UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Multimedia to też sztuka

 
Elbląg, Multimedia to też sztuka
(fot. Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym)

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia istnienia. Z tej okazji prezentujemy poszczególne pracownie szkoły, tym razem projektowania multimedialnego prowadzoną przez Romę Jaruszewską oraz Katarzynę Sawicką. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu, który pokazuje działania uczniów i efekty ich pracy.

Projektowanie multimedialne jest przedmiotem nauczanym przez dwa lata w cyklu kształcenia w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym. W trakcie nauki uczniowie poznają treści z zakresu obsługi programów komputerowych służących do tworzenia do grafiki 2D i 3D, animacji, filmów. Dzięki zróżnicowanym zadaniom i indywidualnemu podejściu nauczycieli uczniowie rozwijają wyobraźnię oraz sprawność manualną i techniczną.
       Dynamicznie rozwijające się technologie cyfrowe wymuszają umiejętne posługiwanie się narzędziami multimedialnymi, za pomocą których komunikujemy się we współczesnym świecie. Zmieniają one sposób percepcji i oczekiwania współczesnego odbiorcy, dlatego bardzo ważne jest zapewnienie młodzieży umiejętności, które pozwolą jej świadomie i twórczo wykorzystywać nowe technologie do poszukiwania własnych środków wyrazu.
       W pracowni multimedialnej uczniowie maja do dyspozycji profesjonalny sprzęt komputerowy i programy graficzne z pakietu Adobe (Adobe Photoshop, Premiere, After Efects, in Design , Ilustrator) i programy do grafiki 3D Autodesk takie jak: 3dmax, Maya, Mudbox, oraz Corel Draw, Audiocity. Młodzież ma również możliwość korzystania z nowoczesnych narzędzi cyfrowych służących do rejestracji, edycji i emisji obrazu oraz dźwięku .
       Multimedia to działania interdyscyplinarne integrujące wiedzę i umiejętności warsztatowe zdobyte w ramach innych dyscyplin sztuki. Podczas zajęć uczniowie ćwiczą takie zagadnienia, jak animacje 2D oraz 3D, modelowanie 3D, ćwiczenia projektowe, które mają zastosowanie praktyczne. Uczniowie uczą się projektować np. identyfikację graficzną, logotypy, materiały firmowe, plakaty. Wiadomości i umiejętności nabyte w ramach tego przedmiotu dobrze przygotowują uczniów do wymagań współczesnego rynku pracy, o czym świadczą ścieżki zawodowe oraz osiągnięcia absolwentów Liceum Plastycznego.
      

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym jubileuszu 10-lecia Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym
Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Obok nauki oprogramowania multimedialnego byloby wskazane aby w tym liceum wprowadzono przynajmniej w stopniu podstawowym nauczanie oprogramowania Pro/ENGINEER 2D/3D (przemysl stoczniowy) oraz Catia V5/V6 (przemysl lotniczy). To taka uwaga na bazie mojego doswiadczenia na rynku pracy w UE.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    BGHamburg(2018-05-05)
Reklama