UWAGA!

Nauczyciele poszukiwani

Anna Korzeniowska, naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim poinformowała o ośmiu wolnych etatach dla nauczycieli w elbląskich szkołach. Zainteresowane pracą w szkole osoby powinni szybko podjąć decyzje, bo nowy rok szkolny rozpoczyna się już w nadchodzący poniedziałek. My podajemy szczegóły.

Można stwierdzić, że kadra nauczycieli w elbląskich placówkach oświatowych jest już skompletowana. Elbląskie dzieci i młodzież uczyć będzie w nadchodzącym roku szkolnym 2100 pedagogów, a do skompletowania kadry trzeba bardzo niewiele. Na chętnych oczekuje osiem wolnych etatów. Konkretnie na trzech anglistów oczekują w Gimnazjum nr 1 i w szkołach podstawowych nr 23 i nr 4. W Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług jest wolny etat dla matematyka, a w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 czeka etat na germanistę. Gimnazjum nr 2 zatrudni nauczyciela od techniki, a w Centrum Kształcenia Praktycznego wolne miejsca pracy oczekują na nauczycieli zawodów fryzjera i cieśli. Zainteresowane podjęciem pracy osoby powinny najpóźniej w piątek 29 sierpnia zgłosić się bezpośrednio u dyrektorów wymienionych szkół.
     Wymienione braki kadrowe nie wpłyną na cykl zajęć lekcyjnych w szkołach, bowiem ich dyrektorzy, w przypadku braku chętnych do podjęcia pracy, zostali upoważnieni do przydzielenia godzin ponad normatywnych zatrudnionym już nauczycielom.
     
     Mówi Anna Korzeniowska, naczelnik Wydziału Edukacji w UM w Elblągu:
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • nauczyciele poszukiwani żywi lub martwi! Cena: całe 1000PLN. Angliści wracajcie do kraju, jest dla Was robota!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  blabla(2008-08-28)
 • Pędzą, lecą i nie wyrabiają na zakrętach żeby móc robić za tą wspaniałą pensje. Szeregowiec terminowy zarabia więcej niż nauczyciele na początku, a odpowiedzialność nauczyciela o wiele większa.
 • JASNOŚĆ ciekawe dla czego odeszli ci nauczyciele, część pewnie z powodów finansowych ale z tego co ja wiem są też i inne powody zwłaszcza w SP4
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  JASNOŚĆ(2008-08-29)
 • A tymczasem nasz kochany PWSZ wypluwa co roku dziesiątki polonistów, którzy od lat nie mogą znaleźć pracy w Elblągu. Żeby było weselej mają kadrę do kształcenia i anglistów i germanistów, bo są tam te filologie, jednak jakoś nikt nie wpadł na pomysł zamknięcia jednego kierunku, a podwojenia mocy przerobowych na drugim. No tak - stołki.
 • Praca dla nauczycieli po szkole może i jest, jednak jaki sens walczyć z tym systemem, rozbestwionymi dzieciakami i dyrekcją skoro można mieć tyle samo albo i więcej za wykładanie towarów w sklepie. Nauczyciele są niedoceniani - przecież oni pracują tylko naście godzin w tygodniu, mają wakacje, wszystkie ferie i inne przywileje. Jednak nikt nie patrzy na to ile lat muszą poświęcić na naukę, ile czasu pracują w domu oraz w szkole miedzy lekcjami. Nie zauważa się również że to na nich spoczywa odpowiedzialność za wykształcenie przyszłych pokoleń, pokoleń które będą pracowały na naszą emeryturę o ile jej dożyjemy. Nauczyciele odchodzą z powodu często marnych pensji, przedpotopowej dyrekcji z znajomościami w kuratorium, wyżywającej się z swoich stresów i kompleksów na podwładnych. Nauczyciele dla społeczeństwa powinni być przynajmniej tak samo ważni jak lekarze. P. S. rodzice - nauczyciele nie mają wychować waszych dzieci, mają im przekazać wiedzę. Więc jeśli narzekacie na swoje "pociechy" to sami weźcie się za ich wychowanie.
 • Rodzice małych dzieci, dla którzych jaśnie oświecona minister edukacji szykuje obniżenie wieku szkolnego, protestujcie i nie pozwólcie zabrać waszym pociechom dzieciństwa. Szkoły są do tego nieprzygotowane! Miasta są do tego nie przygotowane, dyrektorzy szkół oraz samo ministerstwo!!!! Ratunku!!!
 • do ostatniego wpisu -Za to maluszki o rok wcześniej będą indoktrynowani przez katechetów i kolejne zastępy w sutannach dostaną przywileje nauczycielskie I o to tu chodzi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  apostat(2008-08-29)
 • Gdyby tak dobrze potrząsnąć oświatą, nowych nauczycieli trzeba by było trzystu. Tak będzie, życie wszystko zweryfikuje. Apostat, nie czepiaj się tych spraw. Indokrynują, a bandziorków coraz więcej.
 • Apostat, gdyby w szkole był tylko w-f i śpiew to i tak nie było by z tego więcej medali olimpijskich, ani zwycięstwa w Eurośpiewie.
 • żeby było dobrze społeczeństwo musi tego chcieć. Polska szkoła choć nie doinwestowana w informatyce zbiera światowe laury. Ilu w tej dziedzinie mamy Mistrzów świata. A przecież rodzice gonią od komputerów swoje pociechy. Talenty trzeba szlifować. I to one powinny uczyć nowe pokolenia za odpowiednią opłatą.
 • OLIMPIA - Warmia Grajewo hit rundy !!!sobota 2008-08-30 g. 17.00 !!! Serdecznie zapraszamy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wojciecchhh(2008-08-29)
 • Niesamowite, dawać ile daja kasy za wakaty inaczej to wolę siedzieć i dorabiac na korkach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Juniorr(2008-08-29)
Reklama