UWAGA!

Nie tylko nogi, nogi, nogi...

Elbląg, Nie tylko nogi, nogi, nogi...
(fot. rp)

W piątek (11 grudnia) w Agencji Marketingowo-Reklamowej „Lider” przy ul. Wyspiańskiego 16A/B odbył się drugi casting wyborów Miss Ziemi Elbląskiej i Miss Ziemi Elbląskiej Nastolatek. Spośród dwudziestu chętnych wybrano sześć kandydatek, a osiem trafiło do „rezerwy”. Zobacz fotoreportaż.

„Chcę oglądać twoje nogi, nogi, nogi, nogi Chcę, byś założyła mini, mini, mini, mini. Ślimak dziś wystawił rogi, a ty pokaż swoje nogi” – śpiewa formacja Czarno-Czarni i do piątku ten tekst wydawał mi się odpowiednim hymnem wszelkich konkursów piękności. W refrenie gloryfikacja nóg (symbolizujących kobiecą urodę), a w zwrotkach wyliczanka niechęci (m.in. do wysyłania listów miłosnych; słuchania śpiewu kanarków, chodzenia po parku itp.) dewaluująca pozostałe atrybuty kobiecości.
       W trakcje prezentacji, zmian strojów, butów i fryzur zauważyłem, że jury (w składzie: Adam Brinkiewicz, Beata Rygasiewicz, Jan Puchalski, Jadwiga Grzegorczyk, Zbigniew Samsel, Nina Małecka, Sławomir Bajczyk) nigdy nie zaśpiewa z Czarno-Czarnymi. Członkowie jury poza „nożnym standardem” (czyli prośbami o prezentację chodu; uśmiechu; naciągnięcie stroju; zdjęcie obuwia...) stosowało subtelniejsze kryteria selekcji kandydatek. Dziewczyny bowiem „pociły się” pod gradem pytań standardowych (o zainteresowania, plany, szkolę...) i pytań niestandardowych (o książki czy stan cywilny Buddy...).
       Zdziwiony „nieczarno-czarnym” kryterium oceny spytałem Ninę Małecką, dlaczego wielokrotnie pytała dziewczyny o książki. Dowiedziałem się, że nie zawsze uroda idzie w parze z rozumem, a kandydatki reprezentujące nasze miasto w wyborach Miss Polski powinny łączyć w sobie te dwa atrybuty – urodę i inteligencję, by godnie nas reprezentować.
       Oceniać kandydatek nie wypada, co starałem się uzasadnić w tekście „Elbląskie „dziewczyny jak maliny”. Nie wypada też przemilczeć kręcących się w oczach łez rozczarowania dziewcząt, które odpadają po morderczym kryterium wzrostu. Pytając o to Beatę Rygasiewicz, dowiedziałem się, że dziewczyny te wcale nie ustępują urodą kandydatkom wybranym, a nie są wybierane, bo giną potem na castingach ogólnopolskich, gdzie wzrost 170 cm to minimum...
       Kandydatki, które się zakwalifikowały do finału, to: Marta Kuligowska, Martyna Lempek, Maja Zielińska, Małgorzata Janeczko, Aneta Koczara oraz Natalia Adamczyk.
       Do „rezerwy” trafiły: Joanna Prusik, Magdalena Świerzawska, Katarzyna Bachanowicz, Paulina Mazur, Agnieszka Pieńkosz, Natalia Lipińska, Joanna Makowska oraz Aleksandra Czapska.
       Organizatorzy przypominają, że następny casting za tydzień (18 grudnia o godz. 17) i zapraszają bezdzietne panny w wieku od 14 do 25 lat. Jury podczas castingów wybierze 12 kandydatek do tytułu Miss Ziemi Elbląskiej oraz 12 kandydatek do tytułu Miss Ziemi Elbląskiej Nastolatek. Panie zgłaszające się na casting powinny zabrać ze sobą strój kąpielowy, sukienkę wieczorową oraz buty na wysokim obcasie.
       Kandydatki zakwalifikowane podczas castingów wezmą udział w wyborach, które odbędą się 6 marca 2010 r. w Teatrze im. Aleksandra Sewruka.
       Wybory Miss Ziemi Elbląskiej odbędą się już po raz czternasty, a po raz dwunasty ich organizatorem jest Agencja Marketingowo-Reklamowa „Lider”.
      
      
Robert Paul
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dziewczyny! Prostujcie się! Nawet najpiękniejsza dziewczyna, która się garbi jest brzydka. A nieatrakcyjna robi się od razu piękniejsza gdy się wyprostuje. Piękna, wyprostowana, pewna postawa to pół sukcesu. A może nawet 3/4!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kiedyś modelka(2009-12-13)
 • Dodajmy jeszcze szczery uśmiech na twarzy i będzie pełny sukces.
 • JASNOŚĆ Pięknie nam ta młodzież rośnie :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  JASNOŚĆ(2009-12-13)
 • Już mam swoje faworytki. .. ; ] Lecz nie wiem czego niektóre dziewczyny tam szukają. .. No ale, niech próbują szczęścia; ]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marszałek(2009-12-13)
 • Dla nas jesteś najpiękniejsza I. .. .i to sie liczy. .. serce
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Fanka I.....i(2009-12-13)
 • Dziewczyna ze zdjecia 42 - BOGINI AFRODYTA! Jestem Twoim fanem!
 • Po dokładniejszych oględzinach zauważyłem że 3/4 dziewczyn kupuje buty w tym samym sklepie (czarne) hehe :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  JASNOŚĆ niezalogowany(2009-12-13)
 • dla mnie dziewczyna ze zdjęcia 18 jest ok, no i laski z foty 24 brunetka jest fajna ale mnie sie bardzo podoba platynka, ,, haha, ,, obyście wygrały
 • ela janeczko najlepiej wyszła; p
 • Osobiście jestem za Martą Kuligowską; p Pozdrawiam wszystkie kandydatki; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  xooxoxox(2009-12-14)
 • Jak dla mnie to powinny przejść tylko 5 dziewcząt a reszta to chyba przyszła tam z nudów lub dla beki:)))))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  :D:D:D:(2009-12-14)
 • A ja uważam, że z każdej z tych dziewczyn można zrobić ślicznotkę, tylko nie którym przydał by się stylista i makijażysta i było by super. Ale podobno miss to nie tylko ciało ale i rozum. Jakoś altruistyczne hasła pod tytułem: chce walczyć z głodem na świecie i ratować małe pieski i kotki jakoś mnie nie przekonują. Konkursu tego typu promują kult ciała, ale każdy ma prawo robić ze sobą co chce, nawet "sprzedawać" siebie samym wyglądem. ..
Reklama