UWAGA!

Most Dolny już czynny

 Elbląg, Most Dolny już czynny
fot. Anna Dembińska

W środę (26.08) udało się usunąć awarię automatyki, dzięki czemu Most Dolny jest udostępniony dla ruchu pieszych i rowerzystów oraz pojazdów uprzywilejowanych - informuje Urząd Miejski w Elblągu. 

Most Dolny był nieczynny od niedzieli (23.08). 

- W środę (26.08) od godz. 9 awarię Mostu Dolnego diagnozowała firma. Most nie domykał się, dlatego musieliśmy go wyłączyć z ruchu dla pieszych oraz rowerzystów. Otwierany był natomiast dla jednostek pływających - mówił podczas konferencji Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga. 

Awarię udało się usunąć jeszcze w środę. - Była to awaria automatyki, sytemu otwierania i zamykania tego mostu - mówi Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga. 

Przypomnijmy, że 10 czerwca br., po wielu perturbacjach władze Elbląga uroczyście otworzyły Most Dolny po remoncie. Remont musiał być wykonany ze względu pogarszający się stan nawierzchni, która została w całości wymieniona. Modernizacja kosztowała miasto 460 tys. zł. Początkowo inwestycja miała się skończyć do 20 kwietnia, ale na wniosek wykonawcy termin został przedłużony początkowo do 29 czerwca. Gdy okazało się, że cierpią na tym wodniacy, a sprawa stała się głośna medialnie, władze miasta wynegocjowały szybszy termin i 10 czerwca most mógł zostać otwarty. 

 

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama