UWAGA!

"Nawet nie zdają sobie sprawy, jak wiele dobrego zrobili" (wracamy do tematu)

 
Elbląg, "Nawet nie zdają sobie sprawy, jak wiele dobrego zrobili" (wracamy do tematu)

To dwoje uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych pomogło 10-letniej dziewczynce, okradzionej w autobusie. – Nawet nie zdają sobie sprawy, jak wiele dobrego zrobili. Moja córka jest chora. Gdyby została sama, bez kluczy, telefonu, dostałaby ataku. Wolę nawet o tym nie myśleć. Dlatego proszę o nagłośnienie tej historii, bo warto podkreślić ich zasługi – mówi pani Katarzyna, mama 10-latki.

Tydzień temu pani Katarzyna zaapelowała za pośrednictwem portEl.pl do osób, które pomogły jej córce, by się do niej zgłosiły, bo chciałaby im podziękować za to, co zrobili. Przypomnijmy, że 10-letnia dziewczynka, wracając ze szkoły autobusem linii nr 13, została okradziona przez jednego z mężczyzn, który zabrał jej plecak. Świadkami zdarzenia było dwoje młodych ludzi, jak się okazuje uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych.
       - Jechaliśmy autobusem nr 13, w okolicy szpitala wojewódzkiego dziewczynka postawiła plecak na siedzeniu i poszła skasować bilet. W tym momencie plecak zabrał mężczyzna około trzydziestki, który natychmiast wysiadł na przystanku przy szpitalu. Zaczęliśmy krzyczeć do kierowcy, by zatrzymał autobus, ale on już był na skrzyżowaniu i powiedział, że nie może się tutaj zatrzymać, bo to jest niebezpieczne. Zatrzymał się na kolejnym przystanku – relacjonują Maciej i Roksana, uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych.
       Maciej popędził na wcześniejszy przystanek, a jego koleżanka została z 10-latką. – Gdy przybiegłem na miejsce, ten mężczyzna w kapturze cały czas stał na przystanku. Dziwnie się zachowywał, było czuć od niego alkohol, być może coś jeszcze wziął, miał bardzo czerwone oczy. Plecak leżał kilka metrów od niego, patrzył dziwnie na niego. Zabrałem plecak i wróciłem do dziewczynki – opowiada Maciej.
       – Nawet nie zdają sobie sprawy, jak wiele zrobili. Moja córka jest chora. Gdyby została sama, bez kluczy, telefonu, dostałaby ataku. Wolę nawet o tym nie myśleć. Dlatego proszę o nagłośnienie tej historii, bo warto poskreślić ich zasługi – mówi pani Katarzyna, mama 10-latki.
       Na drugi dzień po opublikowaniu apelu na portEl.pl, z naszą redakcją skontaktowała się mama Macieja, dostaliśmy też maila od Roksany. Wymienili się telefonami. – Umówiliśmy się wstępnie na czwartek na spotkanie w pizzerii. Chciałam, żeby córcia mogła im osobiście podziękować. Postawa policji też jest wzorowa. Dwa dni jeździli i sprawdzali monitoring. Potem znowu dzwonili do mnie, że nic im się nie zgadza, więc jeszcze raz z Zuzią dokładnie historię sprawdzaliśmy przystanek po przystanku. Okazało się, że cała akcja miała miejsce dalej niż początkowo Zuzia opowiadała, znowu było sprawdzanie monitoringu. Wtedy odezwał się ten chłopak. I policjanci dotarli do sedna – opowiada pani Katarzyna.
       - Policjanci już wiedzą, kto dokonał tego czynu. Nie możemy jednak w chwili obecnej nic więcej ujawniać w tej sprawie – poinformował nas Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ale mam dzielna sąsiadkę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  0
  Anna z(2019-01-16)
 • Cóż można powiedzieć... łza się kręci A serce raduje. Brawo!
 • Super uczniowie!Brawo! ZSG
 • brawo brawo!!!! cudowne zachowanie jesteście wielcy!!! panie prezydencie, nagroda od prezydenta za postawę !!!!! super !!!!!
 • dobro trzeba wychwalać, nagradzać, że warto pomagać, ze taka postawa to obowiązek, ze nie można być obojętnym szczególnie w tych czasach kiedy nikt na nikogo nie zwraca uwagi, kiedy wszyscy maja nosy w telefonie. Nagroda konieczna zeby pokazać młodemu człowiekowi ze to co zrobiłeś jest Wspaniałe !!! nagroda od prezydenta jak najbardziej!!!
 • Ale zdziczenie naszego narodu. Okraść dziecko to hańba i nie ma taka osoba prawa posługiwać się mianem człowieka.
 • Nagroda za postawę koniecznie !!!
 • Brawo Kochani! Jesteście bohaterami! Gratuluję też Waszym rodzicom tak wspaniałych dzieci, na pewno są z Was bardzo dumni :)
 • Okraść to hańba, ale bestialsko zamordować, gdy jest jeszcze w brzuchu matki jest OK?
 • A bestialko zamordować dusząc plemniki w gumce lub spuszczając do wc.
 • Czy mogę podziękować tym młodym nie znanym mi ludziom za odwagę i pomoc drugiemu człowiekowi. Jesteśmy jako społeczeństwo znieczuleni i otumanieni obrazami plastykowej, ,rzeczywistości, ,i szklanego ekranu. Oby więcej młodych stać było na wyjście poza smartfona i, ,matrixa internetu, ,. .. .. Jeszcze raz dziękuje i powodzenia w życiu, ,do końca świata, ,a nawet jednego dnia dłużej!
 • Oczywiście brawo za postawę i pomoc dziecku. Kim jest sprawca? Jakiś psychol? Jednocześnie należy pamiętać o zachowaniu ostrożności w takich sytuacjach gdyż nie wiadomo z kim mamy do czynienia. Nie wiadomo jak się zachowa, czy nie będzie agresywny, czy co gorsze nie ma jakiegoś noża lub broni. Jak wiemy wariatów po jakichś używkach nie brakuje. Szczęścia życzę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  0
  Jamess(2019-01-16)
Reklama