UWAGA!

Na językach

Pieniędzy na kursy dla osób bezrobotnych brakuje od lat, choć dla wielu nowe kwalifikacje czy znajomość języka to jedyna szansa na pracę.

W czerwcu Stowarzyszenie Niezależna Inicjatywa Europejska "NIE" rozpoczęło kursy języków obcych właśnie dla bezrobotnych. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem. Do dziś z zajęć, które odbywają się w Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Bema, skorzystało kilkaset osób.
     - Pieniądze na rozpoczęcie kursów Stowarzyszenie pozyskało od jednej z posłanek, sami kursanci raz w miesiącu wpłacają 25 złotych na materiały dydaktyczne i opłatę dla lektorów - wyjaśnia Krzysztof Sierżantowicz. - Dziś mamy tu już małą szkołę. Uczy się u nas około 250 osób.
     - Z własnego doświadczenia wiem, że urzędy pracy nie mają pieniędzy na dokształcanie osób bezrobotnych i pomysł na tanie kursy językowe jest wart rozpropagowania - uważa dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego, Wiesław Karwacki.
     Jak usłyszeliśmy, zajęcia nie potwierdziły popularnej opinii o tym, że osoby bezrobotne mają niewielką chęć do nauki.
     - Od wielu kursantów nauka języka obcego wymaga dużo wysiłku, ale mimo tego większość osób kontynuuje naukę - mówią lektorzy.
     Pomysłodawca elbląskiej "szkoły językowej dla bezrobotnych" Krzysztof Sierżantowicz mówi, że do pełni szczęścia uczniom przydałyby się pomoce dydaktyczne z prawdziwego zdarzenia.
     - Przyjmiemy każdą pomoc - zapewnia Krzysztof Sierżantowicz.
     Jak już informowaliśmy, w CKP rozpoczynają się tymczasem kolejne zajęcia. Zapisać można się na kolejną edycję kursu języków: angielskiego i niemieckiego. Szczegółowe informacje i zapisy - w Centrum, tel.: 233 44 12.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Na te kursu chodzą nie tylko osoby bezrobotne, może chodzić na nie każdy. Po co więc płacić szkołom językowym miesięczne czesne 140 zł, można 25 zł!!!!!!!
Reklama