UWAGA!

Na Karowej praca wre

 Elbląg, Prace rozpoczęły się od strony lodowiska
Prace rozpoczęły się od strony lodowiska (fot. Michał Skroboszewski)

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Karowej. Inwestycja jest konieczna, by zapewnić parkingi oraz dojazd do budowanej przy ul. płk. Dąbka nowej siedziby Sądu Okręgowego. To na razie pierwszy etap prac, który ma potrwać do 20 maja.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów, które wygrało przetarg ogłoszony w ubiegłym roku przez przez miasto. To dopiero pierwszy etap prac, z których miasto musi się wywiązać, bo taką umowę jeszcze w 2009 roku podpisał z Sądem Okręgowym w Elblągu ówczesny prezydent Henryk Słonina. Samorząd zobowiązał się wówczas do wykonania prac wokół siedziby sądu za około 2,5 miliona złotych. Pierwszy etap będzie kosztował 318 tysięcy złotych. Za te pieniądze wykonawca do 20 maja musi rozebrać istniejącą nawierzchnię i ułożyć chodnikowe, betonowe płytki, ustawić krawężniki i obrzeża, wykonać roboty ziemne i oznakowania, a także posadzić krzewy i zasiać trawę. Jednym z obowiązków wykonawcy będzie również zapewnienie przejezdności i dojazdu do posesji w czasie trwania prac.
       W kolejnym etapie, planowanym w przyszłym roku, ulica Karowa stanie się przejezdna na odcinku od ul. Robotniczej aż do płk. Dąbka. Jak poinformowała nas Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga, rozpoczęcie drugiego etapu jest uzależnione od postępu prac przy budowie siedziby Sądu Okręgowego. Mają się one zakończyć w czerwcu 2017 roku.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama