UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nauka i sport mogą iść w parze

 
Elbląg, Nauka i sport mogą iść w parze
fot. Anna Dembińska

Przeciąganie liny, a chwilę później znalezienie prawidłowej odpowiedzi na pytanie z zakresu przyrody - m.in. z takimi sprawnościami musieli mierzyć się uczniowie z trzech elbląskich podstawówek podczas XXVI Turnieju Wiedzy i Sprawności. Najlepsi okazali się przedstawiciele klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 4. Zobacz zdjęcia.

Już po raz dwudziesty szósty uczniowie elbląskich szkół podstawowych rywalizowali w Turnieju Wiedzy i Sprawności, którego celem jest sprawdzenie wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych, a także umiejętności sportowych uczniów szkół podstawowych. Pomysłodawcą imprezy jest Marek Pruszak, który dba o to, by odbywała się ona co roku - Wszystko zaczęło się dwadzieścia sześć lat temu w Wojewódzkim Ośrodku Kultury. Wtedy nawet przyjeżdżały szkoły spoza naszego miasta. W turnieju promujemy rozwój fizyczny i intelektualny, żeby była i duża wiedza i jednocześnie duża sprawność fizyczna. Mocny akcent stawiamy także na kulturę kibicowania - powiedział Marek Pruszak. W tegorocznym finale zameldowały się klasy czwarte ze Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 18, Szkoły Podstawowej nr 25 oraz Szkoły Podstawowej nr 15. Przedstawiciele ostatniej ze wspomnianych klas z przyczyn losowych nie mogli dotrzeć na ostatni etap rozgrywek, zatem o miano najlepszej rywalizowali uczniowie z jedynie trzech szkół. Turniej podzielony był na trzy etapy, zespoły naprzemiennie odpowiadały na pytania z przyrody, by chwilę później rywalizować w konkurencjach sportowych. Wśród atrakcji sportowych było przeciąganie liny, wyścig z toczeniem opony oraz rzut piłką do bramki z 6. metra. Konkurencje sportowe nie sprawiły uczniom większych problemów, jednak na pytania z zakresu przyrody musieli poświęcić nieco więcej czasu. Określenie nazwy zboża na podstawie ilustracji, dopasowanie organizmów żywych do odpowiedniej warstwy lasu, czy określenie formy terenu na podstawie opisu to tylko niektóre z zadań, z którymi zmierzyli się młodzi ludzie. Najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4, tuż za nimi uplasowali się przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 25, a na najniższy stopień podium przypadł czwartoklasistom ze Szkoły Podstawowej nr 18.
      
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Serdeczne pozdrowienia dla rocznika 89' z SP4;-) my też wygrywaliśmy w podobnym konkursie, a nazywał się on "Matematyka i Sport". Puchar mam nadzieję, gdzieś w gablocie szkolnej jeszcze dumnie stoi. Widać SP4 to potęga jeżeli chodzi o takie konkursy;-) Pozdrowienia dla mojej wychowawczyni, Pani Kasi, która jest aktualnie dyrektorem szkoły.
Reklama