UWAGA!

Nareszcie weekend: drugi tydzień ferii i WOŚP

Każdy z nas czekał na to pięć długich dni roboczych - nareszcie nadchodzi wyczekiwany weekend! Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? W ten weekend jest w czym wybierać, a portEl.pl przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia czasu w Elblągu i okolicach.

Od poniedziałku w naszym województwie trwają ferie. Na ten czas miasto zaplanowało wiele atrakcji. Aktywności w trakcie wolnego, zapewni również dzieciom MOSiR, biblioteka czy Kino Światowid. Sprawdzcie ściągę, w której podpowiadamy, jak spędzić ferie w Elblągu.

 

Sobota (28 stycznia)

Warto zaplanować sobie wspólny czas i w sobotę razem z dzieckiem i w tę sobotę wpaść z wizytą do biblioteki. Można wypożyczyć coś do czytania na nadchodzący tydzień i wziąć udział w zajęciach.

 

W tę sobotę, jak co tydzień wystartuje parkrun, czyli cykl spotkań dla osób, które lubią się ruszać i wspólnie spędzać czas na rekreacji. Do pokonania jest zawsze 5 km. Nieważne jak: biegiem, spacerem, z kijkami, z psem, z wózkiem. Nie liczą się rekordy, choć czas jest mierzony. Liczy się udział. Udział w parkrun jest bezpłatny, ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji. Najnowsza edycja jest połączona z 17. Biegiem WOŚP Policz się z cukrzycą.

 

Niedziela (29 stycznia)

Wygrać z sepsą – to cel kolejnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już w niedzielę również w Elblągu odbędzie się finał tej corocznej charytatywnej imprezy. W Elblągu wystąpią Karmen, Szalone i Szalone Małolaty, Fumez, Blind Box, The Nierrobers i Etna Kontrabande. Pomiędzy występami na starówce będą się oczywiście odbywać orkiestrowe licytacje.

 

Resztę nadchodzących imprez znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.

 

Zachęcamy również do sprawdzenia, co warto obejrzeć w elbląskich kinach. A tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, tradycyjnie zachęcamy do skorzystania z serwisu NaWynos, który oferuje m.in. pizzę na dowóz w Elblągu.

red.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama