UWAGA!

Nadal krucho z pieniędzmi na radiowozy

 Elbląg, Nadal krucho z pieniędzmi na radiowozy
fot. WS

W tym roku mają znaleźć się pieniądze na remont i modernizację budynku elbląskiej komendy policji przy al. Tysiąclecia. Na pewno natomiast nie będzie nakładów z kasy resortowej na zakup nowych samochodów, a te, którymi jeżdżą elbląscy policjanci będą naprawiane dzięki wsparciu samorządów. – Mamy 5-10-letnie lanosy, ople, skody, które przejeżdżają nawet 90 tys. kilometrów rocznie. Wymagają więc coraz większych nakładów finansowych i tego się obawiam w 2013 r. – mówi insp. Marek Osik, Komendant Miejski Policji w Elblągu.

Baza lokalowa elbląskich policjantów wymaga remontu. Zarówno obiekt przy al. Tysiąclecia, jak również ten przy ul. Królewieckiej. Jest nadzieja, że jeszcze w tym roku przekazane zostaną resortowe pieniądze na niezbędne prace modernizacyjne.
       - Obecnie jest wdrażany program standaryzacji policji, który obejmuje m.in. inwestycje i ma zapewnić środki na ich realizację – zapowiada mł. insp. Andrzej Zielonka, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. - Teraz jest początek roku i konkretnie nie mogę powiedzieć, jakie środki zostały przekazane na nasz garnizon. Priorytetem jest wybudowanie Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi , bo stan techniczny tamtejszego obiektu jest bardzo zły. Kolejny etap to rozbudowanie komendy w Nowym Mieście Lubawskim oraz w Olsztynie. Jeśli chodzi o Elbląg – kontynuuje mł. insp. Zielonka - mówimy o środkach, które są przeznaczone na remonty, bo nowej komendy tutaj budować nie będziemy. Myślę, że ten obiekt przy al. Tysiąclecia wymaga wyremontowania i myślę, że znajdą się na to środki, ale jest to decyzja ministra spraw wewnętrznych i administracji.
       Już wiadomo natomiast, że elbląska jednostka nie może liczyć na wsparcie resortu, jeśli chodzi o zakup nowych pojazdów lub naprawę starych.
       - Na chwilę obecną w budżecie nie są zaplanowane zbyt duże środki na pojazdy służbowe i zobaczymy czy to ulegnie zmianie – stwierdza zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.
       To nie budzi optymizmu.
       - Będzie tak samo ciężko, jak w roku 2012 – prognozuje insp. Marek Osik, Komendant Miejski Policji w Elblągu. - W ub.r. naprawialiśmy samochody za pieniądze samorządów. Urzędy miejskie, gminne przekazywały nam środki finansowe na ten cel i liczę na podobne wsparcie w roku 2013. 80 proc. tego wsparcia przeznaczymy na naprawę pojazdów służbowych.
       - Zasilenie w pojazdy mieliśmy kilka lat temu – kontynuuje szef elbląskich policjantów. - Te pojazdy są już 4-5 letnie i wymaja gają coraz większego wkładu finansowego i napraw. Mamy radiowozy, które w jeden rok potrafią przejechać 80-90 tys. kilometrów. Z racji przebiegu i wieku będą coraz bardziej usterkowe. W 2012 r. otrzymaliśmy jeden nowy pojazd, który został zakupiony wspólnie z pieniędzy prezydenta Elbląga i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie – zauważa insp. Marek Osik. - Nie mamy natomiast informacji o nowych, dużych zakupach. W naszej jednostce jeżdżą jeszcze lanosy, 10-letnie ople, skody. Ich utrzymanie bardzo dużo kosztuje i tego się obawiam w roku bieżącym. A sprawny transport to szybkość reakcji, mobilność policjantów i pomoc w wykonywaniu zadań – podkreśla Komendant Miejski Policji w Elblągu.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nowe radiowozy są ale w Olsztynie wychodzą z założenia że do Elblaga nie warto przekazać bo tam szybko niszczą i rozbijają. Lepiej dać na Ostródę, Dobre Miasto, Giżycko, Braniewo czy inne małe komendy a Elbląg niech się tłucze wyremontowanymi klamotami jakie sami sobie zafundowali w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania i braku dbałości o sprzęt.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  informator(2013-01-28)
