydatki Elbląga oraz kompetencje Prezydenta Miasta z Sołtysem wioski majacej stu mieszkańców. Wsztstkie obietnice, szcególnie te wizjonerskie zweryfikuje EKONOMIA.
 • Argumenty pani Gelert to My juz znamy, możemy uprawiac handel zagraniczny do Kalininagradu 10 razy w miesiącu, więc po co cały czas sie powtarząc. A dziwne to kiedy tak pani Gelert zarzadza Szpitalem skoro jest posłem i udziela sie w Sejmie i może wkońcu tez dowiemy sie ile spraw jest przeciwko szpitalowi za popelnione błędy lekrasie, to temat rzeka, ale cisz wszysko w PO ok. Tylko pan Wilk jest odpowiednim kandydatem na prezydenta. Jestem bezstronna.
 • miała być bitwa na programy a wyszła bitwa na laczki,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  laczek,laczkiemPOgania(2013-07-03)
Reklama