UWAGA!

Nie zajmuj miejsc dla niepełnosprawnych!

 
Elbląg, Nie zajmuj miejsc dla niepełnosprawnych!
fot. nadesłana

Straż Miejska apeluje do osób, które nie będąc do tego uprawnione parkują na miejscach przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością, aby przestrzegały przepisów prawa oraz kierowały się rozsądkiem i wykazały trochę zrozumienia. Za parkowanie na miejscu przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnością grozi mandat.

Dość często funkcjonariusze interweniują np. w okolicy szpitala wojewódzkiego w sprawie postoju nieuprawnionych pojazdów na miejscach dla inwalidy. Co ważne kierowcy uważają, że nic złego nie robią, nie popełniają żadnego wykroczenia, a interwencje strażników są bezpodstawne. Niestety w takich sytuacjach co do kierujących wyciągane są konsekwencje karno-administracyjne.
      
       W związku z tym przypominamy, że:od 1 lipca 2015 r. obowiązują nowe karty parkingowe, uprawniające do parkowania na tzw. kopertach, przeznaczonych dla pojazdów osób z niepełnosprawnością. Dotychczas obowiązujące karty parkingowe utraciły swoją ważność z dniem 30.06.2015 r.
       Za parkowanie na miejscu przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnością bez ważnej karty parkingowej wysokość mandatu wynosi 500 zł. Ponadto kierowca otrzyma 5 punktów karnych. Jeżeli kierowca parkuje na miejscu przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnością i posługuje się ważną kartą parkingową, która nie należy ani do tego kierowcy, ani do osoby przez niego przewożonej – wysokość mandatu wynosi 800 zł. Samo posługiwanie się w nieuprawniony sposób kartą parkingową wystawioną na inną osobę będzie karane mandatem w wysokości 300 zł.
      
      
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • My som strażniki i wypisując mandaty dbamy o miejski budżet.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  SalonS-M(2016-01-27)
 • no dobra. .. ale dlaczego osoba niepełnosprawna może parkować na miejscu osoby "pełnosprawnej"?Oczywiście współczuje wszystkim niepełnosprawnym z racji ich niepełnosprawności, ale co z równouprawnieniem?
 • Weźcie się za tych bandytów orzeczników z olsztyna którzy mają płacone za nagminne odbieranie uprawnień niepełnosprawnym.
 • Nie ma radarów, to może Straż miejska pofatygowała by się na parking przed dworcem PKP. Tam miejsca oznaczone dla niepełnosprawnych są zawsze okupowane przez osoby nieuprawnione. Tylko komu by się chciało, taki trud. Ze Strażą Miejską trzeba tak, jak w Zielonej Górze.
Reklama