 • Zalecam spacery piesze - zdrowe tanie i bezpieczniej będzie na chodnikach miasta. Zza szyb samochodów widać jednak mniej. Mamy też komunikację miejską. .. .Moim zdaniem wystarczy kilka samochodów interwencyjnych w kilku punktach miasta. Władza nie powinna izolować się od ulicy. Szczególnie Pan Władza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz Lewandowski(2013-01-28)
 • Podpisuję się po wyższym komentarzem.
 • jak niektórzy policjanci przestana podwozić żony z pracy, do pracy i swoje dzieciaki do szkoły to komendant zauważy że liczba km zmaleje. Ale jak ktoś lubi jak mu graja na nosie no to później sa efekty.
 • Szczególnie szybkość imobilność w wykonywaniu zadań jak się szybko chce zjeść na Mc Donaldzie. Pierwszy komentarz jest idealny.
 • Wystarczy zlikwidowac Straz Miejska i przesunac srodki (1,6mln, przy zakladanych wplywach 1,4mln) na dofinansowanie policji. Bedzie na samochody i na etaty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Taki jakis tam(2013-01-28)
 • Z tego wynika, że niektóre z tych samochodów przejechały 250 km/dziennie. Ciekawe gdzie jeżdżą bo akurat moje okna wychodzą na komendę i w większości samochody stoją. Myślę że jest jakaś norma przejechanych kilometrów po której można się starac o zakup nowych i to jest włśnie 250 km dziennie.
 • Panie Mariuszu Lewandowski, bzdury Pan piszesz. .. .co oznacza kilka radiowozów interwencyjnych???, czy zna Pan realia funkcjonowania służby w Elblągu??? Chyba nie. .. .Uświadamiam Pana, że na 12 godzinnej zmianie w ruchu jest od 4 do 6 radiowozów patroli interwencyjnych, uważa Pan że na całe miasto to wystarczająca ilość??? Raptem to jest 6 podjętych interwencji jednocześnie a co z resztą??? Niektóre interwencje i zadania trwają nawet kilka godzin i do patrolowania pozostaje mniej zespołów. .. . Ludzie ocknijcie się !!! Miasto ma ponad 120 tyś mieszkańców, do tego okoliczne wsie i miasteczka. .. Policjanci, też ludzie jeść muszą, a i z toalety skorzystać też, ciągle pretensje do nich że stoją koło MC Donalda, to na stacji benzynowej. .. . Wszystkim psioczącym na Policjantów życzę, aby w chwili gdy będą pomocy potrzebowali, to patrol szedł będzie do nich spacerkiem ( pytanie komu to na zdrowie wyjdzie?), lub czekał będzie na komunikację miejską. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niebieski emeryt mundurowy(2013-01-28)
 • Dokładne pierwszy komentarz 100% poparcia ruszyć tyłki to i na ulicach będzie bezpieczniej. Do MC'a na spacerek Swoją drogą pieniądze ze staż wiejskiej przesunąć na policje oni pracują dłużej niż do 15 i czasem coś robią w przeciwieństwie do sm, która zbiera pieniądze z mandatów na starówce na wycieczki prezydium. Mam nadzieję, że nowy prezydent podejmie decyzje o oszczędnościach na niepotrzebnej straży miejskiej i zlikwiduje śmieszne parkometry w miasteczku 100tyś. , które ledwo pokrywają swoje utrzymanie, natomiast utrudniają życie kilku kierowcom, którzy tu jeszcze zostali
 • A gdzie są moje dwa wpisy ?
 • A czego się spodziewaliście po tym pomylonym województwie? Tu jedynie bida ma się dobrze, a jak już uda się znaleźć jakis fundusz to wszystko idzie na dwie pipidówy: olsztyn i gołdap.
 • -a co z "krymuchami", którzy muszą pełnic"sluzbę swoimi lub rodziny samochodami?
Reklama