UWAGA!

Mieszkańcy: „trwa pandemia, a władza na urlopie”. Burmistrz: "pełnię nadal obowiązki"

 Elbląg, Ratusz w Tolkmicku,
Ratusz w Tolkmicku, fot. Anna Dembińska

- Czy w czasach pandemii burmistrzowi Tolkmicka wypada iść na urlop? - pytają mieszkańcy Tolkmicka. Magdalena Dalman odpiera zarzut. - Jestem na urlopie, ale czynności, które trzeba oczywiście wykonuję. Jestem dostępna online oraz pod telefonem. Zastępuje mnie pani sekretarz – mówi burmistrz.

- Czy w czasach epidemii wypada burmistrzowi Tolkmicka iść na urlop? Bardzo proszę zainteresować się tym, bo chyba nie tak być powinno - piszą mieszkańcy Tolkmicka w liście do naszej redakcji.

Magdalena Dalman potwierdza, że jest na urlopie, ale swoje obowiązki burmistrza Tolkmicka wypełnia nadal.

- To prawda, jestem na urlopie, jednak jestem stale pod telefonem, nie widzę w tym więc problemów. Czynności i zadania, które trzeba będzie wykonać, oczywiście wykonam. Jeżeli będą jakieś sprawy, które wymagają mojej obecności: złożenia podpisu czy mojej interwencji, to stale jestem dostępna. Zastępuje mnie pani sekretarz i jeśli nie będzie mogła czegoś sama wykonać, to mnie o tym powiadomi – mówi Magdalena Dalman.

Burmistrz podkreśla także, że jest w stałym kontakcie z Powiatowym Zespołem Zarządzania Kryzysowego i uczestniczy w telekonferencjach, które się odbywają.

-  Mieszkańcy nie załatwiają obecnie spraw w urzędzie bezpośrednio. Pracujemy online i poprzez telefony. Ja mam przekierowane na moją pocztę prywatną wszystkie maile, a mój telefon jest ogólnie dostępny. Nie ma różnicy, czy przebywam w urzędzie czy w swoim domu, który jest oddalony od niego 5 kilometrów. W razie konieczności mogę natychmiast stawić się w urzędzie – wyjaśnia burmistrz Tolkmicka.

 

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama