UWAGA!

Miasto z klimatem

 Elbląg, Prezydenci prezentują nagrody w konkursie "Miasto z klimatem"
Prezydenci prezentują nagrody w konkursie "Miasto z klimatem" (fot. Anna Dembińska)

Elbląg został nagrodzony drugą nagrodą w konkursie „Miasto z klimatem“ organizowanym przez Ministerstwo Klimatu. Nasze miasto zostało nagrodzone za zakup tramwajów, modernizację zajezdni tramwajowej oraz budowę przystanków przesiadkowych.

W październikowe przedpołudnie prezydenci Elbląga zaprosili dziennikarzy do Parku Modrzewie. - Nie przypadkiem jesteśmy w tym miejscu. Za nami jest zrealizowane z Zielonego Budżetu [inicjatywa miejska polegająca na wykonywaniu nasadzeń roślin w niektórych miejscach Elbląga - przyp. SM] przedsięwzięcie „Szałwiowe pole“. Mamy zamiar kontynuować tę ideę. Cieszy duże zainteresowanie mieszkańców - mówił Michał Missan, wiceprezydent Elbląga.

„Szałwiowe pole“ to wydzielone kilkadziesiąt metrów trawnika w parku Modrzewie, gdzie posadzono szałwie. Ale to nie otwarcie szałwiowego pola było głównym tematem prasowego briefingu. Prezydenci pochwalili się zdobyciem przez Elbląg drugiego miejsca w konkursie „Miasto z klimatem“ Ministerstwa Klimatu w kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców. - W konkursie były tak naprawdę dwie kategorie. Pierwsza to zrównoważony transport, druga to ochrona wód oraz gospodarka odpadami. Nasz wniosek „Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców“ polegał na zakupie pięciu nowych wozów tramwajowych, modernizacji zajezdni tramwajowej oraz budowie trzech przystanków przesiadkowych. I ten właśnie wniosek został przez kapitułę doceniony drugą nagrodą - mówił Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga, który w Poznaniu odbierał nagrodę.

- Chciałbym przypomnieć, że jest to konsekwencja pewnych działań prowadzonych od wielu lat, kiedy założyliśmy strategię zrównoważonego rozwoju. I we wszystkich dziedzinach nasze działania rozwojowe są realizowane z poszanowaniem ekologii i przyjętych w związku z tym zasad - mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Nagroda w wysokości 7 tys. zł zostanie przeznaczona na kursy, szkolenia, dofinansowanie studiów pracowników Departamentu Środowiska i jednostek współpracujących.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zdobyta kwota. .. powala. I myślicie panowie że te pieniądze pokryją wszystkie te zamierzenia? Trochę to niepoważne że cała wierchuszka z Urzędu pokazuje ten "czek"na konferencji prasowej, a wystarczył pan dyrektor od środowiska.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  1
  fiki miki(2021-10-15)
 • Pan Missan nie wiem i nie mam pojecia dlaczego jest 5tym wice. .. Nic ale to nic szczegolnego dla Elbląga nie zrobił i nie robi. ..
 • Szanowna Redakcjo, Mamy już jakieś wieści na temat legalności zatrudnienia byłej Pani Dyrektor EPT? Czy temat nie do ogarnięcia?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  0
  Edgar(2021-10-15)
 • piekło zamarzło :))))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  kabaret starszych panów(2021-10-15)
 • miasto z klimatem. .. .. czytaj miasto z patologizacją czytaj uciekło ok 28 tyś ludzi z tego miasta, władzuchna wycina bażantarnie bo chce budować tam droge na chama oczywiście po układzie, miasto w którym stare miasto to republika patodeweloperów i wygląda jak wygląda, miasto emerytów i rencistów, miasto w którym władza mówi że robi dobrze bo ma 300 mln zł długu, miasto w którym szlajają sie hordy pijaków i leżą sobie nachlani gdzie chcą bo mogą, miasto kolesiowskie gdzie pajacuje lefactffoo bo może, miasto w którym opłaca się tylko lombard i apteka, miasto gdzie nie ma chodników ale jest pół bańki na remont komuchowskiego pomnika a zaraz dalej budują pomnik z piłsudskim :D. .. .miasto z klimatem serio. .. .pato
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  000000000007(2021-10-15)
 • Jesteście żałośni. .jak nie wychwalacie pod niebiosa zbudowanie przysłowiowego chodnika o długości 100m, to celebrujecie jakieś klimatyczne pier_dolety. Z czego tu być dumnym ? Jak byście zapobiegli zwolnieniu kolejnych 100 ludzi z firmy, która niegdyś była fundamentem elbląskiej gospodarki, to był zdjął przed Wami czapkę. A tak, gońcie się do domu starców!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  darmowezjady(2021-10-15)
 • Parodia. Mamy taki klimat że aż bije po nożdżach. Elbląg śmierdzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Taka sytuacja(2021-10-16)
 • Co stało się z dronem który miał kontrolować czym palimy w piecach a co za tym idzie jakość powietrza ? Mieszkam na osiedlu za młynem codziennie rano między 6 a 7 w powietrzu czuć duszący zapach spalenizny a w zeszłą sobotę był nie do wytrzymania i trwało to dłużej niż zwykle. Interwencja u straży miejskiej skończyła się informacją; dodzwoniła się pani do monitoringu proszę dzwonić na policję.
 • Jakie miasto taki klimat
 • Załóż maskę, nie będzie tak czuć
 • W przyznaniu przyznaniu nagrody napewno przesądziła atrakcja warczącego, wiszącego nad miastem gruchota. Skutecznie, w sposób ciągły zakłócający ciszę nad miastem i okolicą. Wyjazd z miasta też niewiele zmienia, bo trzeba oddalić się więcej jak 20 kilometrów. Mimo wczorajszej dość wietrznej pogodzie, warkot był słyszalny za Rezerwatem Przyrody jeziora Drużno w miejscowości Rachowo nad kanałem Modrym, gdzie spinningowałem. Dzikie gęsi nie lądowały w strefie rezerwatu a na łąkach m. Brudzędy. Wielokrotnie już sugerowałem by pasjonat zakupił symulator lotów, przestał hałasować mieszkańcom miasta, okolicy i przyrodzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Wędkarz !(2021-10-17)
 • Na fotografii wspaniali elbląscy cudotwórcy i dobrodzieje, brakuje jeszcze Pana Wciły, Pani Gelert i posłanki Falej. Gratulacje !
Reklama