UWAGA!

Mundury wokół prezydenta

Elbląg, Mundury wokół prezydenta
(fot. st. chor. Sławomir Tessar)

Wczoraj (14 stycznia) w Sali Staromiejskiej Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie prezydenta Elbląga Henryka Słoniny z dowódcą 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Bogusławem Samolem, dowódcami jednostek i instytucji wojskowych Garnizonu Elbląg oraz Komendantami Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i Straży Granicznej – przedstawicielami służb mundurowych miasta.

Celem spotkania było podsumowanie współpracy władz miasta z 16 PDZ i służbami mundurowymi w 2009 roku oraz określenie płaszczyzn dalszego współdziałania na rzecz mieszkańców.
       – Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim służbom za współpracę. Wiele działań podejmowanych na rzecz zapewnienia porządku i bezpieczeństwa w mieście nie byłoby możliwych do zrealizowania, gdyby nie Wasze wsparcie. W minionym roku Wasza pomoc okazała się nieoceniona szczególnie podczas październikowej powodzi. Za zaangażowanie, jakie wykazaliście podczas walki z żywiołem, raz jeszcze pragnę wyrazić swoją wdzięczność. Dziękuję także za działania podejmowane na co dzień – wspólne patrole, kontrole, za udział w uroczystościach miejskich. Cieszę się również, że rozpoczęliśmy współpracę na płaszczyźnie edukacji, że powstały klasy mundurowe – mówił podczas spotkania prezydent Henryk Słonina.
       Komendanci poszczególnych służb zgodnie przyznali, że miniony rok był trudny, szczególnie ze względów finansowych. Podkreślali, że między innymi dzięki dobrej współpracy między służbami i wsparciu ze strony władz miasta udało się zrealizować zaplanowane zadania.
       Przedstawiciele 16 PDZ zaprezentowali udział Dywizji w życiu gospodarczym i ekonomicznym Elbląga. Wojsko jest bowiem jednym z największych pracodawców w mieście. Aktualnie w jednostkach wojskowych na terenie Elbląga zatrudnionych jest ok. 2800 żołnierzy zawodowych i ponad 550 pracowników cywilnych.
       Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej zapewnił, iż jest zainteresowany jak najlepszą współpracą z władzami miasta. Zadeklarował również dalszą pomoc żołnierzy na rzecz mieszkańców, szczególnie w sytuacjach zagrożenia. – Atmosfera wokół naszych jednostek jest w mieście bardzo dobra. Cieszę się, że władze miasta są tak przychylne wojsku. Życzyłbym wszystkim generałom, dowódcom takiej atmosfery, jaka jest w Elblągu – podsumował gen. dyw. Bogusław Samol.
      

 


       Dowodem dobrej współpracy jest po raz drugi przyznane Prezydentowi wyróżnienie Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej - Statuetki „Honorowego Husarza za 2009 rok”, która przekazana została Henrykowi Słoninie podczas spotkania.
      
      

Joanna Urbaniak, mjr Zbigniew Tuszyński
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Gdyby nie emeryci wojskowi i wojsko aktualnie służące, to nasze miasto, byłoby dziurą zabitą deskami.
 • Jeszcze raz nazwij to miastem i sie w. k. .urze
 • A może i Prezydenta wsadzić w kamasze co bardziej zmobilizowałoby go do lepszej pracy i dyscypliny może to niezły pomysł?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tatus5012(2010-01-16)
 • po co nam w miescie emerytow straz miejska? tym bardziej ze na miescie w ogole ich nie widac, czasem latem pokaza sie w promieniu 200 m od ratusza, a miliony w bloto. .. byc moze w Gdansku ta sluzba ma sens, gdzie jst kilka razy wiecej ludzi i turystow oraz przed zblizajacym sie euro ale w Elblagu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ArnoldUPR(2010-01-16)
 • Kondek Straż Miejska w naszym mieście to wielka pomyłka. Poza zakładaniem blokad na koła samochodów. To niczym innym się nie zajmują. Nikt tego "towarzystwa" nie kontroluje. Samowola jednym słowem można określić. Miasto płaci i to nie małe pieniądze. Lepiej by było dać to Policji lub wyremontować kawałek ulicy lub chodnika w mieście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kondek(2010-01-16)
 • .. .zajmują się jeszcze czymś - robią za dozorcóww budynku urzędu miejskiego. ..
 • Słonina chciał, ażeby wręczono mu Statuetkę w wypełnionej auli, bo kto by bił mu brawa ?
 • elbląg to bogate miasto ja to bym jeszcze powołał straż prezydencką, straż obywatelska, straż narkotykowa straż pijacką straż ochrony przyrody no i straż która będzie chronić straż miejska możliwości jest wiele a przed wyborami każdy pomysł się liczy można zabłysnąć mozna też powołać orkiestrę wojskową straży miejskiej na dziedzińcu urzędu jest duży plac mozna ćwiczyć i robić defilady no i oczywiście medale odznaczenia chociażby z okazji założenia 1000 blokady na koła samochodów ważne że coś się dzieje a za mundurem panny sznurem. cóż tam głos ludu o beznadziejności utrzymywania tej formacji biedne robaczki możecie sobie tylko pogadać i tak zapłacicie za utrzymanie darmozjadów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tatus5012(2010-01-16)
 • Nie przeginaj. Żal CI du. .ściska było samemu zostać mundurowym. Nie lubię takich, którzy nic nie robią aby im się lepiej żyło, ale za to dużo marudzą. Czy aby na pewno wszystko w życiu zrobiłeś dla dobra swego i swojej rodziny, czy Ci się po prostu nie chciało ? Jaka jest prawda, zdołowany Polaczku ?
 • posłuchaj zwolenniku mundurka jak tak Ci pasi to są warunki możesz w niego wskoczyć i będziesz udawał że ciężko pracujesz ja się nie mam czego wstydzić przepracowałem 41 lat i nie wiem czy tym samym możesz się pochwalić
 • Prezio zrobił sobie imprezę wśród własnych klakierów, którzy dzięki niemu usadowili własne dupska na stołkach.
 • tatus, duzo strazy to nieglupi pomysł. bezrobocie by spadlo, byloby bezpieczniej, per saldo lepiej by sie oplacalo niz zasilki, zapomogi, opieka spoleczna na co drugiej ulicy, u nas bezrobotny, gdy jeszcze jest bezczelny i lubi wypić, to za nic nie musi placić, wszystko ma za darmo, żyje lepiej niz pracujacy z 900,- na rękę. to taka polska specjalność. przyzwoity, cichy, spokojny, to tylko wyjeżdzać z kraju.
Reklama