UWAGA!

Nie chcą takiego kodeksu

50-ciu przewodniczących komisji zakładowych Solidarności regionu elbląskiego podpisało się pod protestem przeciwko propozycjom zmian w Kodeksie Pracy.

"Proponowane zmiany przepisów prawa pracy nie stworzą nowych miejsc pracy, a pozwolą tylko na wykorzystywanie ludzi w stylu XIX - wiecznego kapitalizmu"- czytamy w wydanym stanowisku.
     "Już teraz pracownik jest w gorszej sytuacji niż pracodawca, teraz zmusza się ludzi do pracy na czarno, za głodową stawkę" - napisali związkowcy. I jak dodają, pracownicy są zastraszani i często wyrzucani z pracy za próby otrzymania tego, co im się należy.
     Dlatego też, jak stwierdzono, próby wprowadzenia zmian w Kodeksie Pracy bez zgody Solidarności jako partnera społecznego, zostaną przyjęte jako zamach na prawa i wolność związkową oraz próbę upodlenia pracowników. Przewodniczący komisji zakładowych zadeklarowali czynne włączenie się do ewentualnych akcji mających na celu obronę praw pracowniczych.
     
      Zobacz także: "Dla kogo Kodeks Pracy?"
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • niedługo ludzie będą pracować za kawałek chleba i czapke śliwek ewentualnie za talerz zupy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwator(2002-02-22)
 • Jezeli nie zostanie złagodzony Kodeks Pracy to tak się stanie. Teraz każdy pracodawca sto razy się zastanowi nim zatrudni legalnie jakiegoś pracownika. A związki zawodowe chcą, aby było tak dalej.
 • GDYBY CHOC JEDEN Z TYCH 50 SAM POPROWADZIŁ FIRMĘ .GDYBY MIAŁ PRACOWNIKA ,KTÓRY ROBI GO W TRĄBE ,OSZUKUJE ,CHODZI KIEDY CHCE NA ZWOLNIENIA I CHCIAŁ GO WYWALIĆ NA ZBITĄ TWARZ ,A POTEM PRZEGRAŁ SPRAWY SĄDZIE PRACY ,DO TEGO ZAPLACIL KOLEGIUM BO MU PIP STANĄ W OBRONIE BIEDNEGO PRACOWNIKA ,TO BY NATYCHMIAST ZMIENIŁ WSZYSTKIE NIEŻYCIOWE PRZEPISY. POZA TYMTAM GDZIE SIĘ DO ZMIANY USTROJU I LUB GOSPODARKI ZABIERA SIĘ SOLIDARNOŚĆ TAM NA PEWNO BEDZIE GORZEJ .
 • BOLO nie musisz tak krzyczeć. Ja znam sprawę z obu stron, teraz jestem pracownikiem, zaczynałem od własnej firmy. Uważam, że kodeks pracy powinien być bardzo wyważony - ani pracownik, ani pracodawca nie może być górą. Krótko mówiąc praca nie powinna nikogo upokarzać i jaka praca, taka płaca. Pracownik olewający swoje miejsce pracy nie powinien mieć do niej żadnych praw, tak jak i wykorzystujący pracownika pracodawca. A przede wszystkim związki zawodowe nie powinny się babrać w polityce, a ustawy traktujące o gospodarce powinni wymuszać na politykach biznesmeni, a nie na odwrót. Ma to miejsce w normalnych krajach.
 • Przynajmniej to co napisal poprzednik ma jakiś sens .Bo kto przy zdrowych zmysłach będzie utrzymywał kogoś kto nie zarabia nawet na siebie .A tak po pierwsze to panowie (no i oczywiscie panie) którzy tak ładnie sie kłucą przed widownią TV powinni staraćsie te prawo uporządkować tak by było jak najbardziej przejrzyste .Powinni wykorzystać potencjał jaki jest ukryty w ludziach i zbierać ich opinnie na temat obecnego prawa i tego co powiino byćw nim zmienione dla dobra wszystkich.Coś w rodzaju ty nam dasz wskazówki co w prawie jest nie tak - my to wykorzystujemy - dajemy ci kasa (no moze jakieś odliczenie od podatq ). Pomysł może nie nowatorski (hackerzy dostają bonusy za podanie dziur w systemach , a nawet są zatrudniani przes poważne firmy) a napewno by dawał porządne rezultaty. Niech ktoś pomyśli nad tym ... może komuś będzie chciało to sie przeczytać ;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dinaeel(2002-02-22)
 • należy mieć nadzieję, że w XXI wieku nie powtórzy się wiek XIX... sądzę również, że pracodawcy mają świadomość, że dobry pracownik to pracownik zadowolony z warunków pracy i płacy, nie wykorzystywany bezlitośnie (co niestety się zdarza), i - z drugiej strony - nie wykorzystujący nadmiernie Kodeksu Pracy przeciwko pracodawcy, który przecież dając mu zatrudnienie, daje środki utrzymania; i o tym obydwie strony winny pamiętać, że interes jest wspólny.
 • Związki zawodowe, w tym Solidarność, powinny zauważyć zmiany w gospodarce po 90 roku. Związki MUSZĄ być odpowiedzialne za warunki umożliwialące powstajwanie nowych miejs pracy. To, że w Polsce jest takie bezrobocie (17,4 rejestrowane) jest winą także ZZ. Tak jak Prezydent Aleksadner Kwaśniewski, tak ZZ nie wniosły nic pozytywnego do stanu prawnego w okresie ostatnich 8 lat.
 • Szanowny Pan Szlanda z Gdyni dał dowód, że robotnik jest środkiem (płat)niczym w Polsce. Bezwartościowe 3 miliony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2002-02-24)
 • Dyskutują osoby mało wiedzące na temat pracy. Zacznijmy od tego, że 90% ludzi pracuje bardzo dobrze. 10% to kadra kierownicza. Wszystkim zależy na pracy. W większości pracują, ile się da, bardzo summiennie. A i tak Pan Prezes mówi, że mu na pracownikach nie zależy, bo setki ludzi chętnych stoi za bramą. Nie można się upomnieć o nic. Prezes nie jest właścicielem firmy, a rządzi jak swoim. Robi co chce. Po zwolnieniach grupowych zaczął przyjmować "swoich". Pensje są zróżnicowane, wg uważania, a nie pracy. Ludzie naprawdę pracują dobrze i uczciwie. Dlatego uważam, że nie można dać swobody pracodawcom, rzadzącym w cudzych firmach. Myslę, że w dobie takiego bezrobocia ludzie naprawdę chcą pracować. A lewusów - wywalać. Po to jest przyjęcie na okres próbny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej L.(2002-02-25)
Reklama