UWAGA!

MotoGóry – Kaukaz 2013

 Elbląg, Tomasz Sulich.
Tomasz Sulich.

W czterdzieści dni chcą przejechać ponad 10000 km, zdobyć najwyższe szczyty Kaukazu, poczuć smak lokalnej kultury i sprawdzić legendy mówiące o niezwykłej gościnności tamtejszych ludzi.

Projekt „MotoGóry” zrodził się w zasadzie niezależnie w głowach Ernesta Jóźwika i Tomasza Sulicha. „Kaukaz 2013” to ich pierwsze wspólne przedsięwzięcie, które ma łączyć trzy wielkie pasje, jakie dzielą: góry, podróże i motocykle. Na dwóch motocyklach planują przejechać ponad 10000 km przez terytoria dziesięciu państw, mając na to wszystko 40 dni. Na swej drodze będą poszukiwać przygody, życzliwych ludzi, fantastycznych widoków i niezapomnianych przeżyć. Oprócz poznawania świata z pozycji kierowcy motocykla planują też sprawdzić swoje możliwości w potężnych górach Kaukazu oraz Wyżyny Armeńskiej. Za swoje cele obrali Elbrus (5642 m n.p.m. – górę zaliczaną do Korony Ziemi), Kazbek (5047 m n.p.m. – Gruzja,) Bazarduzu (4466 m n.p.m. – Azerbejdżan), Aragac (4095 m n.p.m. – Armenia) i Ararat (5122 m .n.p.m. – Turcja).
       Kierują się jedną zasadą: 100 procent drogi na motocyklach + 100 procent noclegów pod namiotem = 200 procent przygody!
       Startują 7 września!
      
       Tomasz Sulich – elblążanin, z wykształcenia dziennikarz. Jak sam mówi, męczy się siedzeniem w domu i pasywnym wypoczynkiem. Od młodego zafascynowany podróżami, których realizację zaczął kilka lat temu. Uzależniony od uczucia „bycia w drodze”, tej lekkiej niepewności, ciągłej zmienności, niekończącej się ciekawości i chęci poznania. A jeśli podróż to na własną rękę, rowerem, pieszo, „na stopa” czy motocyklem, bo tylko tak można samemu tworzyć bieg wydarzeń. Od pierwszego wyjazdu w Bieszczady całkowicie zakochany w górach. Teraz wraz z Ernestem zamierzą połączyć swoje pasję pod szyldem „MotoGóry”.
      

 

Przygotowania do wyprawy śledzić można na: www.facebook.com/MotoGory, www.motogory.pl.
       Relacja z wyprawy we wrześniu na portEl.pl.
      
      

Redakcja

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama