UWAGA!

Nie kursowały pociągi, Lotnicza zamknięta!

 Elbląg, Nie kursowały pociągi, Lotnicza zamknięta!
fot. Michał Skroboszewski

Przejazd przez tory w ciągu ul. Lotniczej w pobliżu budowanego wiaduktu został zamknięty dla ruchu, przez kilka godzin nie kursowały pociągi. Przyczyną jest zerwanie trakcji kolejowej przez kierowcę jednej z ciężarówek. Nie wiadomo, ile potrwa usuwanie awarii. Zobacz więcej zdjęć.

Jak informuje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, 69-letni kierowca wywrotki przejeżdżał przez tory z podniesioną skrzynią załadowczą. Podczas przejazdu zahaczył o sieć trakcyjną i zerwał ją na odcinku ok. 200 metrów.  - Na miejscu są policjanci ruchu drogowego. Przejazd został zamknięty dla ruchu pieszych oraz ruchu kołowego. Trwa usuwanie skutków awarii - informuje kom. Nowacki. - 69-latek był trzeźwy. Wykonywał prace wywrotką w okolicy przejazdu przy budowanym nowym wiadukcie. Mężczyzna został ukarany 200 złotowym mandatem oraz 6 punktami karnymi.
       Kierowcy, którzy chcą dostać się na Zatorze lub z niego wyjechać, powinni kierować się w stronę ul. Malborskiej lub ul. Lotniczą w kierunku wiaduktu na ul. Akacjowej. 
       Z powodu awarii nie jeżdżą też pociągi z i do Elbląga. Z naszych infomacji wynika, że PKP podstawiły dla pasażerów autobusową komunikacją zastępczą na odcinku od Gronowa Elbląskiego do Elbląga. Jednak pasażerowie czekający na pociąg na dworcu w Elblągu są zdezorientowani, bo z megafonów nie słychać na ten temat żadnych komunikatów. 
       - Na miejscu pracują specjaliści z PKP PLK, którzy usuwają awarię. Pociągi dalekobieżne są kierowane objazdami przez Iławę i Ostródę. W połączeniach obsługiwanych przez Przewozy Regionalne, na odcinku od Gronowa Elbląskiego do Elbląga, wprowadziliśmy zastępczą komunikacj autobusową. Pasażerowie są informowani na dworcach o tej sytuacji - zapewnia tymczasem Dominik Lebda, rzecznik prasowy spółki PolRegio Przewozy Regionalne. 
      
       Aktualizacja z godz. 20: Jak się dowiedzieliśmy od ekipy PLK, naprawiającej awarię, prace mogą potrwać nawet do czwartkowego wieczora. Przejazd kolejowy w ciągu ul. Lotniczej nadal jest zamknięty dla ruchu samochodów. Udało się natomiast uruchomić jeden z torów, najblizszy dworca, po którym przywrócono ruch pociągów. 
RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama