UWAGA!

Nagły powrót zimy

 
Elbląg, Na bocznych ulicach zalega gruba warstwa błota pośniegowego
Na bocznych ulicach zalega gruba warstwa błota pośniegowego (fot. WS)

Dziś w nocy (7/8 lutego) do naszego miasta wróciła biała zima. Trwające kilkanaście godzin opady śniegu spowodowały już spore utrudnienia na ulicach i chodnikach. A śnieg ciągle pada...

Po szybkiej odwilży i kilkunastu dniach bez śniegu, nad Elblągiem pojawiły się chmury, z których sypnęło białym puchem. Właściwie możemy mówić i tak o sporym szczęściu. Podczas, gdy ogólnopolskie media od kilku dni informowały o katastrofalnych opadach w wielu regionach kraju, u nas śniegu nie było w ogóle. Panowały jedynie niewielkie mrozy i przymrozki powodujące, zwłaszcza w nocy i w godzinach porannych, gołoledzie na ulicach i chodnikach. W tym czasie nie obyło się bez sporej ilości kolizji i zwiększonej liczby osób ze złamaniami w elbląskich placówkach zdrowia. Ostatniej nocy sytuacja uległa zmianie. Mamy temperatury w granicach zera stopni i ciągle padający śnieg.
       - Opady śniegu nieprzerwanie trwają od wczoraj, od godz. 22 - mówi Zbigniew Zajul, koordynator akcji zimowej w Elblągu z firmy SKANSKA. - Wczoraj krótko po rozpoczęciu opadów na ulice wysłaliśmy 8 pługopiaskarek. Ich głównym zadaniem było utrzymanie w przejezdności dróg pierwszej kolejności odśnieżania. W tej chwili po ulicach jeździ 6 pługopiaskarek. Sytuacja na głównych ulicach w mieście jest już opanowana, gdzieniegdzie jedynie wymagane są poprawki z naszej strony. Powoli też przystępujemy do odśnieżania ulic drugiej kategorii, z których na bieżąco, podobnie jak w przypadku pierwszej kategorii, usuwać będziemy błoto pośniegowe. Na głównych drogach rozsypaliśmy też mieszankę piaskowo-solną. W nocy ciągniki odśnieżały znajdujące się pod naszą opieką chodniki. Jednak w związku z ciągle padającym śniegiem w czasie działań nocnych nie posypywały ich piaskiem. Będzie to zrobione zgodnie z harmonogramem w momencie ustania opadów - kończy Zbigniew Zajul.
       Patrząc po godz. 8 na elbląskie ulice widać, że główne arterie (jak np. Al. Grunwaldzka) są czarne i bezproblemowo przejezdne.

 


       Gorzej sytuacja wygląda na bocznych ulicach. Zalega na nich dość gruba warstwa błota pośniegowego. Zakrywa ono wiele dziur, które pojawiły się w ulicach w czasie tej zimy. Łatwo więc w tej sytuacji o uszkodzenie pojazdu. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę. Pieszych prosimy o rozwagę zwłaszcza podczas przechodzenia przez jezdnię. Na śliskiej nawierzchni samochód ma zdecydowanie dłuższą drogę hamowania i nietrudno wówczas o potrącenie.
      

Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Spadło raptem kilka centymetrów śniegu i już tego robić wielkie halo? Przecież to ledwo popadało, a tu się piszę jak by spadło z 50 cm i totalny paraliż. Rozumiem w Londynie gdzie każda ilosc śniegu to paraliż miasta, ale tutaj? Co to jest. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia. Normalny delikatny opad.
 • Gruba warstwa błota pośniegowego? Gdzie? Duży opad śniegu? Gdzie? W głowach się miesza chyba, ledwo pobieliło a tu lamenty.
 • Straszne rzeczy!!! Kto to widział, żeby w zimę padał śnieg???
 • Komentarze służb odpowiedzialnych za odśnieżanie. Zamiast odśnieżać śpią smacznie w domu a do pracy na 9,00
 • Wszyscy wracają do Elbląga! Najpierw Słonina, teraz zima. .Nie ma co, Elbląg się rozwija.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tomeczeczek(2013-02-08)
 • Artykuł porażka. Swoją drogą wyobrażacie sobie serwis informacyjny na którym jest "zapisana" 1/4 strony tekstami jak to samochód potrącił dziecko, Złapali złodzieja kaloryferów z remizy strażackiej itp. .? Tyle się właśnie w Elblągu dzieje - co jest niezrozumiałe biorąc pod uwagę historię, położenie i wiek miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tomeczeczek(2013-02-08)
 • wow ale news
 • *a 3/4 całkowicie puste
 • Jak to wróciła zima? A ona gdzieś odeszła? Jest i będzie jeszcze dłuuugo. Lato nie zawsze jest u nas ale zima zawsze!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Taki klimat(2013-02-08)
 • pusty tekst, popada i stopnieje - czyli normalnie
 • O której godzinie wzieła się do pracy firma odsnieżajaca w Elblągu???w walce ze śniegiem od tego zacznijmy. Czy nie czekali aż śnieg sam stopnieje.
Reklama