UWAGA!

Nie na zawody, a do pracy

Granicę w Gronowie próbował przekroczyć „sportowiec” z Armenii. Mężczyzna zarzekał się, że jedzie do Polski na zawody ringo. Jak się okazało prawdziwym celem jego podróży były Niemcy, gdzie od lat pracuje "na czarno".

Na przejściu drogowym w Gronowie do odprawy granicznej na wjazd do Polski zgłosił się podróżujący autobusem turystycznym obywatel Armenii, Pavel S.
     - Funkcjonariuszowi Straży Granicznej powiedział, że jedzie do Polski na zawody sportowe w ringo, które mają się rozpocząć jutro w Warszawie – mówi mjr Roman Krzemiński, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie. - Miał co prawda przy sobie pieniądze niezbędne do pokrycia kosztów pobytu w naszym kraju, nie potrafił jednak określić docelowego miejsca swojej podróży, jak również miejsca zakwaterowania i wyżywienia. Poproszony o udokumentowanie swoich słów, przedstawił w większości wydruki stron internetowych dotyczące zawodów w ringo.
     Wzbudziło to podejrzenia pogranicznika, co do prawdziwego celu przyjazdu turysty - sportowca. Rozmowa była więc kontynuowana. W jej trakcie Pavel S. oświadczył, że faktycznie jego miastem docelowym w Polsce miał być Szczecin, a końcowym etapem podróży - Niemcy. Twierdził, że przez ostatnie cztery lata pracował tam na czarno.
     Mężczyźnie unieważniono wizę, co w konsekwencji spowodowało, że był on zmuszony do opuszczenia Polski i udania się do Rosji.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama