UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nadają TON

 
Elbląg, Nadają TON
(fot. AD)

Dmuchana łódź piratów, modele samolotów, skoki na trampolinie, gry, loterie i konkursy, a przede wszystkim występy artystyczne podopiecznych organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych – takie atrakcje zapewnił na Placu Kazimierza Jagiellończyka festyn integracyjny, inaugurujący Tydzień Osób Niepełnosprawnych. Gwiazdą wieczoru był Ryszard Rynkowski. Zobacz fotoreportaż.

Podczas oficjalnego otwarcia obchodów TON wszystkich zgromadzonych przywitała Barbara Dyrla, dyrektor Departamentu Społecznego Urzędu Miejskiego w Elblągu. Festyn inauguruje jubileuszową edycję XX Tygodnia Osób Niepełnosprawnych im. Ewy Sprawki i jest organizowany przez Elbląską Radę Konsultacyjną Osób Niepełnosprawnych (ERKON).
       – Ideą festynu jest integracja osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi mieszkańcami naszego miasta – mówiła Kamila Domowska z ERKON-u. – Chcemy pokazać, że osoby niepełnosprawne tak samo marzą, chcą pracować, uczestniczyć w życiu kulturalnym i społecznym naszego miasta i mają prawo do tego, żeby razem z naszą społecznością zaistnieć. Nie tylko od święta, ale na co dzień. Atrakcji nie zabraknie, każdy znajdzie coś dla siebie.
       Pogoda cały czas dopisuje, a chętnych coraz więcej. Każdy może przyjść, zobaczyć czym dana organizacja się zajmuje. Można też sprawdzić, jak zostać wolontariuszem. Czego zatem szukają elblążanie na dzisiejszym festynie i co sądzą o tego typu imprezach?
       – Mamy dzisiaj piękny dzień, mamy maj, który jest chyba najładniejszym miesiącem w roku, jest to dobry powód, żeby wyjść z domu i żeby zobaczyć, co się dzieje w naszym mieście. Jest okazja, żeby zobaczyć kilka fajnych rzeczy – opowiada pan Krzysztof. – Jako, że znam temat „od podszewki”, ponieważ mam brata, który zajmował się prze wiele lat osobami niepełnosprawnymi, uważam, że takie imprezy są bardzo potrzebne.
      

 


       – Przyszedłem dzisiaj, żeby zobaczyć występ mojego sąsiada – Ryszarda Rynkowskiego – wyjaśniał pan Jerzy. – Możliwe, że będę musiał jeszcze poczekać, ale to nic. Cieszę się, że coś się dzieje dzisiaj, że można wyjść z domu i jakoś inaczej spędzić niedzielę. W Elblągu powinno być więcej imprez tego typu, jakichkolwiek, a dla niepełnosprawnych to już zwłaszcza.
       – Nie przyszłam dzisiaj w jakimś konkretnym celu, raczej ot tak, żeby pospacerować, może spotkam znajomych – mówiła pani Jadwiga. – Takie imprezy są potrzebne, są dobrą okazją do integracji elblążan.
       – Synek bardzo chciał przyjść, zwłaszcza, gdy się dowiedział, że mają być modele samolotowe – mówił pan Robert, który na dzisiejszy festyn wybrał się z żoną i synem. – I tak sobie patrzy dobre parę minut na te samoloty, poza tym jest to dobra okazja, żeby miło spędzić niedzielę, a przy okazji zobaczyć coś ciekawego.
       – Chciałabym w niedalekiej przyszłości zapisać się do jakiegoś wolontariatu, jeszcze nie wiem gdzie, ale podoba mi się pomysł terapii z psami – opowiadała Kasia. – Takie wydarzenia są potrzebne w naszym mieście, bo pokazują, jak bardzo potrzebna jest większa ilość chętnych pomagających innym.
       Przez cały tydzień (21-26 maja) każdy elblążanin będzie mógł sprawdzić, czym zajmują się dane placówki, obejrzeć wystawy prac ich podopiecznych, czy wziąć udział w warsztatach rękodzieła.
       Honorowy patronat nad XX Tygodniem Osób Niepełnosprawnych objął prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk.
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Jakby pięknie i wielkomiejsko wygladało w tle duńskie PORTO, a tak to mamy identyczny widok patrząc od strony Swiatowidu, jak w 1966 roku. Czyż nie cudowne mieliśmy władze, że przez 46 lat nie zmieniło się tu nic. Do Elbląga jakoś postęp cywilizacyjno - architektoniczny nie dochodzi. .
  • Marudo z. lsztyna zamilknij
  • Gwiazda wieczoru - R. Rynkowski nie dał koncertu. Lipa!!!!!
  • Ryszard Rynkowski nie miał grac koncertu, miała wystapic druzyna z bitwy na głosy, i tak tez było. To był charytatywny koncert dla osób niepełnosprawnych oraz Elblązan, którzy głosowali na naszych uczestników, pogoda oraz impreza -udana. Mysle ze w nastepnym roku mozna jeszcze wiecej i mocniej :)) pozdrawiam
  • Poprawcie bład- Rynkowski nie miał grac koncertu, tylko jego druzyna z bitwy pozdrawiam
  • A co mówi plakat ? "Gwiazda wieczoru - RYSZARD RYNKOWSKi i jego zespół z bitwy na głosy" www.portel.pl
  • Mówi ze wystąpi Ryszard z zespołem Bitwy na głosy, - a czy Ryszard śpiewał w programie? Nie, spiewał tylko zespół, moze sie czepiam, ale pewnie duzo osób źle zrozumiało. ..
  • ". .. .Gwiazdą wieczoru będzie Ryszard Rynkowski, który o godz. 18 wystąpi ze swoim zespołem z „ Bitwy na Głosy” . Festyn zakończy się o godz. 20.. .. ." jak by nie czytac ze zrozumieniem to Rychu mial byc. .. no ale. ..
Reklama