UWAGA!

Nadal wierzą w siłę koalicji

 Elbląg, Działacze PO mowią: to jeszcze nie koniec, w koalicji siła
Działacze PO mowią: to jeszcze nie koniec, w koalicji siła (fot. Anna Dembińska)

Działacze Platformy Obywatelskiej analizują wynik Koalicji Europejskiej w ostatnich wyborach i zapewniają: to był pierwszy akt przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi i dobry prognostyk. Nie tracą wiary i nadal chcą iść po głosy ramię w ramię z koalicjantami. Ci jednak się wyłamują. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że Rada Naczelna podjęła uchwałę o budowie bloku wyborczego pn. Koalicja Polska. - Ja bym jeszcze nie przekreślał niczego - stwierdza Jacek Protas z PO (KO).

Kolejne wybory, kolejne polityczne fronty. Opozycja kontra Prawo i Sprawiedliwość. Najpierw Koalicja Obywatelska, a na eurowybory - Koalicja Europejska. Ramię w ramię z PO po głosy ruszyły PSL, SLD, Nowoczesna, Zieloni i mniejsze ugrupowania. W skali kraju nie udało się wygrać z Prawem i Sprawiedliwością, ale Warmia i Mazury dały swój mandat KO.
       - Musieliście mnie znaleźć na miejscu nr 10, ale udało się wam. W Elblągu i powiecie elbląskim zdobyłem prawie 10 tys. głosów [w sumie w okręgu obejmującym także województwo podlaskie Protas otrzymał 52 tys. głosów - red.] i za to bardzo dziękuję - mówi Jacek Protas, kandydat do europarlamentu z listy Koalicji Europejskiej. - Obdarzyliście mnie dużym zaufaniem. KE wygrała wybory w województwie warmińsko-mazurskim - wskazuje. - Bardzo nam zależało, by po wygranych jesiennych wyborach do sejmiku województwa również w tych europarlamentarnych podtrzymać tę passę. By pokazać, że województwo warmińsko-mazurskie, mimo że leży po wschodniej części Wisły, należy do cywilizacji zachodu. W skali województwa uzyskaliśmy 42,15 proc. głosów, a PiS 40,7 proc. Przewaga została utrzymana. Cieszy też zdecydowane zwycięstwo w samym Elblągu.
       - W tej chwili trwają analizy powyborcze, wszystkie ugrupowania, jak również kandydaci podsumowują swój wynik - kontynuuje Jacek Protas. - Dziś mamy zarząd regionu PO, na którym omówimy sytuację, a w najbliższą sobotę zaplanowana jest Rada Krajowa, na której będziemy mówili o przyszłości.
       Bo partie polityczne już szykują się do jesiennych wyborów parlamentarnych.
       - Już dziś mogę powiedzieć, że Platforma Obywatelska jest bardzo przywiązana do projektu jednoczenia opozycji - mówi Jacek Protas. - Taką samą propozycję stawiać będziemy na kolejne wybory. Zrobimy wszystko, by blok prodemokratyczny, proeuropejski był jak najszerszy. To zależy oczywiście od innych ugrupować - zaznacza. - Wiemy już, że PSL zapowiada budowę swojego bloku, ale a bym jeszcze nie przekreślał niczego. Uważam, że jeszcze wszystko przed nami. Chcemy do końca czerwca wiedzieć, jacy partnerzy będą z nami pracować. Tylko wspólnie, tylko w koalicji możemy te wybory wygrać - podsumował.
       Do wyborów, ale tych sprzed 30 lat, nawiązał senator Jerzy Wcisła: - Polacy, którzy w tradycji mają powstania, śmierć, walkę z okupantem, że można pokonać totalitaryzm kartką wyborczą - mówił.
      
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dlaczego we wszystkich filmach z ulicznymi sondami, ludzie tak bardzo wstydzą się tego, że popierają Kałolicję Obywatelską?
 • Konfederacja będzie tym języczkiem uwagi, dzięki któremu będzie patrzeć PiSowi na ręce, a co najważniejsze nie dopuszczą do tego pompowanego sztucznego tworu zwanego wiosna (vide ruch palikota). Chcecie uratować Polskę przed deprawacją i zatraceniem polskiej świadomości, to proszę zagłosujcie na jesieni na Konfederację.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9
  24
  ElbląskiPatriota(2019-06-03)
 • Weźcie się zajmijcie hodiwlą jedwabnikow i tem na jakimś forum opowiadajcie swoje bajki Za lata kłamstw nikt już wam nie uwierzy
 • To że na was głosowali bezmózgowcy nie wyborcy to cud. I tak wygrało PIS a wy pomału na aut i tyle. O czym wy marzycie ?????
 • Nie wstyd J. P. za to jak dbał o Elbląg. Walił kase dla olsztyna i to niby Elblażanin??
 • @ElbląskiPatriota - Za trudnych słów używasz. Przeciętny "erłopejczyk" z kałolicji i przeciętna pisowska "madka" nie zrozumieją, co to znaczy deprawacja, zatracenie i świadomość. Do nich trzeba mówić językim unga bunga.
 • Z czego oni się cieszą, jeszcze chwila i znikną P I S pomoże by znikneli.
 • ,, Polacy, którzy w tradycji mają powstania, śmierć, walkę z okupantem, że można pokonać totalitaryzm kartką wyborczą - mówił. '' Panie Senatorze Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, żeby klęskę swojej Platformy et consortes podpierać wolnościowymi zrywami Narodu Polskiego przeciw rosyjskim, sowieckim, niemieckim i hitlerowskim okupantom to trzeba być skończonym idiotą. Skończonym idiotą. Incitatus miałby więcej poczucia przyzwoitości i wyczucia niż Pan. Tyle w temacie.
 • 500 kupilo ludzi mnozymy sie na potege. .jedno baby za drugim ja se zrobie tyle ile bende mniec sil
 • Panie M zajmij się pan ratownictwem, nie nudz nie pchaj się do um, bo szanse zadne zwlaszcza ze dobrze bawiłes sie w towarzystwie, zniknij pan zwizji bo potrzeba ludzi z kulturą, aparycją a nie chrzanieniu glupot i mrzonek! Jestescie zepsutą formacją i zepsutymi ludzmi
 • Co oni za zioło palą że takie mają odloty
 • Co za różnica.PiS i PO to koledzy krzywdy sobie nie zrobią.Sztuczna wojenka na potrzeby własnych interesów.Jedni i drudzy mają jak u Pana Boga za piecem tylko grają teatr a ty narodzie masz tylko przyklaskać w wyborach.Ani PiS ani PO kiedyś znikną i nastąpi normalność.
Reklama