UWAGA!

Muszla koncertowa już po remoncie 

 Elbląg, Muszla koncertowa już po remoncie 
fot.Michał Skroboszewski

Zakończyły się prace przy remoncie muszli koncertowej w Bażantarni. - Trwają ostatnie procedury związane z ich odbiorem technicznym - mówi Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga. Zobacz zdjęcia.

Muszla na odnowienie czekała już od dość dawna. Brakowało jednak pieniędzy na ten cel w budżecie Elbląga. Ostatecznie obiekt został wyremontowany dzięki głosom mieszkańców. Muszla koncertowa w Bażantarni została niekwestionowanym zwycięzcą głosowania w budżecie obywatelskim na 2020 rok.  

- Zakończyły się prace związane z remontem obiektu. Obecnie trwają ostatnie procedury odbiorowe. W ramach inwestycji zabezpieczona została konstrukcja metalowa obiektu, wymieniono uszkodzone elementy konstrukcji drewnianej. Naprawione zostały również posadzki i betonowy gzyms oraz poszycie dachu - informuje Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga. 

Obiekt zyskał również pierwotną kolorystykę. Przypomnijmy, że muszla koncertowa wpisana jest do rejestru zabytków. Zakres robót remontowych poprzedzony był więc wykonaniem badań i opracowaniem programu prac konserwatorskich oraz opracowaniem dokumentacji. Po dokonaniu odkrywek i badań warstw malarskich w dokumentacji konserwatorskiej określono, że należy odtworzyć pierwotną, oryginalną kolorystykę obiektu. Inwestycja kosztowała 745 tys. złotych.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama